2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Yogurda pek bayilmadi bizimki, cok eksitti yuzunu. Aslinda bize gore eksi degil ama ona eksi geldi demek. İcine azicik pekmez doktum onu da yemedi. Arkadasim avtivia ile mayalamami boylece biraz daha tatli olabilecegini soyledi yogurdumun. Onu deniycem. Bugun bir de avakado vericem. İki gun yogurda allerji gelistirmediginden veriyim dedim avakadoyu da. Allerjide noluyor tam olarak? Dokuntu haricinde arkadasim popoda bariz bi kizarikliktan soz etti. Yani bebegim allerji gelistirse anlarim diil mi? Bir de allerji ilk 24 saatte cikar diyolar, oyle mi oluyor? 3.gun de cikabiliyor mu?

Ben de su ana kadar
Havuc, tatli papates, kabak, semizotu, nirmal patates, armut, nektarin, muz, kayisi, yogurt (2gun) ve bugun yogurda ek bir de avakado vericem. Sirada bir de yunurta sarisi var. 6 ay 6 gunluk. Sizce normal ogunlere corbalara peynire gec ki kaldim? Millet irmikler labneler vs kullaniyor ben daha hic oyle seyler yapmadim.
İlik suyu da gurvitanin aldim duruyor dolapta.

Biz daha doktoruna gidemedik kendimce başladım .direk hazır su versek olmuyo mu ki
Bana da doktor 1 yasina kadar icme suyunu hazir suyu yani kaynat sogut oyle ver dedi. Mamada da ayni sekilde kaynatilmis su kullaniyorum. Alistim ben. Kaybattigim suyu biraz iliyinca termosa aliyorum, gun boyu onu kullaniyorum. Snra aksam yeniden hazirliyorum su.

Sen geç kadıysan ben Ohoo baya geç kaldım demektir birde alerji olunca ne vereceğimi de bulamıyorum, ay asıl sorun dün eşim çok bakıyor diya karpuz vermiş bugün çocuğun kakada sim dökülmüş gibi kırmızı bir sürü şey var kan mı karpuz mu anlamadım

Ben karpuz vermistim kuzu
Yabi biz yerken aynen esinin dedigi gibi bakiyor yutkunuyordu, vicdan azabi gibiydi yani:) ben de verdim ama minicik. Daha once de ara ara tattdirdim suyundan verdim. Gerci bugun gordum ki 6.ayda verilmiyormus. Ama cok sukur bisiy yasamadik. Emin misin karpuzdan olduguna? Cok mu vermis? Baska bisiy vermis miydin?
Bir de bir sey bulayinca daha once verdigin ve sorun cikmayanlari karistir canim bos gecmek istemiyorsan.

Benim sıkıntım hem ek gıda süreci hem alerjide diyet açma aynı ana geldi ama kaç gündür diyet açıyorum bir çok süt ürünü yedim hani kan geldiğinde tek bir yerde yada iki yerde belirgin oluyordu bunda kakanın içi noktacıklar dolu şeklinde kırmızıydı hatta bazıları da parça şeklinde sert kalmış o sert olanlar net karpuz ama diğerleri de karpuz yüzünden renkler mi değil mi anlam veremedim kan ise nasıl böyle bir anda arttı ona da şaşırdım

Karpuzdur diye düşünüyorum, dün kakadan bütün havuc çıktı karpuzda renkli ve lifli görüntü olur bence kan değildir o kadar cok fazla

Fotografini cektin mi? Doktorunla iletisimin nasil, gonderme imkanin varsa ilgilenir mi? Bence karpuz olma olasiligi cok. Ama emin olamiyoruz tabi. Gunde kac kez kaka yapiyor, digerleri nasil gozlemle canim.

