2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
G Gonul388 Canim bazi bebekler emeklemeden yurumeye geciyor direkt. Sorun yok. Yurumesi icin de aslinda zamani var daha. Ara sira yere otur onu da oturt, oturdugunuz yerde ayaklarinin uzerine bastir dengeli bir sekilde, yurutecsiz zemine bassin sen denkollarindan dedigim gibi destekli ve dikkatli bir sekilde tut adim attir oyun gibi. Ayni sekilde koltuk krnarinda da bunu yapabilirsin. Ama bana kalirsa cok da acele etme. Daha vakti var kuzunun. Bize hizli gibi gelen zaman onlar icin hebuz cook genis. Bir anda neler neler beceriveriyor veletler.

İkinciye 12.30 da yatırdım 1 de kalktı. Ucuncuye 2.45 de yatırdım 3.20 de kalktı. Tabi buna uykuya dalma zamanı da dahil 🥲
Canim bebis kac aylik ve nasil uyutuyorsun bebegini? Uyaninca uyuttugun sekilde tekrar desteklesen? Kucagina alip pispislasan ise yaraiyor mu? Benimki de bazen 45 dk snra uyaniyor, uyuttugum sekilde yine alip tekrar dalmasini bekliyorum. Cogunlukla geri uyuyor. Ama her gunu ayni diil tabi bebislern. Cok inatlasinca hic uyumuyolar.

Ya kızlar benim kızım 9 ay bitti 10. Ayin içinde emeklemiyoo ama yürüteçin icinde yuruyoo nasil öğretim ben kizima koltuktan tutunarak yürümeyi bana bir yardimci olursanız sevinirim
Her bebek emeklemiyor bence bizim akrabalarda cok var oğlum da hic sevmezdi direkt yurumeye gecti pek emeklemedi. Koltuktan tutunup yurumeyi ogretmek icin ilk once kollarından koltuga tuttur sonra bi oyuncak ver biraz oynasın sonra da o oyuncağı biraz uzağa koy bu sekilde tesvik edebilirsin[/QUOTE]

Canim bebis kac aylik ve nasil uyutuyorsun bebegini? Uyaninca uyuttugun sekilde tekrar desteklesen? Kucagina alip pispislasan ise yaraiyor mu? Benimki de bazen 45 dk snra uyaniyor, uyuttugum sekilde yine alip tekrar dalmasini bekliyorum. Cogunlukla geri uyuyor. Ama her gunu ayni diil tabi bebislern. Cok inatlasinca hic uyumuyolar.
4 ay 10 günlük canım. Ayağımda sallıyorum genelde. Deniyorum tekrar uyutmayı ama imkanı yok gözlerini cam gibi açıyor 😂 sanki hiç uyumamıs gibi. Uzun uykusu cok nadir oluyor gündüzleri. En azından gece 2 saate tamamlıyor ona seviniyorum

Ya kızlar benim kızım 9 ay bitti 10. Ayin içinde emeklemiyoo ama yürüteçin icinde yuruyoo nasil öğretim ben kizima koltuktan tutunarak yürümeyi bana bir yardimci olursanız sevinirim
Öğretemezsiniz sanırım sıralamayı mi yapmıyor koltuğa doğru dayayin bırakın isterse siralar. Yürüteçe koymayın belki o da etkiliyordur. Cok istisnadir emeklemeden yürümek, zaten 8- 9 ayda sıralıyorlar daha yeni bitmis acele etmeyin. Valla ne yapsanızda çocuk istemezse olmaz. İllaki yapar

4 ay 10 günlük canım. Ayağımda sallıyorum genelde. Deniyorum tekrar uyutmayı ama imkanı yok gözlerini cam gibi açıyor 😂 sanki hiç uyumamıs gibi. Uzun uykusu cok nadir oluyor gündüzleri. En azından gece 2 saate tamamlıyor ona seviniyorum
Ya yerim onun gozleriniii☺️
Yuksek olasilikla bildigin seyleri tekrar ediyor olucam; bunlar benim de uyguladugim seyler. Hamdolsun pek sorun yasamiyoruz. Ama her bebek farkli tabi.
Uyandiginda cok kisik sesle konus, kucaginda yani kollarinda sallamayi dene uyuturken, ten temasiniz cok olucagindan kokunu alir, kendini guvende hisseder, belki daha kolay dalar.
Hatta basini oksayabilirsin bazi bebekler cok hoslaniyor, hemen uyuyor.
su linkteki muzigi acip deneyebilirsin uyutmayi.
Odasini uyumadan once yaz kis farketmez havalandir 5-10 dk. Ortamin havasi da cok etkiler uyku kalitesini. Serin olmasi daha iyidir, cunku sicaga nazaran serinde daha guzel nefes aliyolar.
Burnunu mutlaka her gun aspire et, tikaniklik olsun olmasin.
Her zaman ayni yerde uyut ki gozlerini acitiginda yatsimasin cevresin.
Corap varsa ayaginda cikartip dene. İnan cok etkiliyor.
Bol olsun uyurken giydikleri.
Bezini mutlaka mutlaka degistir uyku oncesi, dolu olsun olmasin. Alti degistirince birak hava alsin iyice kurusun.
Karninin tok oldugundan emin ol. Emin olmaiyorsan icin rahat etsin biraz emzir ya da mama ber her nasil besliyorsan.
Aklima gelenler bunlar kuzum.
Aaa bir de ben bebisi uyuturken hep okurum, bir de ayet var “vece alne nevmekum subata” “biz uykuyu dinleseniz diye yarattik” gibi bi tercumesi vardi. Mutlaka bunu okuyorum en az 11 defa :)

