2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar bugün 10+6 yım 2 haftadır asla geçmeyen mide bulantım var bugün sağ karın boşluğuma şiddetli bir ağrı girdi sonrasında kasığım ağrıdı böyle durum yaşayan var mı ? Doktoruma sordum çarşamba kontrolüm vardı yarına çektik çok endişeleniyorum 😔

Kızlar bugün 10+6 yım 2 haftadır asla geçmeyen mide bulantım var bugün sağ karın boşluğuma şiddetli bir ağrı girdi sonrasında kasığım ağrıdı böyle durum yaşayan var mı ? Doktoruma sordum çarşamba kontrolüm vardı yarına çektik çok endişeleniyorum 😔
Daha önce de var mıydı bulantin? Kasık ağrısı normal eğer lekelenmeye birlikte değilse. Rahim genişliyor benim de kasiklarim hamileligim boyunca ara ara ağrıdı. Inşallah yoktur bi şey kötü düşünme canım benim korkma

Daha önce de var mıydı bulantin? Kasık ağrısı normal eğer lekelenmeye birlikte değilse. Rahim genişliyor benim de kasiklarim hamileligim boyunca ara ara ağrıdı. Inşallah yoktur bi şey kötü düşünme canım benim korkma
İlk aylarımda bulantım çok fazla yoktu 9. Haftamla başladı. lekelenmem ya da kanamam yok çok şükür 🙏 inşallah dediğiniz gibi çıkar çok teşekkür ederim

Kendi kızlarına gelince damatları kötü bana gelince ben kötüyüm benim de anam babam olduğunu unuttular Allah a havale ettim artık üzmeyeceğim kendimi bazen bi an geliyor mahvoluyorum 😬
İşte şey gibi onların ki can biz patlıcanız.
Bizi anamız babamız öyle bı tarlaya koymuş biz buyumusuz. En mükemmel anneler onlar en mükemmel evlatlar onlarda. Aman cidden takilma. Eşin genelde senin yanında olduğundan böyle oluyor. Kirsa dovse seni oğulları pek kıymetli olur. Sen mutlu ol, yuvan iyi olsun bebislerin sağlıklı olsun inşallah. Hasetin duasida bedduasida tutmaz ♥️

Bende sigara kulaniyorum gunde 1/2 tane doktora da soyledim içmesen daha iyi dedi ama dayanamıyorsan max 2 geçme dedi annem kismardesime hamileyken mesela gunde 4 tane sigra siniri gardi doktor tarafindan hani tamam zararli hepimiz farkindayiz bunu ama ha deyince brakamiyorsunuz yavas yavas brak ben bak mesela dun 2 tane ictim bugun daha 1 tane bile icmedim dun midem kabul ediyordu bugun etmiyor bu boyle boyle kendin vaz gececeksin zaten kokusuydu tadiydi hep tiksindirecek o yuzden doktorunu cok kafaya takma hata degistir bence cunku boyle konusan bir doktor ben sahsen istemem
Öyle yaptım zaten değiştirdim. Bırak kesinlikle dese zaten anlarım yok karnında ölür yok kalbi atmaz bunlara gerek yok ya. Bazıları çok gaddar cidden.

Merhabalar bence düşünüp kendini hiç sitrese sokma. Benim betam da bir anda 4 katı arttı kanamalarımda vardı çok korktum o kadar üzüldüm ki iki ayrı doktor gördü sonuçlarımı çok normal dediler. Görülme oranı zaten çok çok düşük üç dört gün önde olması çok normal ben bu zamana kadar kontrollere hep haftalık gittim bazen 4 gün önde çıkıyordu bazen gününde değişebiliyor. Onlar kafaya takılacak şey değil. Çok araştırdım betanın öyle dört katı falan değil çok daha fazla artması gerekiyormuş. Beta çok farklılık gösterdiği için doktorlar keseyi görünce beta bakmıyorlar. Biz üç arkadaş aynı anda gebe keldık üçümüzün değerleri de birbirinden o kadar farklı ki. Olacak olanın önüne zaten geçemeyiz sen bugünlerin keyfini çıkarmaya bak. Kese düzgünse bebek sağlıklı görünüyorsa gerisini hiç düşünme. Rabbim bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin inşallah 😇🥰
Çok sağ olun ❤️Moral oldunuz 🥰 sizin kaç haftalık

