2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar ek gıdada kuzu kıymaya geçtinizmi?nasıl tariflerle yapıyorsunuz
Biz de yarın geçicez 8 aylık oluyoruz
Nasıl yapsam iyce acemi gibi hissediyorum kendimi

Kızlar ek gıdada kuzu kıymaya geçtinizmi?nasıl tariflerle yapıyorsunuz
Biz de yarın geçicez 8 aylık oluyoruz
Nasıl yapsam iyce acemi gibi hissediyorum kendimi
Canim benim cevremden bildigim kadariyla corbalara koyup rondodan cektiriyolar. Sanirim ozellikle de tarhana corbasina. Bizim yan komsu torunu icin tavuk balik kiyma hepsinden karisik koyuyordu. Uzuluyordum bebeye :))

Biz bir hafta snra 7 aylik olucaz, ama bence gayet guzel geliyor kulaga soylediklerin. Bence gayet de saglikli oldugunu gosteriyor masallah kuzuma bizimki de hareketli ama done done yol aliyor sadece henuz :) popoyu kaldirip kendince bisiylet yapiyor ama i ih henuz seninki gibi diil :)

Teşekkür ederim Maf oldu kuzum kan aldılar tombik diye damar yolu yok dediler delik deşik ettiler kolunu ayağını. Ayağından damar yolu bağlandı serum bağlandı. Bileğinden kan alındı bişekilde ama kanları normal çıktı enfeksiyon yok şükür.. Üşütmüş büyük ihtimalle. Ateşi düştü gece 3 buçukta taburcu olduk.. Şimdi yine ateşi var 40 derece neden böyle oluyor ya calpol verdim uyudu yavrum çok halsiz Dr geçmezse tekrar acile getirin dedi takip ediyorum şuan.

Geçmiş olsun. 5.5 aylıkken kızım 40 a yakın ateşlendi 3 gün. Enfeksiyon yoktu dr da boğazı kızarık viral demişti. Ama 6. Hastalık geçiriyordu. Dr lar da anlamadı. Çünkü 3 gün ateş ardından pembe noktalar halinde döküntü başlayınca anlaşıldı. Eşimin dudağında ucuk vardı. Ondan bulaşmış. Aklıma o geldi. Belki sizin de öyledir. Zaten ilacı da yok. Ateşli kaçıncı gününüz bugün

Canim benim cevremden bildigim kadariyla corbalara koyup rondodan cektiriyolar. Sanirim ozellikle de tarhana corbasina. Bizim yan komsu torunu icin tavuk balik kiyma hepsinden karisik koyuyordu. Uzuluyordum bebeye :))
Bende buharda haşlama yoluyla veriyordum yemeklerini, artık bir şekilde içine entegre edeceğim öyle görünüyor
Siz geçtinizmi canım?

Bende buharda haşlama yoluyla veriyordum yemeklerini, artık bir şekilde içine entegre edeceğim öyle görünüyor
Siz geçtinizmi canım?
Biz henuz et ve et sularina gecmedik kuzu, doktor yedinci ayi bi ortalasin demisti. Ana nuye bekliyoruz bilmiyorum da.’
Aynen ben de buharda bisiriyorum sebzeleri, sanirim kiymayi da haslayip yemeklere cirbalara oyle ilave edecegiz degil mi? Bir de kiymayi haslayip buzlukta saklayabiliyor muyuz? Yoksa gep taze mi hazirlanacak?

Bizim doktorumuzda 8.ayı bekleyelim demişti , demekki bazı doktorlar ek gıdada biraz ilerlemeyi bekliyor olabilirler canım
Ben takip ettiğim bir anneden , buharda haşlayarak verdiğini gördüm kuzu kıymayı, bende öyle yapacağım , ama kavurarak vermek de olabilirmi bilemedim
Kuzu kıymayı 2 kez çektirin sonrasında porsiyonlayıp buzluğa kaldırın demişt doktorumuz
Bende minik minik porsiyonlayıp( hatta buz kalıbına koyanlar da var , bu da pratik olur) sonrasında kullanmadan çıkarıp hemen buharda haşlama makinesine atacağım canım

Ayy çok teşekkür ederim canım gerçekten cok guzel anlatmıssın. Benimki 120 yi zar zor içiyor 90 da bırakıyor ek gıda da cok almıyor. Ama sanırım öğün aralarını acmam lazım max 3 saat yemeden bekliyor dogal olarak acıkmıyor senin anlattıklarından anladığım kadarıyla. Hafta sonu evdeyken deneme yapacagım bi.

