2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
İlk bebeklerin tüp bebek olma nedeni neydi?
Tüp bebek sonrası birde erken dönem büyük supriz yasamissinizdir
Amh düşük benim
Ailede erken menopoz öyküsü de var
2 yıl gebelik oluşmayınca hemen tüp bebek yapmıştık
Doktor o zamanlar 30 yaşından sonra menopoz belirtilerin baslar demişti
Tam 30 yaşındayım ve adetim geçince müneccim gibi doktormus nokta atışı yapmış dedim
Menopoza giriyorum sandim🤣
Düşün o kadar uzağım hamilelik fikrinden 🤣🤣
Zaten inanmayıp 3 tane test yaptım hatalıdır diye
Ertesi gün de hemen doktora gittim

Amin canım ben de geçen hafta bel ağrısından kıvrandım durdum fıtık var filan sandım krem de sürdüm 3 4 gün inşallah bi zararı olmaz
Doktorla görüşürsün canim gittiğin zaman mutlaka bunu
Ben de hastanede yattım bu ay tonla antibiyotik kullandım röntgen tomografi çekildim
Bir zararı olmaz dedi bana

Amh düşük benim
Ailede erken menopoz öyküsü de var
2 yıl gebelik oluşmayınca hemen tüp bebek yapmıştık
Doktor o zamanlar 30 yaşından sonra menopoz belirtilerin baslar demişti
Tam 30 yaşındayım ve adetim geçince müneccim gibi doktormus nokta atışı yapmış dedim
Menopoza giriyorum sandim🤣
Düşün o kadar uzağım hamilelik fikrinden 🤣🤣
Zaten inanmayıp 3 tane test yaptım hatalıdır diye
Ertesi gün de hemen doktora gittim
Çokta müneccim gibi bir doktor değilmiş 😁
Bende de amh yüksek onun da sıkıntıları ayrıtuo bebek de pozitifi gördüm yumurtalıklarda yumurtlama ve büyüme devam etti. ağrısı sancısı ayrı birde tutan embiryoya zarar verecek korkusu vardı

Doktorla görüşürsün canim gittiğin zaman mutlaka bunu
Ben de hastanede yattım bu ay tonla antibiyotik kullandım röntgen tomografi çekildim
Bir zararı olmaz dedi bana
Bu benim yazın olan öyküm. Doktorum bana ya hep ya hiç demişti. Hiç oldu. Sizinkisi hep olur dilerim. Yine de sürecinizi daha sık takip edin.

Kızlar hiç bir kokuya tahammül edemiyorum,güzel kokular bile rahatsız ediyor.Agzimin hiç tadı yok.Zehir gibi ne yesem.Su bile içmek istemiyorum artık.Oglumda bu kadar değildim.Onda da mide bulantim kusmam vardı ama kokular bu kadar rahatsız etmiyordu.Diyorum ki kendime 12.haftadan sonra geçer,azalır.İçimı döktüm😂

Bu benim yazın olan öyküm. Doktorum bana ya hep ya hiç demişti. Hiç oldu. Sizinkisi hep olur dilerim. Yine de sürecinizi daha sık takip edin.
Yumurtlama öncesine denk geliyor bu işlemler o yüzden etkisi olmaz dedi saniyorum
Olursa da nasip diyelim vardır bir hayır

Ben sabahları çok kötü oluyorum kızlar.Bayılacak gibi neredeyse hem mide bulantısı hem elim ayağım kesiliyor.Uzun süre aç kalmaktan mı acaba sizde de oluyor mu?
Ben de sabahları çok aç bir şekilde ve mide bulantısıyla, halsizlikle uyanıyorum. Genelde eşim bir şeyler hazırlıyor Allah razı olsun😞 kan şekerinden dolayı olabilir tansiyon da düşüyor olabilir bilmiyorum.
Ne demek canım Eğer içmekte zorlanırsanız doktorunuza söyleyin başka birşey kullandırsın 🥰şuan yaşadığımız herşey normal 😋😋 rabbim sağlıkla kucapımıza almayı nasip etsin hepimize 🥰
Evet bir deneyeceğim umarım sorun yaşamam. Kilo aldırır mı sizce bu decavit? Size aldırmış miydi? İçinde 12 vitamin ve 4 tane mineral var. Gereksiz kilo almak istemem su an.
Kızlar hiç bir kokuya tahammül edemiyorum,güzel kokular bile rahatsız ediyor.Agzimin hiç tadı yok.Zehir gibi ne yesem.Su bile içmek istemiyorum artık.Oglumda bu kadar değildim.Onda da mide bulantim kusmam vardı ama kokular bu kadar rahatsız etmiyordu.Diyorum ki kendime 12.haftadan sonra geçer,azalır.İçimı döktüm😂
Ya benim de öyle. Bebeği ilk öğrendiğimde günde 2 litre su iciyordum tabi mide bulantim da yoktu rahattim ama şimdi su bile midemi bulandırıyor günde 1 litreyi zor içiyorum😞

