2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Canım doktorlar olaya duygusal yaklaşmadığı için bize böyle geliyor her sözü çok ağır hissediyoruz çünkü annelik iç güdüsü gelmiş oluyor heves içinde gidiyoruz her kontrole benim ilk gebeliğimde de bana dedi çocuğun yaşamaz sakat olabilir diye o kadar kötü olmuştum ki Allah biliyor adamı boğmak istiyordum ama söylediğinde haklı çıktı. Sana kardeşin olarak tavsiyem beni yanlış anlama Sigara keseyi bozuyor çocuğa zarar veriyor bende zamanında günde 1 paket içerdim ama gebeliğimde ağzıma dahi vurmadım evet tavrı üslubu seni üzmüş olabilir onunla devam etme kendini iyi hissetmezsin onla görüştükce ama imkanın varsa sigarayı içme ben gebeliği öğrendiğimden beri ağzıma vurmuyorum ikinci gebeliğim bu. Sigaranın 1tanesi 2 tanesi yok bu süreçte hiç bir şekilde masum değil ilerleyen süreçte çocuğun hava kullanmak zorunda kalabilir ömrü boyunca bunları göz ardı etme lütfen herkeste aynı şey olacak diye bişey yok o içti bişey olmadı şu içti çocuğu hasta doğdu bunları düşünme herkesin farklı bir gebelik süreci var sonuçta ve farklı bünyeleri senin yaşantında sadece sen ve çocuğun olacaksınız ikiniz için en doğrusunu yapacağına eminin Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım benim. 🌸
Ay çok teşekkür ederim. Yok zaten ilk kontrolde biraktim demiştim. Sadece 10 gün icinde 2 kere falan içmiştim. Doktora o yüzden bıraktim dedim hatta o günden beridir içmedim zaten. Bu konuda çok bilincliyim şimdi bişey olmazsa ilerde olur Allah korusun. Sadece asla icmedigimi ve bununla mücadele ettiğini ama çok zorlandığımi söyledim doktora. Oda sağolsun karnında ölür kalbi atmaz falan dedi. Asla içme taraftari değilim ama, aynı hafta başka bı doktor seçenekler sundu. Yuruyus yapmak gibi yada bağımi kesmem için zararlarını dinlemeyi tavsiye etti. ikiside doktor. Ben tavrına kızıyorum. 🥰

Ahh kuzum umarım öyle değildir 🙏Benimde başımdan geçti 5 ay olacak neredeyse bebeğimin hiçbirşeyi yoktu ultrasonda görünüyordu kalp atışını duyduk sadece aşırı bulantım vardı koku hassasiyetim çoktu her kokuya kusardım bulantı ilaçlarına rağmen en son 14. Haftadayken kontrole gittim ve 11.ci haftadayken kalbi durmuştu patolojiye gönderdik parsiyel mol çıktı şuan tedavideyim hala haftalık bthcg bakılıyor sıfırlanmasını bekliyorum 😞 bende hiçbir belirti yoktu hiç aklımın ucundan dahi geçmedi ki ilk gebeliğimdi hiçbirşey bilmiyorum ailede başına gelen de olmamıştı çok kötüydü anlatılacak gibi değil rabbim sizleri korusun hiçkimsenin başına getirmesin çok zor 😣
Canım valla bunu öğrenince çok şaşırdım çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın benimde 9 haftada kaybım var ama kan pıhtılaşması çıktı patalojiye yollamadı özelde olduğum için o yönden pişmanım biraz Allah inşallah en güzel en sağlıklı şekilde sanada yeniden nasip etsin kucağını doldursun 🌸❤️ peki canım öyle bir durumda sanırım 1 yıl beklemek gerekiyor diye duymuştum yeni gebelik için doğru mu?

