2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kizlar aranizda TORCH testini devlette yaptiran var mi? sonuclar ne kdr surede cikiyor ve e nabiza dusuyor mu ?🌸🌸

Bu işin piyasasini bilmem ben gümüş göğüs kalkanı bakmaya gittim onu da bulamadım.
Zibinlar da baktım ama hele dedim cinsiyet belli olsun.
Tecrübeli anneler gümüş göğüs kalkanı kullnan var mıydı aranızda
Kullanmadım ama para tuzağı olarak görüyorum çünkü doğru emzirme olunca her halükarda başta çatlama vs oluyor lanolin tarzı bir krem kullanıp doğru emzirme yapınca 15 gün en fazla acısı ve geçiyor. Bir de ayva çekirdeğini suda bekletip jel haline gelince onu sürebilirsiniz. Şimdiden buzluğa atın çekirdekleri

O zaman bir lazer vs yaparsınız emzirme bitince ama almak sonrasında sıkıntı yapar gibi geliyor bende ilk hamilelikte göbekte çizgi şeklinde olmuştu erkek bebekti ve o da çok kıllı doğmuştu ben ona yordum sonradan geçti bende ki onun da kulak üstünde vardı mesela onunkilerde dökülmüştü.
Benim hiç çizgiler dikkatimi çekmedi ilk yavrum kız ikincisi erkek ti bakalım bu ne olucak haftaya randevum var gostericekmi gostermiycekmi merak ediyorum 🙈🙈😍

İnşallah tek başımayım evde eşim çalışıyor işten geldiğinde elinden geldikçe yardım etmeye çalışıyor işte
Ben de öyle 😔 burda çoğu kişi gurbette sanırım. Bibirbirimize destek oluruz biz de 😊 burasi arkadaşım gibi oldu benim. Iyiki varsınız 🙈 hiçbi şey olmaz Allah 'ın izniyle korkma. Benim de rahmimde perde var ve yüzde 60 70 ihtimalle ya düşük ya erken dogum olur dedi doktor. Ya da hiç bilmeyip zamanında doğuranlar var dedi. Bi yanım hep ümitkâr. bugün gittim kontrole. Üç haftadır gitmemiştim o kadar stres yaptım ki.neyse ki bin şükür iyiymiş miniğim . 10+4 olmuşuz🌸 haftaya gel dedi ikili test ve burun ense kalınlığı için. Şimdi de bakarım ama erken dedi. Randevu bulmaya calısıcam devlette

Kızlar merhaba, bir süredir bayağı hastaydım, bugün biraz toparladim çok şükür. Nasılsınız? Umarım siz ve bebekler iyidir. 😌 Ben ağır bir grip atlattım, artık yarın sabah işe gitmeye devam edeceğim. Salgın almış başını gidiyor 🥺 bu sürede ikili test kan sonuclarim da çıktı, Allah'a şükür her şey yolunda. 12+4 olduk 🎈Bu arada birkaç haftadır benim hiç iştahım yok, hastalık sonrası iyice canim bir şey istemiyor. Bu konuda tavsiyesi olan var mı? Korkuyorum da bebeğe bir zararı olacak diye.

Benim hiç çizgiler dikkatimi çekmedi ilk yavrum kız ikincisi erkek ti bakalım bu ne olucak haftaya randevum var gostericekmi gostermiycekmi merak ediyorum 🙈🙈😍
İkisi de varsa çok da farketmez yaa benim şuan hiç öyle heyecanım yok misal 🙈 sadece kızın bebekliği daha rahattı diye kız isteyebilirim o kadar ne gelse Allah'tan artık 🤗

Kızlar merhaba, bir süredir bayağı hastaydım, bugün biraz toparladim çok şükür. Nasılsınız? Umarım siz ve bebekler iyidir. 😌 Ben ağır bir grip atlattım, artık yarın sabah işe gitmeye devam edeceğim. Salgın almış başını gidiyor 🥺 bu sürede ikili test kan sonuclarim da çıktı, Allah'a şükür her şey yolunda. 12+4 olduk 🎈Bu arada birkaç haftadır benim hiç iştahım yok, hastalık sonrası iyice canim bir şey istemiyor. Bu konuda tavsiyesi olan var mı? Korkuyorum da bebeğe bir zararı olacak diye.
Genelde ilk trimester da bebek annenin yağ deposundan beslenirmiş 2. Trimester da yediklermiz ona da geçermiş o yüzden çok da takılma gerçi sen 2.ye geçmiş bulunuyorsun sanırım eğer besinle alamayacağını düşünüyorsan destek kullanabilirsin dr la görüşüp.

