2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kendi evimizde bezelye yok ama annem memlekette ayarladı onu gidince vereceğim, fasülye bende haşladım ama bi olmadı ya kılçık gibi oldu, semiz otunu nasıl vereyim, zaten şu havuç da iyi çıkarsa karıştıracağım onları
Bende henüz vermedim semiz otu ama bence buharda yaprakları olabilir ya da az suda haşlanır küçük doğranıp, irmik atılabilir diye düşündüm.

Ben ek gıda kitabında semizotunu ve taze fasulyeyi gördüm.. semizotunu doktor da demişti yapraklarını haşla diye.. ama taze fasulyede kılçık olayı beni kokutuyor.. şöyle paylaşayım o sayfayı
Ya fasulye kılçık hadi alınır doğrarken ama buharda hic olmadı kaldi kuru bişey veremedim, bugün aksam bize yapmıştım biz yemek yerken nasıl istedi hayret ettim

Benim sıkıntım hem ek gıda süreci hem alerjide diyet açma aynı ana geldi ama kaç gündür diyet açıyorum bir çok süt ürünü yedim hani kan geldiğinde tek bir yerde yada iki yerde belirgin oluyordu bunda kakanın içi noktacıklar dolu şeklinde kırmızıydı hatta bazıları da parça şeklinde sert kalmış o sert olanlar net karpuz ama diğerleri de karpuz yüzünden renkler mi değil mi anlam veremedim kan ise nasıl böyle bir anda arttı ona da şaşırdım
Merhaba benim bebeğimde altı aylık aynısı bizimde başımıza geldi karpuz o 😊 bende çok korkmuştum ilk başta kanmi diye ama kan olsa dağılıp gider diye düşünüyorum baya karpuzdu yani 😂

Bezelye var mı? Semiz otu, taze fasulye ben bugün fasulye hasladim ama olmadı kabak verdim. Digerkeurni karistir, doktor ek gidaya baskadiktan 2 hafta sonra kıyma başka dedi
Taze fasukyenin kenarlarini soyacakla almisti kadin videoda izledim baya hasladi bunarda ezdi sonra da. Ben de deneyecegim bi. Icine havux patates de karistirmayi dusunuyorum. Bir de avakado verdim ben. Yogurdu sevmeyen bebe tatsiz tuzsuz avakadoyu yedi valla. Bezelye bi ben bulamadim valla. Yogurdu activiayla yeniden mayakiucam oyle daha tatli oluyomus dediler bakalim. Ben daha corba yapmadim yaa. Nasil yapiyosunuz beler yapiyosunuz corba. Mihallebi filan hal getire daha biz de. Tarhana corbasina baslayan oldu mu? Bebek tarhanasi mi olucak illa. Bu satilanlar var organik gurmemin ondan mi aldiniz sizler de?

Kizlar bir de arkadasim bu hipp in kasik mamalari varmis. Ondan kahvalti hazirliyormus. Iki kasik ondan iki olcu mama, rende ceviz, uzum pekmezi ve yumurta sarisi ceyrek. Mitlaka ver dedi. Biz daha yumurta tatmadik, ceviz ne bilmiyoruz, 6 ay icin erken yaziyor cevize, ama herkes veriyor, kasik mamayi ilk kez ondan duydum. Vs vs. ay vallahi bezdim baslamasan ek gidadan. Daha bunun irmigi var tarhanasi var pirinc unu var, yulafi var, var da var

Kizlar bir de arkadasim bu hipp in kasik mamalari varmis. Ondan kahvalti hazirliyormus. Iki kasik ondan iki olcu mama, rende ceviz, uzum pekmezi ve yumurta sarisi ceyrek. Mitlaka ver dedi. Biz daha yumurta tatmadik, ceviz ne bilmiyoruz, 6 ay icin erken yaziyor cevize, ama herkes veriyor, kasik mamayi ilk kez ondan duydum. Vs vs. ay vallahi bezdim baslamasan ek gidadan. Daha bunun irmigi var tarhanasi var pirinc unu var, yulafi var, var da var
Ya bu ek gıda için çok karışık mesela asla böyle karışık vermeyin diyor benim doktorum . Daha 6. Aydalar her şeyi tatsınlar tek tek çiğnemeyi yutmayı öğrensinler.