Simdilik aklima helenler bunlar.
Gece de mi ayni sekilde kuzum?
Eger oyleyse doktoruna soyledin mi?
Bu tur durumlar icin bisiyler veriyolar diye biliyorum.

Öğretemezsiniz sanırım sıralamayı mi yapmıyor koltuğa doğru dayayin bırakın isterse siralar. Yürüteçe koymayın belki o da etkiliyordur. Cok istisnadir emeklemeden yürümek, zaten 8- 9 ayda sıralıyorlar daha yeni bitmis acele etmeyin. Valla ne yapsanızda çocuk istemezse olmaz. İllaki yapar
Ben emeklememisim, diger iki kardesim de emeklememis. Eltimin kizi da emeklememis hic gecen soyluyordu. Kayinvalidem kocamin da emeklemedigini ama kisa bir sure geri geri emekledigini soyluyor :)
Biz tam yasimizi doldurmaya 10 gun kala yurumusuz :)
Ama katiliyorum henuz daha yolu var kuzunun. Biraz sabir.

Kızlar iyi geceler aklıma kaç gündür takiliyor sormak istedim benim kızım ayın 15 inde 6 aylik olacak tam ama ayaklarının üzerine durdurmak istediğimde durmuyor hemen dizlerini büküp ayaklarını çekiyor iyiden sinir olmaya başladım sizin ufakliklarda da var mı böyle bir şey

Ya yerim onun gozleriniii☺️
Yuksek olasilikla bildigin seyleri tekrar ediyor olucam; bunlar benim de uyguladugim seyler. Hamdolsun pek sorun yasamiyoruz. Ama her bebek farkli tabi.
Uyandiginda cok kisik sesle konus, kucaginda yani kollarinda sallamayi dene uyuturken, ten temasiniz cok olucagindan kokunu alir, kendini guvende hisseder, belki daha kolay dalar.
Hatta basini oksayabilirsin bazi bebekler cok hoslaniyor, hemen uyuyor.
su linkteki muzigi acip deneyebilirsin uyutmayi.
Odasini uyumadan once yaz kis farketmez havalandir 5-10 dk. Ortamin havasi da cok etkiler uyku kalitesini. Serin olmasi daha iyidir, cunku sicaga nazaran serinde daha guzel nefes aliyolar.
Burnunu mutlaka her gun aspire et, tikaniklik olsun olmasin.
Her zaman ayni yerde uyut ki gozlerini acitiginda yatsimasin cevresin.
Corap varsa ayaginda cikartip dene. İnan cok etkiliyor.
Bol olsun uyurken giydikleri.
Bezini mutlaka mutlaka degistir uyku oncesi, dolu olsun olmasin. Alti degistirince birak hava alsin iyice kurusun.
Karninin tok oldugundan emin ol. Emin olmaiyorsan icin rahat etsin biraz emzir ya da mama ber her nasil besliyorsan.
Aklima gelenler bunlar kuzum.
Aaa bir de ben bebisi uyuturken hep okurum, bir de ayet var “vece alne nevmekum subata” “biz uykuyu dinleseniz diye yarattik” gibi bi tercumesi vardi. Mutlaka bunu okuyorum en az 11 defa :)

Simdilik aklima helenler bunlar.
Gece de mi ayni sekilde kuzum?
Eger oyleyse doktoruna soyledin mi?
Bu tur durumlar icin bisiyler veriyolar diye biliyorum.

Ne güzel yazmıssın emeğine saglık denemediğim bir kaç sey var deneyeceğim yarın canım

Gece gündüze göre daha iyi 2 saati buluyor bazen geçiyor doyup yatıyor.

