2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
3 4 gün ateş olurmuş. Ateş olmadıysa 6.hastalık değildir. Aynı zamanda bulaşıcıymış. Bu arada hastaneye yeni gelen dr u da sevdik biz. En son ona gittim.
Bende götürdüm birkez ilgili onunla devam edebilirim levent kızımdan sevmiyordum Mehmet bey çok doluydu serpil iyi değildi gitmesi isabetli olmuş herşeyini inceledi

Of kızlar kilo boy vs hersey yolunda ek gıdayı da konustuk hallettik. Lakin dıs dudak yapısıklıgı varmıs cocuk cerrahide hemen müdahale edip actılar agladı minnosum. Islak mendil kullanımını yasakladı doktor. Pamukla silcez.
5. Ayda mı çıkmış ortaya. Daha önce kontrol etmediler mi. Bizim dr her ay kontrolde yapışıklık var mı diye bakıyordu.Geçmiş olsun.

Canim yattigi oda gun boyu deli gibi gunes aliyor ve cok isiniyor beton sanirim. Gunduzleri disarisi ayni sekilde 25 derece falan oluyor, ancak aksamlari disarida sicaklik dusse de oda hala cehennem gibi sicak oluyor.
Gunes gormeyen odamiz bi salon.

Ya ben de bugun uyku ninakidsten aldigim yazlik uyku tulumu icine zibin giydiricem sadece. Umarim usumez. Yani usumez sizin yazdiklariniza ve yatirdiginiz kiyafetlere bakinca da ben niye boyle manyak oldum acaba usuyecek her an gece diye.

Ve anladim ki terledigi icin teri soguyor o nedenle vucudu sicak olmuyor.
Ben bi zıbın giydiyorum onda da terliyor 🤣 onların vücut ısıları bizden yüksek bile olabilir.üşümez korkma terleyip soğumasndan iyidir

Kizlar daha once konusu gecti mi bilemiyorum ama iki sorum var sizlere;
1- kizim tombis ve boynu kat kat. Kivrimlarin icine girmek tam bir zulum. Bugun farkettim ki tam bogazinin orada kirmizi minik benekler var. guc bela yikayip kuruttum pisik onleyici surdum ama cok zorlaniyorum o kisimlarin bakiminda. Oneriniz ne olur? Malum havalar iyicie isindi ve nemli.
2- oda sicakligimiz 25-26. Ben bu bebeye ne giydiricem uyurken sasisiriyorum. Askili atletle uzerinde ince battaniyeyle terliyor sirti ama ayni zamanda gogsu soguk da olabiliyor. Ince uyku tulumu var. icine sadece zibin giydirin diyor. Ama gece cok sicak olmuyor gogsu. Ne yapmaliyim.
Canım tog değeri olan tulumlar var biz onlardan aldık kullanıyoruz kışı geçirdik şimdi yazda da yazlığını kullanıyoruz çok memnunuz, evinin sıcaklığına göre hangi tog değerlikli tulumu aldıysan ne giydireceğini yazıyor direk için rahat oluyor, bir araştır istersen

Kızlar işe başlayan kimler var? Nasıl gidiyor alıştınız mı? Hangi zorluklarla karşılaşıyorsunuz 🥹 Ben yeni bir iş arıyorum içime sinen bir firma bulduğum gibi başlayacağım bebişi bırakmak zaten çok zor olacakken yeni bir ortama alışma stresi de var. Beni neler bekliyor çok merak ediyorum. Bebişe annem bakacak ama illaki aklım evde kalır işe adapte olamam gibi çekincelerim var.
2. Buçuk aylıkken başladım yarım gün çalışıyorum her sabah bırakıp gitmek zor oluyor haftasonunu iple çekiyorum ama mecburen çalışıcam yani sonuçta kızımın geleceği için çalışıyorum diye düşünüyorum. Annem bakıyor sürekli fotolar atıyor öyle idare ediyoruz

Elle acti demi peki sen farketmiş miydin? Neyse islak mendil kullanma, bende pamuk kullanıyorum daha kolay oluyor
Nester kullandı ama kan falan olmadı. Ben fark etmemiştim hiç. Ya da cok dikkatli bakmadım hiç genel temizledim hep.
Elle acti demi peki sen farketmiş miydin? Neyse islak mendil kullanma, bende pamuk kullanıyorum daha kolay oluyor

Bizim çıktı hemde 2 tane yakında çıkacak bizimkide hep öyleydi bazen eli kesmiyordu onu ayağını sokuyordu ağzına 😅😃
Ya bizimde cikti ama buyumedi ucundan biri diğerinde göründü, hiç eli agizdan çıkmıyor hala eline ne versen ağızda.ayaklarini almak istiyor ama alamadı henuz alt değiştirirken daha kolay aliyor. Alem bu çocuklar

Hastalıktan gelemedim uzun süre hepiniz iyisiniz umarım,şu troid enfeksiyonu bitirdi beni eridim kaldım Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin evlatlarımızı 🤲🏻 Dişimiz çıkmadı bizim ama çılgınlar gibi kaşıyor henüz çıkmayacak galiba diş etinden görünüyor ☺️ Dün tadımlara başladık güya ama ne verecem bilmiyorum bana acil öneri lazım ne tatsın bu bebe😅

Ya bizimde cikti ama buyumedi ucundan biri diğerinde göründü, hiç eli agizdan çıkmıyor hala eline ne versen ağızda.ayaklarini almak istiyor ama alamadı henuz alt değiştirirken daha kolay aliyor. Alem bu çocuklar
Ahaha ay gerxektende öyleler. Bizim biri çıktı büyümeye başladı diğerinin de ucu patladı oda yavaştan tam çıkmaya başladı . Bizim kızın ayakları sürekli ya havada ya da ağzında bazen uykuya yatırdığım zamn bile ayakları havada oluyor uyutana kadar dalmaya yakın indiriyor😃 uyanınca ilk ayaklarını havaya kaldırıyor 😅😅sürekli bir ayak merakı var bizde😂😂😂bizim baya erken başladı 3. Ayinda idi ayaklarını kaldırdığında 4 te ise artik ayağını ağzına sokabiliyordu

X