Bi de gece uykusuna 11 gibi geciyor benimki gece iki kez uyanıyor 120 lik içiyor. Biri 3 gibi biri 6 gibi. Acaba fazla mı geliyor geceyi kesmeye mi calıssam bilemedim

Bizde öyle bir sorun yok sanmıyorum 3.gün ateşi oldu bugün 4. Gün daha iyi calpol verdim sabah ateşi düştü.. vücudunda döküntüler var egzama dedi dr ama onlarda anlamadı yumurtaya alerjisi var dedim pek alerji gibi durmuyor dedi yarın genel çocuğa götürecez hastaneye sizin ki bu şekilde miydi?

Eklentiler

• IMG_20230817_001959.jpg
    80,4 KB · Görüntüleme: 51
Çok geçmiş olsun 6. Hastalık mı acaba bizim de oldu

Benim sanki Kızamık gibi oldu ateşli 3 gün sonunda 4. Gün

Peki ek gıda da örneğin kahvaltıyı , sebzeyi ya da meyveyi kaç kaşık yiyor . Benim 4-5 yiyo ağzını kapıyor zorlamak istemiyorum ama az mı anlamadım

geçen kontrole gittiğimde kızamık bi çocuk hastaneden çıkıyordu. 1 yaşında olması gereken aşıyı 9. Ayda yapmak istiyorlar. Size de öyle dediler mi? Bide menenjit yaptırdınız mı? Fiyatları nasıl

Kuzucum 3 saat arayla mama aliyorsa ki bence sanki cok az ara, 120 ya da 90’dan fazla icmemesi cok normal. Ek gidayi da bu nedenle almiyor olabilir belki, cunku acikmiyor o aralikta. Sen bence once 4 snra 5 saate bi cikar mama araliklarini. İki saat gecince mamadan snra bi ek gida ver istersen az da olsa yesin gazlasi icin zorlama, snra bi 2 saat snra da mama ver. Ya da uc saat snra ek gida, ek gidadan bir saat snra da mama gibi. Hem belki ek gida snrasi odul gibi mama geldigini anlayinca ek gidayi yer gerci bunlnunntamntersi denolabilir. Nasil olsa mama geliyor diye ek godayi yemeyedebilir. O nedenle ek gidadan hemen snra degil de 1’saat snra falan bermeye valis mamalari.
Dene yanilma yontemiyle buluyoruz uygun dengeyi :)
Ama uc saat ara mama icin az be kuzum.
6 ay 28 gunluguz ve gun icinde 5 saatte bir gibi veriyoulrum mamayi dusun. Hatta alsamnuykusuna gecerken verdigim mamanin ustune 6 saat snra veriyoumngece.

Dene bakalim kuzu, zamanla oturacaktir insallah

Peki ek gıda da örneğin kahvaltıyı , sebzeyi ya da meyveyi kaç kaşık yiyor . Benim 4-5 yiyo ağzını kapıyor zorlamak istemiyorum ama az mı anlamadım
Oncelikle cok gecmis olsun canim. İnsallah iyidir bebis. Allahim sifasini versin kuzumun

Canim kahvaltida labne ve icine ezdigim yumurtayi seviyor cok. Mama kasigiyla ondan 7-8 yiyor bitiriyor yani.
Oglen yogurt veriyordum yemiyordu, ama icine muzu her zamankinden bi tik fazla koyunca onu da yemeye basladi cok sukur. Onu da ayni sekilde mama kasigiyla 8-9 kasik yiyor.
İkindi uzeri sebze cirbasi veriyorum onu da ayni sekilde yiyor.

Bence dogru olani yapiyorsun zorlama. Az da yese zaten alisma evreleri. Oyle dusun.
Sen sevenilecegi seyleri anlamaya calis ve onlarin izerine git.
Ayrica cok az da degil verdigin olcu bence alisma surecinde gayet iyi. Mama ya da emzirme zamanlamasina dikkat et kuzum. Karni tokken vermenek goda.

Hadi bakalim boyelle boyle ogreniyoruz hepimiz birbirimizden. Her lokmalarim” sifanolsun kuzucuklara

Aynen deneyeceğim canım olmadı izne ayrılıp oturtacagım bu işi. Cok cok teşekkürler

Sağol canım, ilk bebeğim ve çevremde yakın senelerde tanık olduğum bi bebek hiç olmadı o yüzden kıyas edemiyorum ama birinin çok hareketli hiperaktif demesi endişe ettirmişti açıkcası ama yazdıklarınız rahatlattı beni

6. Hastalık döküntüsü kızamık gibi nokta nokta kızarıklıklar halinde oldu. Böyle değildi. Ama alerji olduğunda önce noktalar halinde sonra böyle yayılarak geçti. Alerji için serum aldı ve 5 gün ilaç kullanmıştık. Sizin fotoda ki gibi yayılarak geçti. Ateş olmamıştı.

Eklentiler

• IMG_20230712_080810.jpg
    56,9 KB · Görüntüleme: 38
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…