2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Bendede olmustu zorlandınmi? Kabızlık varmi bde hemoroidin. Varsa ondanda olur bol su ic canım

Evet bebek icin iyi degil idrar yolu enfeksiyonu. Sanirim benim 5ti lökosit
Ne yazkki bendede oluyor neldr dkkt etsemde hatta evde yedekden monorol hep bulundururum gebelıkden oncede okdrda dkkt egmeme ragmen suyu az iciyorum ben belkide ondan oliyor monorolı sormustum bı skntı olmaz demisti ama surekşide kullanamayızki

insallah öyledir sonrasında bende cok aglıyorum neden böyle yaptım diye ama olun olmus oluyor bende bedenen hiç bisey olmadı gebelikte suan kusma falan ama uyku ve piskilojik acıdan bitigim insallah geçer

Benim kan gelmemişti ama birkaç gün yaparken aşırı zorlanmistim. Direkt ağrı oluşmuştu ve baya kötü durumdaydim. Siz de zorlandiniz mi tuvaletini yaparken? Büyük ihtimalle zorlanmadan olmustur
Evet çok zorlandım afedersiniz sonra kanın nerde geldiğini anlamaya çalıştım meğer o şeydenmiş bilmiyordum

Kızlar çok utanıyorum yazarken ama şimdi doktor bize 8+4 olarak değerlendirdi iliskiyede yasak falan demedi.
En başından beri tedbirlide olsa beraber oluyorduk. Az önce beraber olduktan sonra baktım ki çok açık pembe kanamam var. Şuanda durmuş gibi ama hemen yattım dinlendim. 2-3 gündür hatta bugün sabah ilk yerleştiği zamanlardaki gibi kasık ağrım böyle batma hissi gibi hissim vardı.
Ama akşam hiç bı ağrım sızım yoktu.
Acayip moralim bozuldu. Doktora şimdi mı gitsem sabahı bekleyip ozele mı gitsem bilemedim.
Açık pembe kan ilişkiden sonra gelmesi çok kötü bişey mi ?
Allah korusun çocuğuma bişey olmamıştır dimi.

Daha önce de kanaman var mıydı. Ilk defa mi oldu

Evet bebek icin iyi degil idrar yolu enfeksiyonu. Sanirim benim 5ti lökosit
Düşük riski oluşturuyormuş çok üzüldüm doktorum ultrasonda falan her şey yolunda, düşük riski yok demişti. Bunu duyunca insanın morali bozuluyor.
Suyu çok içmek lazım bana bugün hemşire 3 litre iç günde ancak enfeksiyon geçer dedi ve ben mide bulantıma rağmen bugün korkudan 3 litreyi tamamladım birkaç gün sonra randevum var bir daha idrar isterse belki toparlarım az da olsa..
Ilk defa duydum. Ilaç mi monorol?
Evet idrar yolu enfeksiyonu için verilen bir ilaç ben de kullanmıştım daha önce monurol diye geçiyor. Tek kullanımlık, suda eriyor öyle içiyoruz.

Ben de içtim daha önce tek kullanımlık hatta kum dokuyodum bobreklerime vurmuştu ama adi monurol değildi. Sanırım benimki farklıydı

Sanırım benimki üromisin ya da uraday olması lazım

Piskoloji çok onemli ama ıkınamaz demesi koptum bacım 10 cm açıklık olduktan sonra sen sıksanda fayda etmez ister istemez ıkınacaksın valla hiç korkacak birşey yok o yüzden rahat olun 2/3 saat ağrı çekersin ben kendimden söyleyeyim 13:30 da suyum geldi saat 17:00 kadar hiç yatmadım okadar ağrıya rağmen eğildim kalktım bide ishal oldum korkmuştum wc gitmeye bebeği klozete doğrurum diye ama okadar kolay da dogum olmuyor onuda artik biliyorum 10 cm ulaşana kadar 3 defa wc gittim zaten 10 cm ulaşınca ağri falan kalmıyor sadece ikinmak geliyor ve dedigim gibi 17:00 da doguma girdim Almanydayim ben dogumumda burda oldu doktor falan yoktu sadece bi hemşire ve ebe vardi ve hic müdahale etmediler sadece ebe bana ikin soluk al falan filan dedi onu dinledim sadece ve 17:14 te yani 14 dk içinde kizim dunyaya geldi ve 17:15 inan ki benim hic birseyim kalmadi hersey gecti bitti başı çıkınca anneme çocuk beyaz mı saçlari varmi diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…