2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
İlk çocuk sakin olunca genelde 2. Yi yaparlar sen çok yürekli çıkmışsın yiğidim
Sorma ben akıllanmam kiz bu ay hala mens olamadım test yaptım negatif çıktı içim burkuldu hayır bunda zaten ölümlerden döndüm hala çocuk olsa kabullenecek haldeyim bana bol akıl fikir lazım

17.30 erken değil mi gece uykusu için sabah kaçta kalkıyor bu bebe . Valla gece sürekli uyanan bebek hasta değilse sorunu eğit beni diye yalvarması
Ay kafa mı kaldı 19:30 diyecektim sabah da şaşmaz 7 de ayakta geç uyusa da yine 7 de ayakta normalde böyle değildi gece sadece iki kez uyanıyordu emer uyurdu şimdi de uyanıyor bişey de yapmıyorum yataktan alıp yatağıma koyuyorum koyar koymaz uyuyor alıp geri koyuyorum bu sırf bunun için uyanıyor ben anlamadım yeni çıktı bu

Sorma ben akıllanmam kiz bu ay hala mens olamadım test yaptım negatif çıktı içim burkuldu hayır bunda zaten ölümlerden döndüm hala çocuk olsa kabullenecek haldeyim bana bol akıl fikir lazım
Neee bide üzüldün mü ay önümde olsan ensene vurup kendine gel diyesim geldi

Uyku gerilemesi oluyor 4. Ay civarı bizim de öyleydi normal oluyormuş

İnsan bi yerden sonra yolla yolla kaderim yolla acıları bana yolla moduna giriyor demek

Telaştan şimdi gördüm nasıl peki şimdi hala tam su gibi mi bizimkinin bez sayısı fazla ama su gibi değil pütür ve mukus var
Su gibi bizimkinde makus falan yok canım aslında ishal olduğu zamn verdiğimiz bir mama vardı onu verince katılaşıyor ama yine günde iki defa yapıyor o bitip eski mamasına geçince aynı hayır bu mamayi ilk defa vermiyorum ki 2 aydan fazladır kullanıyorum ilk defa böyle oldu yoksa mamada kaynaklı diyicem yani.

Ahaha ay bu ben 9 ay iğne vuruyordum 3 gün acısından ağlıyordum ama gel gör ki hamile kalmayı istiyor gibiyim

Neden öyle oldu acaba ya

Fıtık teşhisi konulur konulmaz ameliyat günü veriyorlar.

4. Ay aşılarımızı olduk. Rotayı da olduk. Yine aşı sıkıntısı basgöstermiş verem aşısı yokmus mesela. Tabi verem olmadık ama hemşire o şekilde ornek verdi

Ne yaptınız dün doktora gidecektiniz

Ben de bi paket büyük alıp deneyeyim her oturduğunda pırt çünkü ben dün ilk defa kendin yıkadım banyoda ilk etapta bebekte bende epey heyecanlı ve korkuyorduk ama şükür rahat bi şekilde yıkadım kucağımda oturtup

Bizde ona sandalye aldık en azından 15 dakka falan bana etrafına bakıcam diye oyalanıyor da bende evi topluyorum

Gündüz uykusunda karartma perdesi kullanmak yanlış mı ? Fikri olan var mı ?
Ben sadece geceleri sabah uyanma saatine kadar kapatıyorum gündüz hiç kullanmadım. Gece-gündüz ayrımı olsun diye hep öyle gittik

Kızlar gündüzleri bebekleriniz kısa veya uzun uyuduğunda ağlayarak mı uyanıyor yoksa kendi kendine uyanıp elini mi emmeye başlıyor
Hep ağlayarak uyanıyor hiç neşeli olduğunu görmedim

Deri testi yapıldı bi tepkime olmadı alerji ile ilgili bende kan alma işini sordum ondan da bakıyorlar ayrım ne diye meğer çocuk herhangi bir ilaç kullanıyorsa kandan bakılan hiç etkilenmez ama deri etkilenirmiş birde küçük bir reaksiyon olsa bile kan alırdık ama şu durumda çocuğu boşuna yormuş oluruz dedi. Muhtemelen küçük olduğu için çıkmadı dedi, bi 2 hafta hiç delmeden süt ve süt ürünleri, et, tavuk, balık, kuruyemiş, susam, tahin, yumurta ve yumurta olan ürünler yemeyeceğim kan kesilirse sıra ile 3 gün 3 gün deneme yapacağım ha yok kan devam ederse çocuk gastroenteroloji bölümüne gideceğiz onlar da bizim incelemelerimizde bir sorun yok derse mecburen 6. Ayı bekleyip tekrar test ve ek gıda ile bakacağız

Kesinlikle normalde istemiyorum çocuk ama niyeyse öyle hissettim bir an
Hiç istemiyor gibi gelmedi burdanbenim geçen burnuma barbunya kötü koktu ama nasıl bir kötü kokma her odaya geliyor sanki eşim gece vakti test buldu ama meraktan değil korkudan kısa süreli bi öbür tarafa gittik geldik

Bende geçen yıl bu dönem hamile olduğumu öğrenmiştim adetim 10 gün gecikti Ahmet kayadan kafama sıkar giderim dinleyerek eczaneye koştum ikinci çocukla huniyi taktım zaten çok şükür negatif çıktı ertesi gün kanama oldu bide hödük kocam arka arkaya üçüncü çocuğu yapıp kapatalım bu defteri tekrar tekrar küçük bebekle uğraşması dert diyor odayı ayırdım canına mı susadın diye tehdit ettim o kadar bitkin durumdayım

Kolay gelsin zaten bu sağlıklı beslenme şekli biliyorsun ömrümüz uzar ben de yemiyorum saydıklarını nerdeyse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…