2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Cok yorucu şeyler önerilmiyor ama yürüyüş olabilir ben yapmiyorum yapsam iyi olacak
Belli bi tempodayım günlük 10bin rahat yuruyorum ama spor salonluk spora ihtiyacım var. Göbek gitmiyor 😂 40ım çıkmadan incecik olmuştum komple tekrar göbek yaptım.
Hastalıktan gelemedim uzun süre hepiniz iyisiniz umarım,şu troid enfeksiyonu bitirdi beni eridim kaldım Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin evlatlarımızı 🤲🏻 Dişimiz çıkmadı bizim ama çılgınlar gibi kaşıyor henüz çıkmayacak galiba diş etinden görünüyor ☺️ Dün tadımlara başladık güya ama ne verecem bilmiyorum bana acil öneri lazım ne tatsın bu bebe😅
Biz de bugun yogurtla başladık. Sonra yogurda elma armut gibi meyve rendelicem. Sonra kabak ıspanal semizotu kereviz patates diye gidecek tadımlar. Pirinc bulgur şehriye falan var sırada.. sonra gelsin sebze corbaları.. yumurta peynir gibi kahvaltılıklara 7. Ayda baslıcaz sanırım yanlış hatırlamıyorsam

Canım tog değeri olan tulumlar var biz onlardan aldık kullanıyoruz kışı geçirdik şimdi yazda da yazlığını kullanıyoruz çok memnunuz, evinin sıcaklığına göre hangi tog değerlikli tulumu aldıysan ne giydireceğini yazıyor direk için rahat oluyor, bir araştır istersen
Aynen kuzum ben de kisi onlarla gecirfim yaz icin de aldim, atlet giydir icine tamam diyor ama ben deli, ya usursr diye paranoya yapiyodum. Neyse ki cevaplayanlar sayesinde paranoyakligimi idrak ettim :)) ve uyku tulumu icine sadece zibin giydirip yatiriyorum simdi :)

Su an odanin isisi 27, nem % 65 aanirsin antalyadayiz. Bi an evvel bnm istanbulu terkedip yaylalara cukmam gerek sanirim:))

Kızımın burnu tıkalı, ağzında da balgam var gibi hırıltılı. Öksürük ya da burunda akıntı vs yok. Fizyolojik serum ile açtım biraz çıktı ama hala aynı. Ememiyor nefessiz kalıyor, uyuyamıyor. Soğan a karanfil batırdım odaya koydum. İşe yarar dediler. Başka bir yöntemi olan var mı?

Nemlendirici makine çalışırdık, odayı da havalandırdık. Hatta yatmadan önce boyun aşağı ılık duş aldırıp zeytinyağı ile masaj da yaptım. Etki etmedi

Kızımın burnu tıkalı, ağzında da balgam var gibi hırıltılı. Öksürük ya da burunda akıntı vs yok. Fizyolojik serum ile açtım biraz çıktı ama hala aynı. Ememiyor nefessiz kalıyor, uyuyamıyor. Soğan a karanfil batırdım odaya koydum. İşe yarar dediler. Başka bir yöntemi olan var mı?

Nemlendirici makine çalışırdık, odayı da havalandırdık. Hatta yatmadan önce boyun aşağı ılık duş aldırıp zeytinyağı ile masaj da yaptım. Etki etmedi
Canım nebulizatör varsa burnuna buhar ver güzel açıyor

Of kızlar kilo boy vs hersey yolunda ek gıdayı da konustuk hallettik. Lakin dıs dudak yapısıklıgı varmıs cocuk cerrahide hemen müdahale edip actılar agladı minnosum. Islak mendil kullanımını yasakladı doktor. Pamukla silcez.
Labial yapisiklik diil mi canim. Bizim kizda da hafif var demisti doktor. Su an iyi durumdaymis. Ancak bize sureci soyle soylemisti, kendiliginden acilabilir, krem islak mendil vs surme demisti, gecmezse kortizonlu kremlerle masaj, o da olmazsa cerrahi mudehale. Hamd olsun her kontrolde sordum, sorun yok dedi. Hic ir sey kullanmadik henuz, insallah sorunsuz devam eder. Bir sey sormak istiyorum, tamamen mi yapisikti da mudehale etti? Gerci oyle olsa idrar yapamamasi getek cok fazla. Neden acaba oyle yapti.

