2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Oldukça sakin, sessiz ve problemsiz olan eşimle olan ilişkimde dün bana arkadaşlarımızın yanında "bir sn aurora ben açıklayayım" dediği için tartışma çıkardım. 😁😁😁😁😁 Üstelik adamın kendi işiyle alakalı hani bilirkisi kendisi bu söylediğinden daha doğal bişey düşünemiyorum suan. Yani memnun değilim tabi tepkimden ama hormonlar oldu ve yaşanacaklar yaşandı. 🥴😂 Neyseki eşcağzim "ama auroracim çok yanlış anladın" diye devam ettiği için mantığım geri bana doğru geldi ve tartışma ufak çapta kaldı.
Sanırım zorlu bı surec kocamı ve kızımı bekliyo.
😂😂 şu ani sinirlenmelerimiz geçse bari

Geçen akşam eşime gebelikle ilgili bi şey okuyodum o da o sırada telefondaydı. Bi saniye dedi beni dinlemiyor diye küstüm sonra da istemsiz ağlamaya başladım. 😂😂😂adam zaten neyi merak etsem kendi araştırıyor bi saniye dedi diye oldu bunlar 😂😂😂
😂😂 hormonlarımız ile başımız dertte 😂 bu duygular bu hisler bile çok güzel.

G gumusservii ben kullandım decavit daha önceki gebeliğimde.
Ya 10.haftada başlamış olacağım erken mi verdi diye düşündüm içinde folik asit miktarı az görünüyor da sizce normal mi? Çok büyük bir ilaç bir de midem bulanıyor zaten nasıl yutacağım diye kara kara düşünmeye başladım kırıp mı içsem diyorum.😞

Ya 10.haftada başlamış olacağım erken mi verdi diye düşündüm içinde folik asit miktarı az görünüyor da sizce normal mi? Çok büyük bir ilaç bir de midem bulanıyor zaten nasıl yutacağım diye kara kara düşünmeye başladım kırıp mı içsem diyorum.😞
Ben yanlış hatırlamıyorsam 12 inci hafta gibi başlatmıştı. Şuan da da coledan d3 damla vitamin kullanıyorum bunu da bir aydır kullanıyorum

Ben yanlış hatırlamıyorsam 12 inci hafta gibi başlatmıştı. Şuan da da coledan d3 damla vitamin kullanıyorum bunu da bir aydır kullanıyorum
Nasıl içtiniz zor oldu mu mide bulantısı açısından? Bir de folik asit yerine verdi bunu bana yanlış mı yaparım tek bunu içersem diyorum.

Merhaba canım merak ettim durumunu benimde 2cm kanama alanım var ne durumdasın acaba bende korkuyorum çok tüp bebek ilk bebeğim olacak inşallah
Merhaba. Kanama alanım çok büyüktü benim 12 santim ile başladın gittikçe büyüdü sizin küçük üzülmeyin. Kese büyüdükçe 2 cm i ittirir. Çok geçmiş olsun. Haftanız da ileride. 12 haftayı geçince düşük riski kalkar dedi doktorum. Kanamam devam ediyo benim. 9 ay bile sürebilir dedi. Bu bebeğe engel değil dedi düşmediği sürece.

Nasıl içtiniz zor oldu mu mide bulantısı açısından? Bir de folik asit yerine verdi bunu bana yanlış mı yaparım tek bunu içersem diyorum.
Ben gayet rahat içiyordum bir sorun yaşamadım. Decavit yanlış hatırlamıyorsam içinde 0.8 mg folik asit olması lazım yani 800 mcg gebelerin günde alması gereken en az 400 mcg . Benim gördüğüm kadarıyla Bazı doktorlar folik asit ilk üç ay ayrı kullandırıyor bazıları folik asit içeren vitaminler ile aldırıyor ama içeriğini okuyun folik asit tam ne kadar var .

Ben gayet rahat içiyordum bir sorun yaşamadım. Decavit yanlış hatırlamıyorsam içinde 0.8 mg folik asit olması lazım yani 800 mcg gebelerin günde alması gereken en az 400 mcg . Benim gördüğüm kadarıyla Bazı doktorlar folik asit ilk üç ay ayrı kullandırıyor bazıları folik asit içeren vitaminler ile aldırıyor ama içeriğini okuyun folik asit tam ne kadar var .
Of gerçekten mide bulantilarimdan kafa kalmadı bende bakmamıştım içinde ne kadar folik asit olduğuna. Bir eczacı daha az var bunda folik asit dedi diye ben de kafama takıyorum halbuki okusam ya içeriği🙄 midem felaket, akıl edemedim şimdi siz deyince baktım. Evet 0.8 mg yazıyor. O halde bunu içerim artık. Umarım ben de sizin gibi rahat içerim geçen küçücük hapta bile kusmanin eşiğinden döndüm o yüzden korkuyorum. Hiç de böyle hassas bir tip değilim normalde sinir oluyorum bu ara kendime🤦🏻‍♀️😂 neyse çok teşekkür ederim size de aydınlattınız beni. Yok bu annelik gerçekten delilik en ufak bir şeyi bile yanlış yapmama çabasına giriyorum hayatımda kendime bu kadar özenli davranmamisimdir😂

Kizlar hamileyken sma testi yapılıyor mu? Ama çok saçma değil mi bebek çok yerleşti kalbi atıyor sma ciksa ne müdahalede bulunabiliyorlar?

Kızlar ben bugün bi halt yedim. Canım sucuk istedi dayanamadım yedim. şimdi pişmanlık duyuyorum iyi değilmiş yemek. Ilk gebeligim bilmiyodum da yeni öğrendim. Çok mu zararlı bebeğe
Bişey olmaz canım. Benimde canım çok istiyor çok severdim. Yemicem diye direniyorum ama sanırım yicem bikerelik :) Hem pişiyor nasılsa ya çiğ yemiyoruz ki. 1 kereden bişey olmaz bence. Devamlı yemek zararlıdır.

Evet
Ben önceki gebeliğimde idrar yolu enfeksiyonu olmuştum bi arkadaşım hastanede yattı benim doktorum koca bardak limonlu su içeceksin demişti ve hakikaten geçmişti denemek isteyen olursa
Evet bunu blyrm önceki gebeliğimdede sürekli içtim ama onda son aylarda çok oldu su iceblyrdm hep limonlu su içtim şuan icemyrm ağzımda metalik tat var çok kotu su tatsız geliyor kötü geliyor limonlada denedm :/

Geçen akşam eşime gebelikle ilgili bi şey okuyodum o da o sırada telefondaydı. Bi saniye dedi beni dinlemiyor diye küstüm sonra da istemsiz ağlamaya başladım. 😂😂😂adam zaten neyi merak etsem kendi araştırıyor bi saniye dedi diye oldu bunlar 😂😂😂
Benim eşim iş yerine yemek götürüyor geçen arkadaşının getirdiği taze fasülyeyi yemiş.Çok sebze yemez.Ben başkasının yaptığı taze fasülyeyi yedi diye ağladım hem de söylene söylene 😅

X