2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Sizin bebisler gunde kac uyku yapiyor? Biz tek uykuya gecis yaptik. Bazen cok zorlandigini fark ediyorum. Uykusu cok hafif. Her sese uyaniyor. Oglumu yatirirken tekrar uyaniyor. Yine uyutmak zorundayim. Ben yatmaya hazirlanirkende sese uyaniyor.
Değişiyor canım bazen 2 bazen tek uyku yapıyor genel olarak 7 7.30 kalkış ,11 12.30 arası tek uyku, 9.30 10 gibi ancak gece uykusuna geçiyor. Gece de hala çok kalkıyor ne yazık ki.

Anneler merhaba, ben en baştan katı gıdaya geçişte yanlış yaptım sanırım. İştahlı bi bebek olmadı hiç ama yine yiyordu bişeyler. Şimdi tek düzen beslenmeye alıştı. Pilav makarna köfte yoğurt omlet pankek. Bunların dışında yiyecekleri yediremiyorum. Mama sandalyesinede oturtamıyorum dolana dolana yiyor. Gerçekten zorlanıyorum yemek yedirme konusunda. Saglikli ve yeterli beslenmediginde huzurum kaçıyor gerçekten rahat uyuyamiyorum. Bana önerebileceğiniz biseyler var mı? Benimle aynı seyleri yasayaniniz var mi? Daha da geç olmadan önlem almalıyım.
Yemek yerken dikkatini yemeğe versin diyolar ama ben yediremeyince dikkatini dağıtacak şeyler yapmaya çalışıyorum sevdigi oyuncakları falan veriyorum,oyunla yediriyorum. Yemek seçme çok yok bizimkinde ama acaba bir ondan bir bundan şeklinde mi yediysen tabağa hem sebze hem köfte koysan bir lokma kofte verince köfte olacağını düşünüp ağzını acar mı sebzeye de?

Gece emmesini bitir artık derim 1 yaş sonrası gece beslenmesi diş çürüğü ve gastrit gibi sorunlara sebebiyet oluyomuş en kötü uyku kalitesini etkiliyo işte. İlk günler biberonla su verebilirsin sonra suyuda kesersin. Ben emzirmeyi top yekün sonlandırdığım için ilk 3 ay kadar gece uyanınca su verdim. Baktım bu defa suya kalkıyo onuda iptal ettim. Şimdi şükürler olsun gece boyu uyuyo akşam 7.30 8 yatakta sabah 6ya kadar uykuda.
Ahhhh bizim gece emmemizde bizi çok yıpratıyor eskiden doğru dürüst emmezdi emziği bıraktık memeye düştü şimdi gece beni mahvediyor suyu istemiyor mememi açmaya çalışıp ağlıyor nasıl gece emmesi bırakılabilir fikri olan var mı?

Ahhhh bizim gece emmemizde bizi çok yıpratıyor eskiden doğru dürüst emmezdi emziği bıraktık memeye düştü şimdi gece beni mahvediyor suyu istemiyor mememi açmaya çalışıp ağlıyor nasıl gece emmesi bırakılabilir fikri olan var mı?
İki yöntem varmış kademeli bırakma ve birden kesme. Biz birden kestik ilk 3 gece kötüydü gerçekten özellikle annem bendeyken yapmayı tercih ettim dönüşümlü bakalım diye. Ama ben tamamen kestim sadece gece değil. Kademelide emzirme sürelerini kısaltarak vakite yayarak bırakma. 5 kere emiyosa 4e 3e 2ye düşürerek. Memeden önce su katı gıda teklif edip bıraktırma şeklinde. Ama kafa olarak hazır olmak lazım orası kesin 😁

Bizde başta gündüzleri tamamen kestik.Çok düşmüştü yemek yemiyordu.Sonra gece sürekli kalkmaya hatta orada uyumaya başladı.Aynı hafta içinde tamamen bıraktık.Bi kaç gece zor geçti çok ağladı çizgi film açmak zorunda kaldım normalde tv açmıyoruz.
Ağustosta bıraktık geçen yakası açık tişörtüme yapışıp emmeye çalıştı.Hala aklında em desen emecek.

Bizim rutine benziyor ama ben aksam saat 8 de yatiriyorum.
8 çok iyi ya ne güzel akşam sana kalıyor.Ben 12de yatağa sokabilirsem öpte başına koy.Hele son saatlerde bi kudurmaklar geliyor.Boğuşmak istiyor,tepemize çıkıyor.Çok sık uyanıyor.Geçen gece dayanamadım yazdım saatleri ben 20 dk bir yataktan kalkıyorum her tarafım ağrıyor.Bence benim oğlan derin uykuya geçmiyor.

X