2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Amin canım.. Aynen ben de balkon demirini arasına koymuştum başımı annem kurtarmıştı

Canim evde sadece sen mi ilgileniyorsun? Buyukler filan var mi? Babayla durumu nasil? Yanina dondugunde sakinlesiyor mu hemen?
Buyuk yok Bizde Cok uzaktalar, Allahtan babasi da Benim kadar ilgili evden calismasindan dolayi . Eger sebeklik yaparsa babasi Ben donmesem de sakinlesiyor, Ben donunce de sakinlesiyor hemen. Cok aglayan bir bebek degil ama memnuniyetsiz bir bebek acikcasi evde . Neden sordun canim ?

Guvenli baglanma sorunu yok bence eger sizi gorunce sakinlesiyorsa. Kaygili baglanmadan olabilecegi soylenmisti de o nedenle sordum. Normal o zaman, bebe yalnizligi sevmiyor. Oyun istiyor, patron o :)

Bizim tadım işleri bitti pazartesi doktor ama siz şimdi 7 aylık bebek öğünü nasıl yapıyorsunuz? Kahvaltı veriyor musunuz mesela günde kaç defa süt/mama hariç öğün alıyorlar
Kahvalti her gun vermiyorum, cunku daha ne yedirecegim daha oturtamadim kafamda. Irmige nisastaya pirinc ununa cocugu bogmak istemiyorum, oyle olunca bir gün avokado, yarımdan az yumurta sarısı, suda yarım saat bekletılmıs bır tam cevizi minicik rendeliyorum . Biraz da mama ile açıyorum. Bazen ruseymli pankek yapıyorum, ama daha oturtamadım yanı .

Eğer yiyebileceği birseyse bizim yemeklerden tattırıyorum. Zaten pek tuzlu salçalı yemeyiz.

Hippin kaşık mamalarından 8. Ay ve sonrası olanlardan içinde et ve sebzelileri veriyorum, severek yiyor .

Hem kızarık hem de sivilce gibi. Ama kuyruk sokumunda beyaz noktalar olmuş. Sudocrem kullanıyorum ama ara sıra bepanthol sürmeye başladım. Etkisi olur mu diye değişmedi. Tavsiye edilmese de bugün pudra aldım. Yarın deneyeceğim.
Günaydın oğlak bebesi anneleri , sizin bebekler de sinirli mi yoksa benim bebeğime özel mi ?
Benim bebe de sinirli, mama yerken, üst değişirken, bez değişirken, oynarken ısıramazsa,.. Sadece banyoda ve dışarı çıktığımızda mutlu. Evde sıkılıyor. İlk 4 ay dışarı çıkınca, birini görünce, banyoya girince ağlardı, artık tam tersi

İki öğün gibi ek gıda bu kafama yattı bu ay için teşekkürler

Ceviz belki dokunur bize alerjik az , yumurta ve avokado sevmişti . Ben de bi rutin yapacağım. Et den falan korkuyorum daha

Pittik anlattigin biraz mantara benzor. Takip eden bir doktorunuz varsa fotograf filan atsan? Eger oyleyse mantar ilacindan baskasi kolay kolay gecirmiyor kuzum. Nerisona C ya da travazol yaziuolar ama dedigim gibi bir doktor gorseydi.

Belki biraz da peynir ekleyebilirsin kuzum. Labne olur, lor olur. Labne icin file marketin harras labnesini cok oneriyorlar. Ben henuz denemedim ama. Aklimizda olsun.
Fileyi bikaç kere daha yazmışlar hiç gitmedim ama bebekler için gayet iyi ürünleri sanırım bu hafta sonu gideyim bebek beslemek zor ben pimpirikten be alerjiden az geri kaldım sanırım

:) neden pimpirik yapiyosun? Allerji var diye mi? Hangi gidalara allerji gosterdi canim?
Süt ürünü yumurta . Yumurta denedim yeni çok reaksiyon vermedi . Süt ürününe yeni başladım bakalım buna da tepki vermezse içim rahat menü başlayabilirim . Valla pimpirği de geçen biraz fazla yedirdim ateşi çıktı aslında alakasız ama korktum

Bende kızımda pişik var diye harmonie geçince oldu. Bırakınca düzeldi. Alerji olabilir

Bir sey daha sorayim :)
Ben bebise kiyamiyorum ve hala gece mama veriyorum
O da gayet likir likir iciyor.
Aksam 8’de veriyorum mamayi uyumadan once, geceye acikacagini dusunuyorum cunku
Mama verenler hala benim gibi mi?
Ben de gece yatmadan önce mama veriyorum. Gece 3 gibi uyanıyor, o zaman da veriyorum. Doktor gece 3’tekini bırakabilir dedi ama kıyamıyorum ben de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…