2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Patatesle başladım dün vermeyi unuttum ama bugün kakasında kan gibi benekler vardı acaba alerji mi oluştu 😭
Olabilir patates işin erken değil mi kabızlık sa yapabilir. Sebze ile başlayacaksanız kabak ıspanak semizotu havuc vb işe başlamak daha iyi olabilir. Bunlardan sonra patatesi tekrar deneyebilirsiniz

Berbekler için olan fizyolojik serum sıkıp çekiyordum açılmadı. Dr a götürdüm bugün. 2 gündür uyumuyoruz.

Dr a götürdüm, buhar makinesini şu an için önermiyorum ama içine serum koyup yapmanda sakınca yok dedi. Ben fizyolojik serumu, bebekler için olan küçük tekli paketten kullanıyordum. Büyük serum paketi al sırıngaya cek burnuna yerleştir yan tut hızla sık dedi. Orda da gösterdi. Birinden sıkınca diğerinden çıkıyor. 2 gün de böyle deneyeceğim.
O işlemi tek yapması biraz zor oluyor biz doktorlar hemşireler gibi pratik şekilde yapamıyoruz biz eşimle yapıyorduk o sıkarken ben diğer burnundan aspiratörle çekiyordum büyüdükleri için bide daha güçlüler durmuyolar da

Berbekler için olan fizyolojik serum sıkıp çekiyordum açılmadı. Dr a götürdüm bugün. 2 gündür uyumuyoruz.

Dr a götürdüm, buhar makinesini şu an için önermiyorum ama içine serum koyup yapmanda sakınca yok dedi. Ben fizyolojik serumu, bebekler için olan küçük tekli paketten kullanıyordum. Büyük serum paketi al sırıngaya cek burnuna yerleştir yan tut hızla sık dedi. Orda da gösterdi. Birinden sıkınca diğerinden çıkıyor. 2 gün de böyle deneyeceğim.
Bizimde öyle ya gündüz uykularınız artık çok kısa olmaya başladı gece burnunu açıp yatırmayı dene ben öyle yapıyorum gündüze göre daha iyi uyuyor. ewt bende böyle yapıyorum diğer taraftan çıkıyor bu şekil daha iyi açılıyor sonrasında burun aspiratörü ile çekmeye gerek kalmıyor

Ben 2 aylıktan veri 100luk sf şırınga ile sıkıyorum bide internetten burnu rahatsız etmesin diye ucuna takılan silikon aparat var onla çok rahat oluyor sıkıyorum çevirip sırtına vuruyorum

Sırf el olsa iyi çenemi falan yemeğe çalışıyo bazen 🤣 bayadır da öyle.ilk diş çıkaracak sandım ama biraz damak kaşınıyo sanırım birazda bu dönemde normalmiş.diş çıkarmayabilir yani hemen 🤣
Diş etleri beyazlaşmış birde sol alt dişinde beyaz bişi var sert dış midir bilemedim henüz erken yanlar için 🤷

Kızlar bebiki denizle tanıştıran var mı? Ben 2 gün sonra denize sokcam inşallah bi denicem. 5 ay 9 günlük olmuş olcaz. Güneş kremi aldım güneş kremi için +6 ay deniliyor ama napayım bilemedim. Bu arada bizimde ön alt dişlerimiz göründü🥰

Kızlar bebiki denizle tanıştıran var mı? Ben 2 gün sonra denize sokcam inşallah bi denicem. 5 ay 9 günlük olmuş olcaz. Güneş kremi aldım güneş kremi için +6 ay deniliyor ama napayım bilemedim. Bu arada bizimde ön alt dişlerimiz göründü🥰
Canım 6 aydan önce önermiyor doktorlar diye biliyorum

6 aydan sonra öneriyorlar

3. Gün mu yoğurt tepki verdi. Bende merak ediyorum napacağiz ek gıda sürecinde, peki tadiyor mu fistik?
Aynen canım yogurtla başlamıstım zaten tepki verdi. Ama anlamadıgım mama da süt ürünü onda bir tepki yok. Ben de kullanıyorum süt ürünleri. Şimdilik ara verdim bayramdan sonra doktora sorup tekrar başlıcam. Sebzelerle tabi.

Ayy tadıyor yaa hatta daha cok vermemi bekliyordu ama vermiyordum. Kaşıgı agzına götürürken tutmaya falan calısıyordu 😅

Aynen canım yogurtla başlamıstım zaten tepki verdi. Ama anlamadıgım mama da süt ürünü onda bir tepki yok. Ben de kullanıyorum süt ürünleri. Şimdilik ara verdim bayramdan sonra doktora sorup tekrar başlıcam. Sebzelerle tabi.

Ayy tadıyor yaa hatta daha cok vermemi bekliyordu ama vermiyordum. Kaşıgı agzına götürürken tutmaya falan calısıyordu 😅
Ne kadarlık bebeğin biz 5 ay 7 günlüğüz dün yoğurt tattırdım beğenmedi henüz hazır değil galiba 6. ayı mı beklesem

Biz dün bi deneyelim dedik ama su daha soğuk o yüzden havuzana su koyup ısınmasını bekledik .direk denize sokmadık yani .soğuktan korkarsa ilerde de sevmez dediler.güneş kremi yüzüne biraz sürdüm rüzgar vardı haşlanmasın diye mecbur.bi girdi havuza yine bi kemirecek yer aradı biraz sonra uyku krizi koşarak eve döndük.bizimki zorlu ve hızlıydı sıcakta kucakta gezdiremediğimiz için🤣 sizin daha güzel geçsin 🤣🥰

X