2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ya kesin benim oğlumda eğlenir. Hep ayakta dikilmek istiyo. Kesinlikle yatmak istemiyo. Oturunca bi süre sonra mızıklanıyo. Ayakta durunca sorun yok ah bi yürüse diyorum ama o zaman da peşinden ayrılamıcam

Yani 15 dk koymayla motor becerisi etkilenmez sma bazı analar 2 saat koyuyor o sıkıntı tabi. 3 çocuk nasıl büyütmüş bu insanlar bravo

Çok araştırmadım, dr koyma yasak diyince vazgeçtim. İnternette yazınca omurgasını etkilediği yazıyor. 3 cocuk kolay değildir ama 1 cocuk daha zor diyorlar İlkokuldaki kuzenleri kızımla oynarken, onu güldürürken , ben de bir yandan işlerimi yapabiliyorum

Google söyle diyor.. yürüteçlerin daha çabuk yürümesini sağlamadığını, aksine bebeklerin motor ve mental gelişimini geciktirdiğini belirtmiştir. Ayrıca yürüteç ile bebek çok hızlı hareket ettiğinden ev içi kazalara, kafa travmasına ve hatta ölüme bile sebep olabiliyor.

Bizimdi de 3 gün olacak şimdilik bi sıkıntı çıkmadı ama kabızlık olacak gibi normalde gelirdi bugün biraz zeytinyağı koyacağım bir de yarın semizotunu karıştıracağım.. ben de sizin gibi yapıyorum artık ek gıdadan sonra illa emziriyorum..
Ayy umarım pütürlü yer çünkü her sefer öğürüyor

Ya bende suyu kaynatırım çünkü çay hep temiz sudan yapılıyor onun kaynayan suyundan ayırırım o kolay ama ütü için şöyle biraz daha dişimi sıkayım diyorum kurutma makinası da işe yarıyordur ya

Ya suyu gördü mü deliriyor zaten çok verip doyurmakta istemiyorum suyun miktar işini nasıl ayarlıyorsunuz sadece ek gıda yediği öğün mü veriyorsunuz

Ya bence ne olur ne olmaz diye ilk zamanlar enfeksiyona biraz daha açık oldukları için.. anne olarak siz daha iyi bşr seçim yaparsınız zaten

Hımm her doktor ayrı demekki bize 1-2 hafta içinde çay bardağı kadar tüketebilşr öyle bebek doymuyor dedi.. dediğiniz gibi biz günde 4 kez mama alıyoruz mamayı ekarte edeceğiz şuan 3 e düşürdük mesela..

Bizim doktorumuz cam şişedeki suyu kaynatmadan verebilirsin dedi

Plastik şişelerde bulaşan riski daha çok ondan demiştir muhtemelen

Ayy umarım içim rahatladı çünkü sürekli öğürüyor kendi önüne koydum elleriyle aldı ona da öğürdü ama öyle benim verdiğimden daha çok yedi
Blender kullanma deyince doktor hiç girmedim ona çatalla ezdim ama iyi ezdim hep

Benim bildiğim ilk zamanlar tek tek ürünler denenmeli ki ürüne Alerjisi var mı anlamak için. Hem de bebeğin tatları tek tek anlamadı gerekir

Sebzelerde çok fazla alerji riski olmadığı için 3ünü aynı anda denemeye başladık şükür şimdilik bişey yok.. kabak, patates, havuç 3lüsünü genelde tadım yaparak ilerleyenlerde birleştirerek verdikleri için ben bi sıkıntı görmedim

Kızlar yaa benim bebeğim aşırı huzursuz 1 haftadır , uygulamadan bakıyorum atak haftası içindeymişiz doğması gereken tarihe göre valla bezdim umarım geçicidir
Ne elde ne avuçta hiçbirşeyde durmuyor oyalanmıyor

Ayy bunu yazdığınız iyi oldu başka bir çeşit görmeye yüreğim dayanmazdı
Bak bugünün kakasında hala parça karpuz geliyor yanında da renkli taneler yine ay 8. Aya kadar yok vermem, bir kere yazılanın dışına çıkayım ne olacak dedim beni buldu diyet açarken kan mı karpuz mu anlayamıyorum

Benim sebze seçeneğim bitti şu karpuzun renk değiştirme işi olmasa havuç deneyecektim ondan az şüpheliyim çünkü önceden ben yediğim zaman kan gelmişti gibi geliyor ama deneyemiyorum kan gelirse bilemem diye

Çeşitli görmede bana sor sen hepsinden galerimde mevcut kurbanda aşırı yağlı et yediğim için de saçma bir renk olmuştu beyaz sanıp kalp krizi geçiriyordum benim de imtihanım bu işi galiba

Kızlar yardım patates, kabak, bir günlük bamya onu eledim şuan daha vermem , şeftali, armut, salatalık, muz, başıma bela olan karpuz denedim havuç karpuzun renk işi bitince deneyeceğim o bizim için şüpheli çünkü başka sebze ne vereyim beynim durdu

Bezelye var mı? Semiz otu, taze fasulye ben bugün fasulye hasladim ama olmadı kabak verdim. Digerkeurni karistir, doktor ek gidaya baskadiktan 2 hafta sonra kıyma başka dedi

Bezelye var mı? Semiz otu, taze fasulye ben bugün fasulye hasladim ama olmadı kabak verdim. Digerkeurni karistir, doktor ek gidaya baskadiktan 2 hafta sonra kıyma başka dedi
Kendi evimizde bezelye yok ama annem memlekette ayarladı onu gidince vereceğim, fasülye bende haşladım ama bi olmadı ya kılçık gibi oldu, semiz otunu nasıl vereyim, zaten şu havuç da iyi çıkarsa karıştıracağım onları

Yaa tüm yazdıklarını gülerek okudum sonra bi ağlamaklı oldum yani Allahım hepsine sağlık sıhhat versin valla ama ben de nöbetindeyim gelse dert gelmese dert bize de.. Bilirsin alerjiden 5-6 bezdi en son ne güzel her gün 1 rutine bağlamıştık.. Bugün 4.gün gelen giden yok gelecek olanı da merak ediyorum ek gıdayla nasıl olacak diye..
aklımdasın Ha-ri

Ben ek gıda kitabında semizotunu ve taze fasulyeyi gördüm.. semizotunu doktor da demişti yapraklarını haşla diye.. ama taze fasulyede kılçık olayı beni kokutuyor.. şöyle paylaşayım o sayfayı

Eklentiler

• IMG_0012.jpeg
    97,3 KB · Görüntüleme: 43
Taze fasulye ve bezelye de verdim ben taze fasulyeyi corbasinin icine koymustum tadim yapmadik ozel olarak ama bezelyeyi 3gun ezerek verdim bende tikandim corbalar meyveli yogurtlar meyveli muhallebilerle gecistirmeye calisiyoruz sicaktan olsa gerek hic yiyesi de yok

Benim bebe alerjik olduğu için benim bu konularda evhamım çok

Balkabağı verdim bezelye kapya biber verdim elma verdim kuzu aklıma geldikçe eklerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…