2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
İkinci çocuğun takma rahat ol o videoyu bulamadim izlesen anlardin. Hem ilkinden hatrlamiyor musun böyle basmaZ kaldirirlardi
Benimki başardı işte o yüzden 🤣 benim oğlan 14 aylik yürüdü ana bu aylarda ayağının üzerine başardı şimdi eltimin oğlu da var ipekle aynı o çok rahat basıyor benin kız neden basmıyor diye kendi kendime kuruyorum

Benimki başardı işte o yüzden 🤣 benim oğlan 14 aylik yürüdü ana bu aylarda ayağının üzerine başardı şimdi eltimin oğlu da var ipekle aynı o çok rahat basıyor benin kız neden basmıyor diye kendi kendime kuruyorum
Kiyaslama boşver bak oğlunda basmış ama 14 aylık yürümüş 9 10 aylik yurumemis belki ipek kız erken yürüyecek . Sende farkındasın sinir olma

Sizde var mi? Daha önce vücudunda olanı foto atmıştın sanırım o zamandn beri mi?
Benim sol bacağımda 2 haftalık yoğun bi kaşıntı ve kızarıklık oldu ama hiç sivilce tarzı uç vermedi. Eşim öğretmen muhtemelen okuldan getirse diyorum onda hiç yok. Kendi bacağımı gmsterdim doktorlara bana normal kaşıntı kremi verdi direk geçti anlayamadık yani. Ama maşallah gören bize sormadan öptüğü için direk insan sinir oluyor

Öğretemezsiniz sanırım sıralamayı mi yapmıyor koltuğa doğru dayayin bırakın isterse siralar. Yürüteçe koymayın belki o da etkiliyordur. Cok istisnadir emeklemeden yürümek, zaten 8- 9 ayda sıralıyorlar daha yeni bitmis acele etmeyin. Valla ne yapsanızda çocuk istemezse olmaz. İllaki yapar
Evet gercekten dogru söylediniz

Ben emeklememisim, diger iki kardesim de emeklememis. Eltimin kizi da emeklememis hic gecen soyluyordu. Kayinvalidem kocamin da emeklemedigini ama kisa bir sure geri geri emekledigini soyluyor :)
Biz tam yasimizi doldurmaya 10 gun kala yurumusuz :)
Ama katiliyorum henuz daha yolu var kuzunun. Biraz sabir.
🤗🤗🤗 evet sabır gerek

Her bebek emeklemiyor bence bizim akrabalarda cok var oğlum da hic sevmezdi direkt yurumeye gecti pek emeklemedi. Koltuktan tutunup yurumeyi ogretmek icin ilk once kollarından koltuga tuttur sonra bi oyuncak ver biraz oynasın sonra da o oyuncağı biraz uzağa koy bu sekilde tesvik edebilirsin
[/QUOTE]
Önerinize teşekkür ederim 🤗

Mamayi mi reddediyordu ? Benimde meme reddi anlamiyorm.bir gün geçiyor sonra yeniden başlıyor 🥲🥲 yüzüne pata pat yapınca aliyodu şimdi almiyor bugünde parmağımi ağzına getirdim emdi memeyi verdim aldi baya yarin ne yapmak zorunda kalacam.kmbilir hahh
Ben de emzikle deniyorum biraz veriyorum kucagımda oynayıp gülüyoruz. Sonra cekip memeyi veriyorum. İnan bizi şebelek yaptı bunlar

Belkide canım bende öyle düşünüyorum bakalım hayırlısıyla o aşamaya gelebiliesek 🤣
Kucakta ayaga basma alıstırmaları yapın dizlerinden tutup öne arkaya gidip bastırıp çekin. Benim kız da hiç basmıyodu annem gösterdi böyle yap diye. Şimdi iki saniye de olsa basıp bırakıyo kendini

Kardeşimin oğlu kızımdan 3 hafta büyük o basıyor benim kız basmıyor basar elbet dert etmiyorum

Ben de emzikle deniyorum biraz veriyorum kucagımda oynayıp gülüyoruz. Sonra cekip memeyi veriyorum. İnan bizi şebelek yaptı bunlar
Ay valla yoruldum ben oğlumda böyleydi o kac defa reddeti gercketen zor . Sağıp damlalikla vermsitim ona simdi sağlıyorum zorla uc parçada emziriyorm en son uykusu gelince o zaman iyi alıyor.sağip vermek mi iyi acaba şimdi zorla vermemek mi bilemedim

Ay valla yoruldum ben oğlumda böyleydi o kac defa reddeti gercketen zor . Sağıp damlalikla vermsitim ona simdi sağlıyorum zorla uc parçada emziriyorm en son uykusu gelince o zaman iyi alıyor.sağip vermek mi iyi acaba şimdi zorla vermemek mi bilemedim
Eğer 3 saat beslenmediyse ve reddediyorsa sagıyorum canım ya. Mama da alıyor ya sütüm de az zaten temelli biter korkuma yenisi gelsin diye sağım yapıyorum.

Bebeğim nerdeyse 1 haftadır çok huysuz ve nerdeyse tüm gün kucakta , emmesi de azaldı , çok yoruldum. Hem mental hem bedensel. Doğduğundan beri böyle huysuz bebek annelerinin önünde saygı ile eğiliyorum . 🙇🏻‍♀️

Ya bir de her gören neden eline dokunmak elini öpmek istiyor kafayı yicem . Bu bebeğin eli sürekli ağzında . Ne kadar dikkatsizler. Sizler söyleyebilir musunuz eline dokunma öpme diye ? Güya yüzüne dokunmuyorlar da elini seviyorlar 😔
Ben de rahatsızım bu durumdan ama söylemedim hiç ellerini yıkayana kadar ağzına götürmesini engellemeye çalışıyorum 🤯 cahil insanlardan sıkıldım ben de tek tek laf anlatamıyorsun ki

X