İyi akşamlar kızlar. Hamilelikte azelaik asit, hyalüronik asit, cica centella gibi serumların kullanımı hakkında bilginiz var mı?

Öyle yaptım zaten değiştirdim. Bırak kesinlikle dese zaten anlarım yok karnında ölür yok kalbi atmaz bunlara gerek yok ya. Bazıları çok gaddar cidden.
Canım doktorlar olaya duygusal yaklaşmadığı için bize böyle geliyor her sözü çok ağır hissediyoruz çünkü annelik iç güdüsü gelmiş oluyor heves içinde gidiyoruz her kontrole benim ilk gebeliğimde de bana dedi çocuğun yaşamaz sakat olabilir diye o kadar kötü olmuştum ki Allah biliyor adamı boğmak istiyordum ama söylediğinde haklı çıktı. Sana kardeşin olarak tavsiyem beni yanlış anlama Sigara keseyi bozuyor çocuğa zarar veriyor bende zamanında günde 1 paket içerdim ama gebeliğimde ağzıma dahi vurmadım evet tavrı üslubu seni üzmüş olabilir onunla devam etme kendini iyi hissetmezsin onla görüştükce ama imkanın varsa sigarayı içme ben gebeliği öğrendiğimden beri ağzıma vurmuyorum ikinci gebeliğim bu. Sigaranın 1tanesi 2 tanesi yok bu süreçte hiç bir şekilde masum değil ilerleyen süreçte çocuğun hava kullanmak zorunda kalabilir ömrü boyunca bunları göz ardı etme lütfen herkeste aynı şey olacak diye bişey yok o içti bişey olmadı şu içti çocuğu hasta doğdu bunları düşünme herkesin farklı bir gebelik süreci var sonuçta ve farklı bünyeleri senin yaşantında sadece sen ve çocuğun olacaksınız ikiniz için en doğrusunu yapacağına eminin Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım benim. 🌸

Canım bazılarına sağlıklı diyorlar ama bana önceki doktorum hiç birini kullanma demişti bunda cesaret edemiyorum o yüzden.
Roza hastasıyım, cildim çok hassas. Domates gibi geziyorum etrafta. O yüzden sordum. Hafta sonu doktoruma bir danışayım.

İyi akşamlar kızlar. Hamilelikte azelaik asit, hyalüronik asit, cica centella gibi serumların kullanımı hakkında bilginiz var mı?
Dermatologlar retinol türevleri, aha bha içerikleri, kimyasal filtreli güneş kremleri yasak diyorlar. Hyaluronik asit, asit değil zaten nemlendirici, azelaik asit ise gebelere hamilelere önerilen tek soyucu içerikli ürün. Diğer soyucu içerikler yasak. Cica centella cilt bariyerini güçlendirmek için, onun zararlı olduğunu düşünmüyorum. Yine de kadın doğuma ve dermatoloğa sormak lazım.

Kizlar hangi vitaminleri aliyosunuz bide markasi ne?? Bana doktorum ocean mummy verdi multivitamin ama test ettigime gore benim midemi kotu yapan vitamin. Jel seklinde kapsuller ve balik yagi iceriyo ne zaman icsem gazla beraber sanki midemi usutmusum gibi kotu bi tat geliyo degistirmek istiyorum. Sizler neler kullaniyosunuz?
Gebelik öncesinden itibaren i mom ve elevit kullanıyorum i mom sabah bi tane aç karnı elevit gece bi tane tok karnı

X