Taze fasukyenin kenarlarini soyacakla almisti kadin videoda izledim baya hasladi bunarda ezdi sonra da. Ben de deneyecegim bi. Icine havux patates de karistirmayi dusunuyorum. Bir de avakado verdim ben. Yogurdu sevmeyen bebe tatsiz tuzsuz avakadoyu yedi valla. Bezelye bi ben bulamadim valla. Yogurdu activiayla yeniden mayakiucam oyle daha tatli oluyomus dediler bakalim. Ben daha corba yapmadim yaa. Nasil yapiyosunuz beler yapiyosunuz corba. Mihallebi filan hal getire daha biz de. Tarhana corbasina baslayan oldu mu? Bebek tarhanasi mi olucak illa. Bu satilanlar var organik gurmemin ondan mi aldiniz sizler de?
Ben henüz corba vermedim henuz tadimdayiz. Normal tarhana da olur.bence ama bilmiyorum tabi ki

Ya bu ek gıda için çok karışık mesela asla böyle karışık vermeyin diyor benim doktorum . Daha 6. Aydalar her şeyi tatsınlar tek tek çiğnemeyi yutmayı öğrensinler.
Yani bizim doktorda dedi hiç acele etmeyecez, yemediğini asla zorlama dedi bir yaşına kadar amac doymasi değil tatmasi, tanıması dedi

Yani bizim doktorda dedi hiç acele etmeyecez, yemediğini asla zorlama dedi bir yaşına kadar amac doymasi değil tatmasi, tanıması dedi

Bizim de öyle herkes çok çok verince şaşırdım. Biz her ürünü günde tek öğün yediği kadar 6. Ay böyle geçecek zaten bana tablo verdi

Normal bizim yedigimiz tarhanalarda baharat tuz oldugu icin bebek tarhanasi oneriyolar henüz almadim gerçi bende

Bizim de öyle herkes çok çok verince şaşırdım. Biz her ürünü günde tek öğün yediği kadar 6. Ay böyle geçecek zaten bana tablo verdi
Tabloyu paylaşır mısın? Ama sebzede kalmadı 😁 ben bezelye,semizotu ve fasulye verecem sonra yoğurt ve kefir diyorum, en son meyve verecem. Sonra karıştırarak kiymayla verecem

Canim ceviz cok erken cok ilerki aylarda diye hatirladim ve 2 yasina kadardi sanirim cekip veriliyordu

Kızlar yaa benim bebeğim aşırı huzursuz 1 haftadır , uygulamadan bakıyorum atak haftası içindeymişiz doğması gereken tarihe göre valla bezdim umarım geçicidir
Ne elde ne avuçta hiçbirşeyde durmuyor oyalanmıyor
Geçiyor. Bizimki geçti şükür. Ataktan sonra yeni huylar edindi. Daha farklı sesler çıkarıyor , taklit ediyor , dizinin üstünde duruyor, kendi başına oturuyor gibi. Ama atak haftası cop yorucu geçmişti. Şimdi de diş çıkarıyoruz. Beyazlık var, sivilce gibi, patlamıyor 😅 biri bitiyor diğeri başlıyor
Kızlar yardım 😂😂patates, kabak, bir günlük bamya onu eledim şuan daha vermem 😅, şeftali, armut, salatalık, muz, başıma bela olan karpuz denedim havuç karpuzun renk işi bitince deneyeceğim o bizim için şüpheli çünkü başka sebze ne vereyim beynim durdu 😳
Ben migros tan ıspanak aldım haşlıyorum . Semizotunu da ıspanak gibi haşlayarak veriyorum. İçine pirinç de atıyorum. . Bal kabağı. Elma. Ekmek. Labne başladım 5 gündür veriyorum. Bugün minik ekmek içi ile birlikte verdim. Aklıma geldikçe yazıyorum

Geçiyor. Bizimki geçti şükür. Ataktan sonra yeni huylar edindi. Daha farklı sesler çıkarıyor , taklit ediyor , dizinin üstünde duruyor, kendi başına oturuyor gibi. Ama atak haftası cop yorucu geçmişti. Şimdi de diş çıkarıyoruz. Beyazlık var, sivilce gibi, patlamıyor 😅 biri bitiyor diğeri başlıyor

Ben migros tan ıspanak aldım haşlıyorum . Semizotunu da ıspanak gibi haşlayarak veriyorum. İçine pirinç de atıyorum. . Bal kabağı. Elma. Ekmek. Labne başladım 5 gündür veriyorum. Bugün minik ekmek içi ile birlikte verdim. Aklıma geldikçe yazıyorum
Ayy inşallah canım valla hasretle geçmesini bekliyorum bu günlerin
Elde avuçta durmuyor inlemekten😄
Canım labne veriyorsun sen bende başlayacağım ama kararsız kaldım hangi marka aldın

X