Yaa gecmis olsun kiziminda neredeyse 1 haftadir burun tıkanıklığı var fizyolojik serumla bende açıyorum bazen beslenme öncesi yapıyorum rahat içiyor yoksa burun tıkanıklığından içemiyordu bide evde buhar makinesi vardj dünden beridir sabah akşam veriyorum daha iyi oldu sanki bugün düne göre rahat uyuyor dün kac defa kalktı bu burnu yüzünden uyumk istiyordu uyuyamadigi için de ağlıyordu . Şu havalar birturlj düzelmedi tam çocuğa ne giydirecegimi şaşırdım

Herkesler ve bebişler iyidir umarım 🙏 biz anne sütünün yetersiz kalması ve süt alerjisinden dolayı 2 haftadır alerjik mamaya da geçtik fakat bezlerin rengi değişmeye başladı bildiğiniz koyu yeşil renk oluyor. Mama yapar mı bilgisi olan var mı

Bir de külot bez kullanan oldu mu ben hep cırtlı bez alıyordum ama eşim bu sefer külot bez almış bi farklılık var mı aralarında emiş gücünde falan

Herkesler ve bebişler iyidir umarım 🙏 biz anne sütünün yetersiz kalması ve süt alerjisinden dolayı 2 haftadır alerjik mamaya da geçtik fakat bezlerin rengi değişmeye başladı bildiğiniz koyu yeşil renk oluyor. Mama yapar mı bilgisi olan var mı

Bir de külot bez kullanan oldu mu ben hep cırtlı bez alıyordum ama eşim bu sefer külot bez almış bi farklılık var mı aralarında emiş gücünde falan
Hangi mama kullanıyorsun canım
Külot bezden ben memnun kaldım

Canım nebulizatör varsa burnuna buhar ver güzel açıyor
Ablam dr a sormadan buhar verme, cok küçük dedi denemeye korktum
Soğan cok guzel açar inşallah açılır hemen
Burnuna yakın tutuyorum, tam işe yaradı diyorum yine aynı
Yaa gecmis olsun kiziminda neredeyse 1 haftadir burun tıkanıklığı var fizyolojik serumla bende açıyorum bazen beslenme öncesi yapıyorum rahat içiyor yoksa burun tıkanıklığından içemiyordu bide evde buhar makinesi vardj dünden beridir sabah akşam veriyorum daha iyi oldu sanki bugün düne göre rahat uyuyor dün kac defa kalktı bu burnu yüzünden uyumk istiyordu uyuyamadigi için de ağlıyordu . Şu havalar birturlj düzelmedi tam çocuğa ne giydirecegimi şaşırdım
Geçmiş olsun, biz de aynı durum. Şu saat oldu ne tam uyuyor ne emiyor. Mecburen uyandırdım kaşık kaşık verdim. 2 gündür tek gözü yaşlı hapşuruk ve burun akıntısı. İnşallah hemen geçer iyileşirler. Buhar makinesini yarın dr a sorup kullanacağım. Gece gündüz rahat uyku görmedi, huzursuz.

Labial yapisiklik diil mi canim. Bizim kizda da hafif var demisti doktor. Su an iyi durumdaymis. Ancak bize sureci soyle soylemisti, kendiliginden acilabilir, krem islak mendil vs surme demisti, gecmezse kortizonlu kremlerle masaj, o da olmazsa cerrahi mudehale. Hamd olsun her kontrolde sordum, sorun yok dedi. Hic ir sey kullanmadik henuz, insallah sorunsuz devam eder. Bir sey sormak istiyorum, tamamen mi yapisikti da mudehale etti? Gerci oyle olsa idrar yapamamasi getek cok fazla. Neden acaba oyle yapti.
Bilmiyorum ki canım yorum yapmadı hiç cerrahi doktoru. Direk baktı hımm evet çok kolay hemen yaparız dedi yaptı oracıkta. Islak mendil pişik kremi kullanma dedi bi de. Ben de şokta olduğumdan bi de hiç duymadığımdam daha önce bişi diyemedim. Ama mesela ilk Doğum yaptığım hastanede doktora sormuştum benim ilk çocugum erkek bunun altını nasıl silcez demiştim. Doktor da dudaklarda ayırma yapmadan böyle üstünden silcen demişti öyle yapıyordum. Ama cerrahici de hiç te bile ayırıp güzelce sileceksin dedi uydurmuş o dedi 🥲