Kızlar iyi geceler aklıma kaç gündür takiliyor sormak istedim benim kızım ayın 15 inde 6 aylik olacak tam ama ayaklarının üzerine durdurmak istediğimde durmuyor hemen dizlerini büküp ayaklarını çekiyor iyiden sinir olmaya başladım sizin ufakliklarda da var mı böyle bir şey
Sana bulsaydim o videoyu atardim . Bebekler ilk zamanlar ayaklarını yere koyuyor tutarken uçlarına doğru yurume refleksi ama buyudukce yere baskarken korku oluyor o videoyu bulamadim birden topluyor ya da basmamaya çalışıyor. Ama siz neden sinir olmaya başladınız anlamadim.6 aylik daha kendi doğal dengesinde ilerlesin

Ben emeklememisim, diger iki kardesim de emeklememis. Eltimin kizi da emeklememis hic gecen soyluyordu. Kayinvalidem kocamin da emeklemedigini ama kisa bir sure geri geri emekledigini soyluyor :)
Biz tam yasimizi doldurmaya 10 gun kala yurumusuz :)
Ama katiliyorum henuz daha yolu var kuzunun. Biraz sabir.
Ya ben öyle okumuştum 😊 yürüme basamakları diye ondan sanırım aklımda öyle kalmış. Bazen yaşanmışlıklar daha anlamlı kalıyor. Çocuklar eninde sonunda yürüyecek çokta şey yapmamak lazım 😊 büyük oğlum erken döndü, erken aguladi 8.5-9 aylik konuştu ,erken yürür demiştik ama 13 aylıktı yürüdüğünde emeklemeside 8 -9 aylikti . sürünerek gidiyordu heryere cok kısa bir zamanda emekledi o zaman sanırım okumuştum emeklemeden yürümez diye

Sana bulsaydim o videoyu atardim . Bebekler ilk zamanlar ayaklarını yere koyuyor tutarken uçlarına doğru yurume refleksi ama buyudukce yere baskarken korku oluyor o videoyu bulamadim birden topluyor ya da basmamaya çalışıyor. Ama siz neden sinir olmaya başladınız anlamadim.6 aylik daha kendi doğal dengesinde ilerlesin
Taktığım için kendime sinir olmaya başladım

Aslında amaç değişiyor kimisi sık uyandığı için kimisi saatleri ile alakalı. Sanırım daha çok bebeğin sık uyanması ile alakalı ayına göre. Mesela benim çocuğum her saat uyanıyordu gece. Asla emmeden de uyumuyordu , emme dediğimde işte iki dakka .gündüzleri 45 dakika uyuyor 1 saat uyanık kalıyordu ve günde 5-6defa böyle uyuyordu. Böyle olunca da çok huysuz oluyor dinlemediği için. Ben onun hayatını daha konforlu hale getirmek için eğitim verdim
Benim bebito gece her saat kalkıyor çok yorucu gerçekten nereden başlamak gerekiyor yardımcı okursan çok sevinirim

Kesin denemişsindir ama bazen unutuyo insan diye yazmak istedim. Uykulu verdin mi. Meme reddi sürecindeyiz biz uykulu verince az da olsa emiyor uyanıp durumu anlayana kadar
Sağol canım yazdığın için yaptım onu ilk birkaç gün alıyordu sonra onuda bıraktı bir iki yudumdan sonra içmedi ben zorlayınca ağlıyordu bende uykusu bölünmesin diye zorlamak istemedim dün geceden beri biraz daha gibi

Sağol canım yazdığın için yaptım onu ilk birkaç gün alıyordu sonra onuda bıraktı bir iki yudumdan sonra içmedi ben zorlayınca ağlıyordu bende uykusu bölünmesin diye zorlamak istemedim dün geceden beri biraz daha gibi
Mamayi mi reddediyordu ? Benimde meme reddi anlamiyorm.bir gün geçiyor sonra yeniden başlıyor 🥲🥲 yüzüne pata pat yapınca aliyodu şimdi almiyor bugünde parmağımi ağzına getirdim emdi memeyi verdim aldi baya yarin ne yapmak zorunda kalacam.kmbilir hahh

Kızlar selam bayadır yazmamıştım bende güya bebeğime uyuz teşhisi koydular kaç doktor gezdiysem ısrarla uyuz dedi önce pipinin altında çıktı sonra göbek ve ayakta. Yapma kremler vb şimdilik geçti gibi duruyor yarın yine cildiyeye görünücem

Kızlar selam bayadır yazmamıştım bende güya bebeğime uyuz teşhisi koydular kaç doktor gezdiysem ısrarla uyuz dedi önce pipinin altında çıktı sonra göbek ve ayakta. Yapma kremler vb şimdilik geçti gibi duruyor yarın yine cildiyeye görünücem
Sizde var mi? Daha önce vücudunda olanı foto atmıştın sanırım o zamandn beri mi?

X