Kizz biliyorum seni bilmem mi 😍😍
Ay senin de mi üçüncü bebe😍
Ben yeni öğrendim daha hala şoktayım
Adetim gecikti bekle bekle hiçbir şey yok
Ikizler tüp olunca hamile olabileceğim de hiç aklıma gelmiyor
Çarşamba doktora gittim öyle öğrendim pazartesi tekrar çağırdı ama yine çarşamba gidicem
Sen nasilsin 😍😍
evet canim benimde ikizdi bu tek gebelik buda ikiz olsaydi kafayi yerdim kesin
benimde ilk gebeligim 2 yilin sonunda olmuştu cocuklar 2 bucuk olunca korunmadik gec olur diye ama 2 ayda hamile kaldim
bakalim canim insallah guzel sonuclar alirsin doktordan

benimde ilk gebeligim 2 yilin sonunda olmuştu cocuklar 2 bucuk olunca korunmadik gec olur diye ama 2 ayda hamile kaldim
2,5 yaşında mı şimdi ikizler?
Doğuma kadar 3,5 olacaklar bir yılda çok fazla değişiyorlar
Valla sevindim şu an senle burda karsilastigima
Ben de aynı durumdayım küçük ikizlerin üstüne bi gebelik daha yaşayan yoktur diye düşünürken
Gurbette hemşehrimi görmüş kadar sevindim 😍
Rabbim hayırlısını nasip etsin bizlere inşallah 😍🤲

2,5 yaşında mı şimdi ikizler?
Doğuma kadar 3,5 olacaklar bir yılda çok fazla değişiyorlar
Valla sevindim şu an senle burda karsilastigima
Ben de aynı durumdayım küçük ikizlerin üstüne bi gebelik daha yaşayan yoktur diye düşünürken
Gurbette hemşehrimi görmüş kadar sevindim 😍
Rabbim hayırlısını nasip etsin bizlere inşallah 😍🤲
evet canim aslinda esim cok istiyordu ben istemiyordum hatta ogrendigimde okadar agladim ama sonlandirmak istemedimde
okadar zor ki ikizler cok zorlaniyordum eşimde sagolsun yardim ediyolar

Ben ağzımın tadının düzeleceğine dair inancımı yitirdim.Zaten tahammülsüz,panik biriydim.Mutfağa girmekten nefret ediyorum şu an 😭

Ben ağzımın tadının düzeleceğine dair inancımı yitirdim.Zaten tahammülsüz,panik biriydim.Mutfağa girmekten nefret ediyorum şu an 😭
Ben yine de ümitliyim en azından alışırım diyorum,çamaşırlar deterjan bile koksun istemiyorum.Her gün ise gitmeden kahvesini içen ben degilim gibi kahvenin kokusuna bile dayanamıyorum.

İkiz annelerini bulmuşken hemen sormak istiyorum ikili test,fetal dna testi yaptırdınız mi iki gebeliklerinizde

ben ikili test yapmadim ense kalinligida normal cikti detayli ultrasyona girdim sadece
galiba ikizlerde yanliş cikiyormuş ikili test
Anladim inşallah bir sorun çıkmaz bende de.Ocak ayında perinatolojiden randevu almaya çalışacağım.Siz özelde mi devlette mi dogum yaptınız?Özele gidiyorum ama sanki çok kapsamlı bir hastane gibi gelmedi.Arastirma hastanesine gideyim desem kontroller 1 bucuk saat yol

Yumurtlama öncesine denk geliyor bu işlemler o yüzden etkisi olmaz dedi saniyorum
Olursa da nasip diyelim vardır bir hayır
İnşallah dertsiz tasasız olur. Benim hamilelik yeni oluşurken olmuştu. Aslında test yapsalar çıkardı belki çok düşük betahcg ile ama işte direkt müdahale ettiler. Kafam yerinde bile değildi serumlar iğneler yerken. Ateşten ayakta duramıyordum. Kafa tomografisi de çekildi derken üç hafta sonra hamile olduğumu ogrendim. Üzücü bir deneyim oldu benim için, beklediğimiz ve istediğimiz bir bebekti. 6+2 den sonra gelişimi durdu 11 haftalık olması gerekir iken tıbbi tahliye ile sonlandırıldı.
Kendinize çok iyi bakın zaten iki tane Miniş varmış :) bu da hatırla gelsin üç olsun🥰

Anladim inşallah bir sorun çıkmaz bende de.Ocak ayında perinatolojiden randevu almaya çalışacağım.Siz özelde mi devlette mi dogum yaptınız?Özele gidiyorum ama sanki çok kapsamlı bir hastane gibi gelmedi.Arastirma hastanesine gideyim desem kontroller 1 bucuk saat yol
muaneyi ozelde yaptirdim dogumu devlette yaptim acil ameliyat oldum

X