2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ya düne kadar iyiydim daha bugün ne olduysa
Pilav yiyebildim 2 kaşık 1 kasık yoğurt
Bir elma
Ama bu sefer daha da tiksindim
Merhaba bende de bu tiksinme fln söz konusu. Zaten bu tiksinme bulantı vs gibi durumlardan dolayı bir aydır yaşamım alt üst oldu. Buraya en son bir ay önce fln girmişmişim herhalde Bulantınız olmadığını belirtmişsiniz siz bulantı için bende prilam kullanıyorum doktor yazdı birazda olsa etkisini gördüm onun haricinde buz küpleri yardımcım oldu böyle bulantı tarzı şeyler olduğunda bir tane buz küpü ağzıma alıyorum o rahatlatıyordu. Herşey yiyemiyorum tiksiniyorum ama ağzımın tadı olsun diye domates yiyorum tuzlayıp oda biraz olsun etki ediyor. Somun ekmek mayadan dolayı mı bilmem daha çok rahatsız ediyor

İyi akşamlar canım kizlar yaaa çevrenize söylediniz mi kızlar ailelere falan biz hala korkuyoruz ben Nazara da çok inanırım , sizlerin de bu konularda düşüncelerini merak diyorum
Bizim aileler biliyor, bir de hepsi olmasa da iş arkadaşlarımız. Bana kalsa doğana kadar saklardım da eşim dayanamadı. Bir de o kadar çok bulantım oluyor ki, dışarıdan anlaşılıyor. Gün içinde yüzümde hiç renk yok, sürekli tuvaletteyim. Hiç söylemediğim birkaç kişi hamilesin sen, belli oluyor dedi.

Kızlar gebelik döneminde tiroid değerleri 2.50 üzerine çıkan var mı normal de gebeler de bu değerin üst sınırı 2.50 olması istenir daha üstü olunca problem görülüyor ilaç tedavisine başlatılıyor. Benim değerim 2.50 üzerinde çıktı 3 haftalık bir ilaç tedavisine başlattı doktor. Tabi bu değer bebeğim zihin gelişimi üzerinde etkili olduğu için biraz tedirgin oluyorum

Bende de hafif düzeyde hipotiroidi var levotiron 50 mg kullanıyorum. Hamilelikte de kan verip baktırıyorum. 2.50 sınırmış zaten hamilelikte. İlaca başladıysan sıkıntı olmaz merak etme. Benim de 2.0 çıkmıştı en son.

Normalde tiroid hastalığım yok gebelikte oluştu sanırım. 3.47 olmuştu değer düşürmek için Euthyrox diye bir ilaca başlattı doktor bu hafta 3. Hafta oluyor tekrar değer ölçeceğiz inş düşmüş olur. Bana istediği kadar zararı olsun ama bebişin zihin gelişimine etki etme ihtimali çok korkuttu beni

Benim de tam tersi tiroid düşük çıktı. TSH 0.1 çıktı. 0.3 ün altını düşük kabul ediyolar. Beta Hcg tiroid hormonunu baskilayabiliyomuş. Şimdilik ilaç vermediler, takip edelim dediler. Umarım sıkıntı olmaz.

Benim de ilk hamileliğimde yüksek çıkmıştı ve ilaç kullanmıştım bir süre. Oğlumun zekası zehir gibi, maşallah Hiç endişe etmeyin.

Peki düşürdüğünüzü nasıl anladınız parça falan mı düştü

Hayirlisi olsun artık Allah’a emanetiz

Selam kızlar neden kimsenin hamilelik takvimi görünmüyor. Sitede sorun.mu var acaba sizdede öyle mi?

Aynen bende tahlil yaptiriyorum sukur temiz ama basindan beri idrar farkli akinti sari.. Yapcak bisey yok galiba boyle gidecek. Yaa bende bayilirim azicikta kirik falan kendime benzetiyorum

Aynısı ilk gebeliğimde başıma geldi benim o zamandan beri ara ara 4 oluyor tsh ilaçla 2 oluyor. Çok yüksekken fark edilmemiş içiniz rahat olsun hiçbir şey olmaz. Benim kızım da gayet zeki şuan :) euthyrox ya da levotiron veriliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…