2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Doğru 21 gün kesintisiz rahat bi zaman olması gerekiyor . Akşam 9 sabah 8 gece 2 defa beslenmeye kalkıyor . Gündüz de 3 defa 1,5 er saat uyuyor. Onun dışında hala uyurken ağlıyor 10 dk kadar :KK43: ama daha 21 gğn olmadı tesellim gün içinde uyanıkken hiç ağlamıyor artık
Uyku eğitimi 6aydan önce verilmiyor diye biliyordum da ben güvenli bağlanmaya zarar verir diyor uyku eğitmenleri

Uyku eğitimi 6aydan önce verilmiyor diye biliyordum da ben güvenli bağlanmaya zarar verir diyor uyku eğitmenleri
Aslında ben uyku eğitmenlerine sordum irlandalıanne mysleep bi tane daha hepsi 4 ay çok iyi bir süre dedi öyle başladım . Senin dediğin bi yöntem var çocuğu bırakıyorlar ferber yöntemi. Bu aylarda kim west veya terasa hogg olan zaten sürekli çocuğun yanında oluyorsun

Aslında ben uyku eğitmenlerine sordum irlandalıanne mysleep bi tane daha hepsi 4 ay çok iyi bir süre dedi öyle başladım . Senin dediğin bi yöntem var çocuğu bırakıyorlar ferber yöntemi. Bu aylarda kim west veya terasa hogg olan zaten sürekli çocuğun yanında oluyorsun
Uyku egitimindeki amac ne tam olarak? Saatleri ve sureyi oturtmak mi?

Uyku egitimindeki amac ne tam olarak? Saatleri ve sureyi oturtmak mi?
Aslında amaç değişiyor kimisi sık uyandığı için kimisi saatleri ile alakalı. Sanırım daha çok bebeğin sık uyanması ile alakalı ayına göre. Mesela benim çocuğum her saat uyanıyordu gece. Asla emmeden de uyumuyordu , emme dediğimde işte iki dakka .gündüzleri 45 dakika uyuyor 1 saat uyanık kalıyordu ve günde 5-6defa böyle uyuyordu. Böyle olunca da çok huysuz oluyor dinlemediği için. Ben onun hayatını daha konforlu hale getirmek için eğitim verdim

Aslında amaç değişiyor kimisi sık uyandığı için kimisi saatleri ile alakalı. Sanırım daha çok bebeğin sık uyanması ile alakalı ayına göre. Mesela benim çocuğum her saat uyanıyordu gece. Asla emmeden de uyumuyordu , emme dediğimde işte iki dakka .gündüzleri 45 dakika uyuyor 1 saat uyanık kalıyordu ve günde 5-6defa böyle uyuyordu. Böyle olunca da çok huysuz oluyor dinlemediği için. Ben onun hayatını daha konforlu hale getirmek için eğitim verdim
Şuan ne durumda düzen oturdu mu

Benimkinin uyku problemi yok gibi simdilik ama ben istiyorum ki uyku saati gelince ki gayet guzel anlatiyolar uykularinin geldigini yatagina koyayim bi 3-5 dakika uyku oncesi sohbeti ninnisi sarkisi neyse onu yapalim ve kendi kendine uyusun istiyorum. Bu mumkun ku acaba? Ya da henuz bunun icin erken mi?

Benimkinin uyku problemi yok gibi simdilik ama ben istiyorum ki uyku saati gelince ki gayet guzel anlatiyolar uykularinin geldigini yatagina koyayim bi 3-5 dakika uyku oncesi sohbeti ninnisi sarkisi neyse onu yapalim ve kendi kendine uyusun istiyorum. Bu mumkun ku acaba? Ya da henuz bunun icin erken mi?
Şu an benim öyle uyku rutini sonrası 10 dk muzırdanıyo uyku arkadaşıyla oynuyor uyuyo. Siz uyuturken çok mu sorun yaşıyorsunuz. Eğer sorunu yoksa bu zorlu bi yolculuk 😃

Valla biranda yapıyorlar donmeyi 😃doktora götürücem bugün olmuyor böyle sivi alamadığı için bezi qrtik pembeye dönmüş ağlamıyor aç olduğu için gülücükler atıyor dönüyor sürekli görünürde birseyide yok niye içmiyor anlamıyorum . O mama içmedikce ben stres yapıyorum 🙁
Bize de haber ver ne diyecek doktor merak ettim

Kızlar internette 4 aylık bebeklerin öğünlerinde en az150 ml süt icer yazıyor. Benim bebek az emiyor gibi geldiği icin bi öğünün de sagdigim sutten verdim Max 60 ml icti. Az gibi geldi bana sizinkiler ne kadar içiyor