Fotografini cektin mi? Doktorunla iletisimin nasil, gonderme imkanin varsa ilgilenir mi? Bence karpuz olma olasiligi cok. Ama emin olamiyoruz tabi. Gunde kac kez kaka yapiyor, digerleri nasil gozlemle canim.
Bizim doktorumuz devlette özellerde aksi gibi iyi bir dokyor yok, öyle olunca da iletişim işi çok zor, alerji doktoruna zaten ulaşamayız, bugün karpuz yemedi bakalım yarın nasıl olacak, eşim itiraf etti iki gündür karpuz yiyormuş bizim minik dün de aynı şekilde kaka almıştım bugün de ama artış olmadı mesela kaka sayısında hala bir kez

Valla bi muzda şok olmuştum siyah böcekler gibi bide bunda bakalım bugün riskli bişey yemeyip yarın takip edeceğim
Aynen ben de muzu verdikten sonraki kakasında çok korkmuştum dediğiniz gibi siyah şeyler vardı, ben de karpuz verince dediğiniz gibi küçük kırmızı parçacıklar oluyor bezinde. Sizin de büyük ihtimalle karpuz parçalarıdır. Doktorumuz bize beşinci ayda karpuz kavun verebilirsiniz dedi.

Resmini çekmişmiydiniz hani oldu da çektiyseniz bana atabilirsiniz özelden acaba aynı mı diye bakmak için, ben birde süt ürünleri diyeti açınca tam karıştı ama inşallah dediğiniz gibi karpuzdur

Biz doktorumuzun önerisi ile beşinci ay sadece doğaçlama tadım yaptık yarım çay bardağını geçmeyecek şekilde meyve sebze yoğurt verdim. İlk başlarda bir çay kaşığını geçmiyordu zaten şimdi beş ay 22 günlük olduk yaklaşık bir yemek kaşığı yiyor. Sizde geç kaldığınızı düşünmeyin bence. zaten 6-9 ay arası süt/ mama ağırlıklı beslenmeleri gerekiyor.

Resmini çekmişmiydiniz hani oldu da çektiyseniz bana atabilirsiniz özelden acaba aynı mı diye bakmak için, ben birde süt ürünleri diyeti açınca tam karıştı ama inşallah dediğiniz gibi karpuzdur
Maalesef çekmemiştim, ilk başta korktum ama biraz inceleyip küçük dağılmayan parçalar olduğunu görünce karpuz olduğunu anlayıp rahatladım büyük oğlumda da ek gıda dönemi yaza gelmişti aynen bu durumu yaşayıp korkmuştum . Bu sebeple bu sefer biraz daha çabuk durumun farkına vardım

Hayır bende çok kan gördüm alerjiden ama hep bir noktada bütündü bunda sim gibi her yere saçılı görünce aklım oynadıbenim telefon galerisi koleksiyonu

Merhaba, ben sebze pürelerine bir tatlı kaşığı bebek irmiği koyuyorum kıvam alıyor. Meyvelere de koyuyoruz muhallebi gibi oluyor. Tarifler var internette. Meyve yediği zaman popoda pişik olabilir dedi alerji doktorumuz, sık karşılaşılan birseymis. Bebeğimin alerjisi de şöyle oluyor; yanağında egzama oluşuyor. Göğsünde kızarıklıklar oluyor ve çok kaşıyor orayı. Vücudunu biraz incelerseniz farkedersiniz zaten kızarıklık oluşursa. Önceden de çok fazla kusması ya da kakada kan oluyordu alerji yapan birşey yediğimde. Ama o gıdaları kestiğinde beri kakada kan ve yoğun kusma olmadı. Ben dün yoğurtlu poğaça denedim, bugün egzaması oluştu, 24 saat içinde oluyor bizimki. Bazen 3 güne kadar çıkabilir demişti doktor, zaten o yüzden 3 gün tadım yaptırıyorlar sanırım.

Evet evet sen deyince hatırladım muzda siyah siyah ip gibide oluyor ve karpuzu da hatırladım
Beni bugün karpuz cidden korkuttu tüm alerjik şeyleri yemişim de öyle kan gelmiş gibi bu ne dedim resmen bugün yedirmedim bakalım yarın ne olur, yazık yavrumun tek severek yediği de o meyve süzgecinde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…