2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
O kadar haklısınızki yanş doktorların dediğine göre bebek büyütmek çok zor

Yaa bende sagdigim sutu veriyorum mama degil ama max 60 iciyor, 20,30 ictigi de oluyor kilo alimi da az neden bu kadar istahsiz ya
Sütüm var işe yaramiyor resmen

Ben söylüyorum elini öpme elini ağzına götürüyor çünkü diyorum. Kayınpederim öpmüştü eşim dedi baba elini ağzına sokuyor çocuk öpme diye nolcak sanki dedi sonra kayınvalidem aldı kucağına gezmeye gidelim dedi mutfağa götürdü gelince elini silecektim eğildi kulağıma ben yıkadım kızım dedi kayınvalidem bu konularda daha anlayışlı kızımı daha hiç öpmedi bile korkuyo 2 kere hasta olunca hasta falan olur yine bişey olur diye

Kızlar kulağının arkasında kabuklanma vardı ama kızarmaya da başladı. Başına gelen var mı?

Eklentiler

• 7273F145-38DE-4A6E-8B73-043329FEF691.jpeg
    86,5 KB · Görüntüleme: 40
Aynen ben de elini ağzına götürmesin diye oyalayıp ilk fırsatta elini yıkıyorum bugün oğlumun arkadaşının anneannesi bir anda baktım elini almış öpüyor yani durun hık mık diyemedim bile .Yani dışarda eldiven takmayı bile düşünüyorum artık.

Kızlar kulağının arkasında kabuklanma vardı ama kızarmaya da başladı. Başına gelen var mı?
Geçmiş olsun , Kabuk dökülürken kızarmış, tahriş olmuş olabilir , nemlendirici sürüyor musunuz ? Birde tavsiyem banyo yaptırırken bastırmadan dokunur gibi yıkayın o bölgeyi ,sonra da nemlendirici sürebilirsiniz , konak gibi kulak arkası da genelde kabuklanıyor bebeklerde

Anne sütü bence ölçülü olamaz her bebeğin ihtiyacı , her annenin beslenmesi farklı. Bence hacme takılmayın kilo alımını dikkate alın. Ben de sağınca hiç o kadar çıkmıyor ama kilo alımı normal çok şükür.

Bravo babanneye , bizimkiler de en fazla kafasının arkasından öperler. Hasta olma ihtimalleri varsa hiç yaklaşmazlar bile uzak dururlar veya hiç gelmezler . Biz böyle sakınırken uzaktan tanıdık kişiler ne rahat hayır bu corona da hiç eğitememiş bir çok insanı diyorum azıcık sosyal mesafe olsun.

İki aydir 500 gram alıyor alt sınırda. Sebebini anlayabilmek icin sütum mu az diye baktim ama fena degil o yüzden hacmine baktim ne kadar içiyor diye.80 ml sut verdim 60 ini icti zorlayarak. Bir cok yontem denedim eds,biberon vs ama sanirim iştahı az.
Fikri olan varsa paylasirsa sevinirim en az 700 almasi lazim bu ay 5 .ay dogum kilosunun iki katina ulasabikmesi icin ama 10 gundurr bi gram bile almadi

Aynen hiç bişey benim bebeğimden önemli değil kırılır mı falan diye düşünmüyorum umrumda değil kırılan kırılsın küsen küssün sizde önemsemeyin tavrınızı koyun

Anlıyorum , 4. Ayındaki 500 g iyi aslında 3. Ayında min 600 g alması gerekirken 500 g az olmuş . Meme reddi veya emmeye mani bir durum mu var acaba , idrar yolu enf vs gibi ? Bizde de 1 haftadır çok azaldı emmesi öksürükle başlayan hastalığı kulak enfeksiyonuna çevirmiş ondanmış mesela tedaviye başladık. Bu hafta hiç kilo almadı . Doktorunuzun görüşü nedir ?

Doktor da aynı soyledi 3. Ay icin az dedi.
Doktor sütun azalmis olabilir bol bol sagim yap dedi yapiyorum ama benimkisi bi memeyi bile bitirmiyor ki . Oyle meme.reddi degil cunku memeyi istemiyor degil aliyor ama bes alti dk emip bırakıyor.
Belki cılız geliyordur diye eds verdi doktor biberon icinden onu denedim anladi basti çığlığı

İnanılmaz akıllı bebeklerimiz herşeyi anlıyorlar sağdığınız sütü bitiremiyorsa sütünüz yeteri kadar var demek ki bu cepte , bebekler 3-4 ayından sonra bir memedeki tüm sütü 3-5 dk da emip bitirebilir bu da ok ama gel gelelim kiloyu istenilen kadar almıyorsa boy baş çevresi yeteri kadar gelişiyorsa kilosu da yapısal olabilir . Bence biraz rahatlayın 5. Ay 700 g alması gerek diye stres olmayın bebeğiniz de keyifli açlık huzursuzluk belirtsi göstermiyorsa bir sonraki dr kontrolünde tekrar değerlendirecektir hekiminiz.

Ben sizin yerinizde olsam idare ederdim benim yaşadıklarım yanında her anneye bambaşka zorluk belki siz 7. Ayı bekleyebilirsiniz uyku arkadaşı kabul ediyorlar o aylarda sizin yerinize ikna edebilirsiniz
Allah kolaylik versin sana da canim. Ama bak ne guzel yol katetmissiniz
Uyku arkadasini deniycem. Bi her seyi agzina sokmaya calisma cabalarini geride birakalim insallah :))

Bize de haber ver ne diyecek doktor merak ettim
Bisey demedi normal dedi bu duruma diş çıkarma zamanları olduğu için iştah azlığı oluyormuş yani benim kızın hicbirseyi yok dedi ben icmedikce stres yaptığımı soyledjm oda bak çocuk gayet keyifli ayaklarını kaldırıyor donmeyw çalışıyor oyuzden stres yapma zamanla düzelecek dedi bana bekliyicem bende bakalım düzelme hiç olmazsa özeldeki doktoruna götürürüm

Ay ben ben 1 ay içinde 3. Doktora gidişim bu iştahsızlık için normalde 3. Ayinda 130. 150 ml içen kızım suan zor bela 60 ml mama içiyor doktor bu ayda oluyor dedi normal yani bizimki 1 aydır düzelmedi arada düzelir gibi oluyor sonra tekrar ayni o içmedike ben çok stres yapıyor benimde iştahım kesildi resmen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…