Geçmiş olsun, biz de aynı durum. Şu saat oldu ne tam uyuyor ne emiyor. Mecburen uyandırdım kaşık kaşık verdim. 2 gündür tek gözü yaşlı hapşuruk ve burun akıntısı. İnşallah hemen geçer iyileşirler. Buhar makinesini yarın dr a sorup kullanacağım. Gece gündüz rahat uyku görmedi, huzursuz.
Geçmiş olsun canım. Ben bi de sık sık temizliyorum. Öyle olunca bi de hafif ince yastık koyuyorum rahat uyusun diye

Mama yapar canım bizde kullanıyoruz mamadan dolayı oluyor ben başta aptamil ve bebelac kullanıyordum kizimn kakasını sariydi sma kullanıyorum şuan kakasının rengi koyu yeşil mesela

Dikkat et ciğerlerine inmesin tıklandığında temizlemeye çalış biz 1 aylıkken sırf bu yüzden 10 gün hastanede kalmıştık

Belli bi tempodayım günlük 10bin rahat yuruyorum ama spor salonluk spora ihtiyacım var. Göbek gitmiyor 😂 40ım çıkmadan incecik olmuştum komple tekrar göbek yaptım.

Biz de bugun yogurtla başladık. Sonra yogurda elma armut gibi meyve rendelicem. Sonra kabak ıspanal semizotu kereviz patates diye gidecek tadımlar. Pirinc bulgur şehriye falan var sırada.. sonra gelsin sebze corbaları.. yumurta peynir gibi kahvaltılıklara 7. Ayda baslıcaz sanırım yanlış hatırlamıyorsam
Patatesle başladım dün vermeyi unuttum ama bugün kakasında kan gibi benekler vardı acaba alerji mi oluştu 😭

Buhar makinesini bize doktor aldırdı içine serum suyu koyuyorsun sadece zararı olacağını sanmıyorum daha hızlı iyileşir ama sor tabi yine de

Dikkat et ciğerlerine inmesin tıklandığında temizlemeye çalış biz 1 aylıkken sırf bu yüzden 10 gün hastanede kalmıştık
Bizde 10 günlükken 10 gün kaldık hastanede o yüzden tıkandı mı hemen açıp buhar veriyorum doktor önerdi bunu Osman Gönülal da öyle söylüyor videosu var bununla ilgili

Kızlar selam, işe başladığım için bebeğim gündüzleri biberonla akşam meme ile besleniyor. Biberonla beslenmeye başladığından beri süt tuketimi çok arttı, biberon kolayına geliyor diye düşündüm. Var mı böyle bir durumu olan

Berbekler için olan fizyolojik serum sıkıp çekiyordum açılmadı. Dr a götürdüm bugün. 2 gündür uyumuyoruz.
Buhar makinesini bize doktor aldırdı içine serum suyu koyuyorsun sadece zararı olacağını sanmıyorum daha hızlı iyileşir ama sor tabi yine de
Dr a götürdüm, buhar makinesini şu an için önermiyorum ama içine serum koyup yapmanda sakınca yok dedi. Ben fizyolojik serumu, bebekler için olan küçük tekli paketten kullanıyordum. Büyük serum paketi al sırıngaya cek burnuna yerleştir yan tut hızla sık dedi. Orda da gösterdi. Birinden sıkınca diğerinden çıkıyor. 2 gün de böyle deneyeceğim.

400 gr vermiş bu ay. 6. Hastalık geçirdik, şimdi de grip, burun tıkanıklığı. Önceki ay 1 kilo almıştı. O yüzden kilosuna kötü demedi dr. Temel ihtiyacı olan uykuyu alamıyordu, antibiyotikten ishaldi, burun tıkanıklığındna ememiyor kaşıkla verdiğimi de kusuyordu. 10 gün sonra 6. Ay aşıları var. İnşallah toparlarız. Öyle böyle 6 ay geçip gidiyor

X