Ben de öyle 😔 burda çoğu kişi gurbette sanırım. Bibirbirimize destek oluruz biz de 😊 burasi arkadaşım gibi oldu benim. Iyiki varsınız 🙈 hiçbi şey olmaz Allah 'ın izniyle korkma. Benim de rahmimde perde var ve yüzde 60 70 ihtimalle ya düşük ya erken dogum olur dedi doktor. Ya da hiç bilmeyip zamanında doğuranlar var dedi. Bi yanım hep ümitkâr. bugün gittim kontrole. Üç haftadır gitmemiştim o kadar stres yaptım ki.neyse ki bin şükür iyiymiş miniğim . 10+4 olmuşuz🌸 haftaya gel dedi ikili test ve burun ense kalınlığı için. Şimdi de bakarım ama erken dedi. Randevu bulmaya calısıcam devlette
Şişli şehir hastanesinde vardı sabah perinatoloji Miraç bey herkes iyi dr bayağı inceliyor demişti ben başka şey için gitmiştim güler yüzlü bir dr du devletlerde yok sanırım bu bölüm eğitim araştırmalarda ve şehir hastanesinde var sadece sabah 10 da bakabilirsin. 14. Haftaya kadar bakılıyor

4 cm çok büyük bi kanama alanı değil ki benim de 3.5 ama en olarak nasıl senin bilmiyorum canım benim 1 veya 1.5 da eni vardı en son 6 haftadan beri de kanam alanım var yani hala bendede düşük riski var diyor doktor ama seninki gibi asla öyle şeyler söylemedi canım

4 cm çok büyük bi kanama alanı değil ki benim de 3.5 ama en olarak nasıl senin bilmiyorum canım benim 1 veya 1.5 da eni vardı en son 6 haftadan beri de kanam alanım var yani hala bendede düşük riski var diyor doktor ama seninki gibi asla öyle şeyler söylemedi canım
En olarak bilmiyorum ki canım doktorlar en kötü şeyi söylemek zorundalar diye düşünüyorum dikkat edelim diye ama en kötüsü de moral bozuyor

Şişli şehir hastanesinde vardı sabah perinatoloji Miraç bey herkes iyi dr bayağı inceliyor demişti ben başka şey için gitmiştim güler yüzlü bir dr du devletlerde yok sanırım bu bölüm eğitim araştırmalarda ve şehir hastanesinde var sadece sabah 10 da bakabilirsin. 14. Haftaya kadar bakılıyor
Istanbulda degilim 😔burdaki devlet hastanesinde var perinatoloji ama doktorun yönlendirmesi gerekiyormus yoksa direkt randevu alamadım. Sordum şimdilik gerek yok dedi ama ben bi dahaki gittiğimde rica edicem çünkü benim durumumda olanlara belli bi haftadan sonra serklaj yapılıyormuş. Ilk gebeligim bi seyde bilmiyorum pek fazla. Internetten burdan arastirdigimla ne ogrendiysem. Inşallah hiç gerek kalmaz 🙏

Benim bez takıntım yoktu çocuklarda da pişik vs olmadığı için sleepy kullandım hep başlangıçta sonra bebem natural(molfix yan markası) şimdi baby turco kullanıyorum. Doğacak olana da baby turco kullanırım sanırım. Onu da kampanyalardan 1 ve 2 numara ucuz buldukça alırım. 1 numara genelde 1 ay kullanılıyor hep sonra 2 o da bir bir buçuk kadar kullanılır o dönemde çabuk büyüyorlar günde en az 6-8 bez değişiyor ona göre hesap edip alabilirsiniz ilk ayları. Çeşit çeşit emzik vs almayın sakın bebek emerse genelde reddediyor elinizde kalıyor. Eline diş kaşıyıcı vs verirsiniz öyle şeyler daha mantıklı emzikten. Emzirme sütyeni alın 2 tane çok uzun kullanmayacaksınız ama ilk zamanlar iyi iş görecek. Önü açılabilen düğmeli bir lohusa kıyafetiniz olsun hastane için sürekli emzirmeniz gerekecek. Sakın acaba süt geliyor mu diye düşünmeyin panik yapmayın bu beyninizin serotonin salgılamasını engeller süt üretimi için bu hormona ihtiyaç var sakin olun ve eşinize sarılın bol bol. Ben ilk doğumda sütün bir türlü gelmediği ve eşim yanımda olmadığı için çok stresliydim ilk sarılmada resmen göğsümdeki kanalların açıldığını hissetmiştim. Bunu siz kendinize yapmayın zaten her emmde 1 damla bile gelse ona yeter. Tek sorun bebeğin ememeyecek kadar güçsüz düşmesi olur. Siz vazgeçmeyin çay kaşığı ucuyla ağzına damlatın. Çıkmıyorsa da dert etmeyin bu da oluyor çünkü stresten hemen eczaneden süt arttırıcı damla alıp içmeye başlayın ve sürekli emzirn.
Cok verimli bilgiler oldu bunlar cidden teşekkür ediyorum deneyimli birinden dinlemek cok baska oluyor biz hep elimiz ayagımız havada kalıyor gibi oluyoruz cünkü ❤️

En olarak bilmiyorum ki canım doktorlar en kötü şeyi söylemek zorundalar diye düşünüyorum dikkat edelim diye ama en kötüsü de moral bozuyor
Benim bundan önceki gebeligim 11 haftada kalbi durdu kürtaj oldm zordu uzuldm tabi ama Allah doğrusunu bilir dedim şimdi sayfaya girerken yanlislikla Nisan annelerine tiklamis birinin yorumuna denk geldm bgn ayrıntılı ultrason a girmiş. Çok kotu seyler duymuş organları ile ilgili vs. Ve yaşama şansı nerdeyse yok 21.hafta için çok üzücü. Gerçekten. Hareketleniyor bebek. Yolumuz uzun ama bakalm rabbim hayırlısini versin biz sadece dua edeblrz canm gerisini rabbim bilir

X