Şu an benim öyle uyku rutini sonrası 10 dk muzırdanıyo uyku arkadaşıyla oynuyor uyuyo. Siz uyuturken çok mu sorun yaşıyorsunuz. Eğer sorunu yoksa bu zorlu bi yolculuk 😃
Yok nankorluk etmiyim sorun yasamiyorum. Ama kolumda yatarak uyumaya alisti. Kisa masal ya da sevdigi bir iki sarki var sakinlestiren onlari soyluyorum uyuyor. Ha bir de uyurken elimi tutmak istiyor.
Ama ben istiyorum ki birakayim yatagina krndi uyusun. Buldum bulanmiyim mi acaba :)

Yok nankorluk etmiyim sorun yasamiyorum. Ama kolumda yatarak uyumaya alisti. Kisa masal ya da sevdigi bir iki sarki var sakinlestiren onlari soyluyorum uyuyor. Ha bir de uyurken elimi tutmak istiyor.
Ama ben istiyorum ki birakayim yatagina krndi uyusun. Buldum bulanmiyim mi acaba :)
Ben sizin yerinizde olsam idare ederdim 😂 benim yaşadıklarım yanında 🤣 her anneye bambaşka zorluk belki siz 7. Ayı bekleyebilirsiniz uyku arkadaşı kabul ediyorlar o aylarda sizin yerinize ikna edebilirsiniz 🩵

Bebeğim nerdeyse 1 haftadır çok huysuz ve nerdeyse tüm gün kucakta , emmesi de azaldı , çok yoruldum. Hem mental hem bedensel. Doğduğundan beri böyle huysuz bebek annelerinin önünde saygı ile eğiliyorum . 🙇🏻‍♀️

Ya bir de her gören neden eline dokunmak elini öpmek istiyor kafayı yicem . Bu bebeğin eli sürekli ağzında . Ne kadar dikkatsizler. Sizler söyleyebilir musunuz eline dokunma öpme diye ? Güya yüzüne dokunmuyorlar da elini seviyorlar 😔

Ben çok istedim hoppala en azından ama doktor asla dedi bu çocuğu nereye koysam bilemiyorum ana kucağından başka
kucağımda durmuyor.. Ona emzirme yastığı ile desteklenebilen yer yaptım onda da durmadı anakucağında kendini yana kaydırıyor 🤦 ben de dün ilk defa koydum önüne yastık koydum biraz oyalandı baş edemiyorum sadece uyuduğu zaman dinlenebiliyorum sürekli huysuz ya

Aradaki fark kucağımda sinirliyken örümcekte çok şaşkın örümceği Drlar önermiyor ama mecburen koymaya başladım ben ablası bırakmıyor tabi 🤭

Eklentiler

• IMG-20230529-WA0020_edit_131413335494009.jpg
    IMG-20230529-WA0020_edit_131413335494009.jpg
    68,9 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20230602_163334_edit_132992385918247.jpg
    IMG_20230602_163334_edit_132992385918247.jpg
    118,1 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20230602_165558_edit_133179928153114.jpg
    IMG_20230602_165558_edit_133179928153114.jpg
    106 KB · Görüntüleme: 46
Kızlar internette 4 aylık bebeklerin öğünlerinde en az150 ml süt icer yazıyor. Benim bebek az emiyor gibi geldiği icin bi öğünün de sagdigim sutten verdim Max 60 ml icti. Az gibi geldi bana sizinkiler ne kadar içiyor
Ben mama vermiyorum ama buzluktan süt çıkarıp kaşıkla veriyoruz 110 120 kadar içiyor aradan 20 30 dk geçince işten gelince emziriyorum. 160 ı buluyordur.
Bebeğim nerdeyse 1 haftadır çok huysuz ve nerdeyse tüm gün kucakta , emmesi de azaldı , çok yoruldum. Hem mental hem bedensel. Doğduğundan beri böyle huysuz bebek annelerinin önünde saygı ile eğiliyorum . 🙇🏻‍♀️

Ya bir de her gören neden eline dokunmak elini öpmek istiyor kafayı yicem . Bu bebeğin eli sürekli ağzında . Ne kadar dikkatsizler. Sizler söyleyebilir musunuz eline dokunma öpme diye ? Güya yüzüne dokunmuyorlar da elini seviyorlar 😔
Ben de birşey diyemiyorum ama elini ağzına sokmasın diye tutuyorum, emzireyim diyip başka yere götürüp elini siliyorum 🤣 yüzüne dokunup yanakları sallıyor, severken ağzına vurarak seviyorlar. O zaman tepki veriyorum. Biz öpmeye kıyamıyoruz siz vuruyorsunuz alırım kızımı diyip gülüyorum, şaka ile karışık söylüyorum mecburen.

X