2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Doktor bana 9 aylık olana kadar 1 çay kaşığı, 9. Aydan 1 yaşına kadar 1 tatlı kaşığı 1 yaş ve sonrası 1 yemek kaşığı şeklinde ilerleyebilirsin demişti ama anne sütü almayan bebekler şuan biraz daha fazla yiyebilir sanırım. Yani ben anne sütü veriyorum bunun yanında günde 2-3 kez +1 er çay kaşığı ek gıda gibi.

Yurutec kullaniyor musunuz kizlar hic bir yerde durmak istemiyo kucagimda geziyor kac gundur aşırı bunaldim siparis verdim gerçi ama gorumcem erken bekleseydin biraz daha diyo annem zamani geldi koy bisey olmaz diyo

İlk denediğinizde reddetmesi çok normal endişelenmeyin yavaş yavaş alışıyorlar.
Biz de bu ay tadım olarak ilerliyoruz ilk denediğim şeylerde meyve , sebze, yoğurt 1 çay kaşığından sonra ağzını kapattı , versem de diliyle itti pütürlülerde öğürdü hatta . Meyve ve yoğurda 20 günün sonunda alıştı. Sebze pek deneyemedim ama pütür olayına zor alışacak gibi , blender ile başlayıp yavaşça çatalla ezme +blender karışık , sonrada tam çatalla ezmeye geçireceğim .

Benim bildiğim ilk zamanlar tek tek ürünler denenmeli ki ürüne Alerjisi var mı anlamak için. Hem de bebeğin tatları tek tek anlamadı gerekir

Yurutec kullaniyor musunuz kizlar hic bir yerde durmak istemiyo kucagimda geziyor kac gundur aşırı bunaldim siparis verdim gerçi ama gorumcem erken bekleseydin biraz daha diyo annem zamani geldi koy bisey olmaz diyo
Yürüteç çok tehlikeli geliyor bana ev kazalarının yüksek oranı hep yürüteç Allah korusun . Çok da haklısınız artık durmuyorlar hoppala aldım ben zıplıyor içinde

Yok başka bi patates çeşidi o . Migros’ta öacro center da var ama başla yerde görmedim

Ya bende beğenmediği için öğürüyo sandım.kabakta ağzını bile açmıyor ama mesela benim şeftalimi yemek istedi verdim bende biraz kemirdi bırakmak istedi baya yedi .yemek seçiyo gibi geldi bana alışır mı ki

Yürüteç çok tehlikeli geliyor bana ev kazalarının yüksek oranı hep yürüteç Allah korusun . Çok da haklısınız artık durmuyorlar hoppala aldım ben zıplıyor içinde
la ben de almak istiyorum ama kemik gelişimi açısından araştırdınız mı? Bazıları zararlı diyo bazıları kasları kuvvetlendiriyo diyo çok kafam karıştı.

Meyve tatlı olduğu için meyveye daha çabuk alışıyorlar ve seviyorlar özelliklede dediğiniz gibi kemirme olayı , hem emme refleksleri hem dişlerin kaşınması e bir de tadı da güzel korkmayın zorlamadan azar azar sıklıkla denediklerinize de zamanla alışacaktır.

Yürüteç zararlı deniliyor bacakları icin ama çoğu kişide bindiriyor sorun oluyor mu bilmem.. büyük oğlumda esim sormadan almis gelmiş ben bindirmemstm hic smdi almam

la ben de almak istiyorum ama kemik gelişimi açısından araştırdınız mı? Bazıları zararlı diyo bazıları kasları kuvvetlendiriyo diyo çok kafam karıştı.
Doktor ne hoppala ne yürüteç almayın dedi. Ama mecbur hoppalayı aldım . Şimdi alıp içine 1 saat koymuyorum . Günde 2 defa asla durduramadıgımda 15 er dk gibi, hatta dün sadece öğlen yemek yerken koydum mesela. Bi nefes almalık an gibi kurtarıcı :) bence bacakları güçleniyor ve düz basmayı öğreniyor gibi geldi ve o kadar eğleniyor anlatamam

Kizlar ben oğlumu oturtamiyorum. Oturabiliyor ama oturunca birden ayağa yere basıp kalkmaya çalışıyor biraz oturup yatmak istiyor.

Dr bize kesinlikle yasak, koymayın dedi. Gelişimini etkiliyormuş
Aslında gelişimini etkilemekten daha çok kendine zarar verdiği için , yürüteçle gider bi örtü çeker üstüne ne varsa kafasına Allah korusun.doktorlar anneler diğerini daha çok önemsiyor diye genelde öyle diyorlar sanırım .

Ayakta alkisliyoruk vallahi :)
Ben kocamin gonlek pantollaei haric pek bisiy utulemiyorim
Valla en iyisi ben ic çamaşırı,ev giysukeri vs ütülüyorum. Her Yaz okullar kapandi ic çamaşırı ütülemeym diyorm kendimi oğlumun atlet ve boxerini utulrrken buluyorm gercketen cok sacma bişey

Yok kuzum tatli papates baska. Garip bi sekli var. Ben de ilk kez bebisle denedim ve cok hosuma gitti :)
Balkabagi gibi rengi ve tadi hafiften.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…