Doktor bana yemeğinin arasında regenesis kullan dedi. Öğlenleri İlk önce biraz çorba içiyorum sonra ilacımı içiyorum sonra yemek yemeye devam ediyorum böyle midemi rahatsız etmiyor. :)
Ben de kahvaltı sonrası alıyorum öğlen bende çorba içiyorum bide öyle deneyim inşallah faydasını görürüm 😍 teşekkür ederim

Ay çok teşekkür ederim. Yok zaten ilk kontrolde biraktim demiştim. Sadece 10 gün icinde 2 kere falan içmiştim. Doktora o yüzden bıraktim dedim hatta o günden beridir içmedim zaten. Bu konuda çok bilincliyim şimdi bişey olmazsa ilerde olur Allah korusun. Sadece asla icmedigimi ve bununla mücadele ettiğini ama çok zorlandığımi söyledim doktora. Oda sağolsun karnında ölür kalbi atmaz falan dedi. Asla içme taraftari değilim ama, aynı hafta başka bı doktor seçenekler sundu. Yuruyus yapmak gibi yada bağımi kesmem için zararlarını dinlemeyi tavsiye etti. ikiside doktor. Ben tavrına kızıyorum. 🥰
Ha o zaman çok iyi canım benim İnşallah hepimiz sağlıkla kucaklarız bebekleri🤩 o ilk içtiklerinden hiç bişey olmaz Allahın izniyle endişe etme. Ben hegün içiyorsun anlatmıştım 1 2 tanede olsa. Hamile olduğumuzu bilmeden önce neler neler yapıyoruz sonuç olarak 😇

Kızlar merhaba. Benim Cumartesi kontrolüm vardı ancak yazabiliyorum 😬
Bebek iyi çok Şükür. İlk sınavımızı geçtik gibi hissettim ☺️ Kan sonuçları da iyi çıkar inşallah.
Ultrasonda ben de gördüm hareket ediyordu, çok tatlıydı ☺️Bazı organlarını doktor bana da gösterdi ve sürpriz 🤗 yüzde yetmiş cinsiyetini de söyledi. Erkek👼🏻 Ama üstüne basa basa yüzde yüz değil dedi. Ben pek merak etmiyordum açıkçası, içime erkek doğuyor zaten. Gözüm hep mavi reyonlara kayıyor 😁 İlkinde de kız demiştim kız oldu🤗
Yalnız bende biraz sorun çıktı. Diyabetten şüphelendi. Öncesinde gebelik şekerim vardı zaten ama bu gebelik şekeri olmayabilir dedi. Bugün aç karnına yine kan verdim. Bir de ezelden sorunum kansızlık. Demir kalmamış vücudunda nasıl ayakta duruyorsun, böyle ihmal olmaz dedi kızdı😬 yine kan ilaçları başlıyor 🥴

Bebek iyi çok Şükür. İlk sınavımızı geçtik gibi hissettim ☺️ Kan sonuçları da iyi çıkar inşallah.
Ultrasonda ben de gördüm hareket ediyordu, çok tatlıydı ☺️Bazı organlarını doktor bana da gösterdi ve sürpriz 🤗 yüzde yetmiş cinsiyetini de söyledi. Erkek👼🏻 Ama üstüne basa basa yüzde yüz değil dedi. Ben pek merak etmiyordum açıkçası, içime erkek doğuyor zaten. Gözüm hep mavi reyonlara kayıyor 😁 İlkinde de kız demiştim kız oldu🤗
Yalnız bende biraz sorun çıktı. Diyabetten şüphelendi. Öncesinde gebelik şekerim vardı zaten ama bu gebelik şekeri olmayabilir dedi. Bugün aç karnına yine kan verdim. Bir de ezelden sorunum kansızlık. Demir kalmamış vücudunda nasıl ayakta duruyorsun, böyle ihmal olmaz dedi kızdı😬 yine kan ilaçları başlıyor 🥴
Çok sevindim canım iyi olmasına maşallah inşallah hep böyle devam eder erkekte niyeyse yanılma olmaz gibi geliyo bana da kız diyip erkek çıkar ama erkek diyip kız çıkmaz gibi. İnşallah diyabet sorunun yoktur sonuçlar iyi çıkar demir eksikliğinin çözümü var ya kan ilacindan nefret etsem de çok çabuk toparlıyo aslında bizi

İyi akşamlar kızlar. Hamilelikte azelaik asit, hyalüronik asit, cica centella gibi serumların kullanımı hakkında bilginiz var mı?
Azelaik asit kullanılabiliyor diye biliyorum ama bir türlü cesaret edemedim. Tüm cilt bakım ürünlerini bıraktım yüzüm çok kötü bir durumda sanırım bir dermatoloğa gideceğim danışmak için

Öncelikle hayırla sağlıkla gelsin inşallah 🥰
Sizin bulantilariniz tamamen geçti mi ?
Ve şuan kaç haftalık bebiş 🙉

X