2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bebeğim bugün 9. Günüydü kakasını yapmadı. Sağlık ocağına götürdük ilaç verdi. Yarın öğlene kadar yapmazsa gel lağman yazalım dedi. Eve gelince ilacı verdim çok şükür yaptı, lağmana gerek kalmadı normalde de hep geç yapardı zaten ama bu sefer çok uzun sürdü. Sadece anne sütü alıyor, daha sık kaka yapması için tavsiyesi olan var mı?

Sadece emiyorsa sizin beslenmenizle alakalı gibi duruyor . Bebekler 10 güne kadar kaka yapmasa da normal demişti doktorum bu arada. Sizin komposto ve lifli yiyecekler tüketmeniz gerekiyor

Benim de yakındır tak demesi çok tepki gösterdi mi,kendi başına mı yapmaya başladı birinden danışmanlık mı aldın

Benim kız yemiyor 2 gundur başladım ama öğürür gibi yapıyor yoğurt verdim sevmedi muz ekledim onuda yemek istemedi sonra muz ve yeni dünya vardı ikisini meyve püresi gibi yapıp verdim onda da öğürdü boğazında kaldı sandım çok korktum ama bizimki yutmamıs bile çıkardı hep bende zorlamak istemedim galiba bu kız ek gıda da beni çok zorlayacak gibi

kendim yazdım sandım 5 yaşına kadar ayakta sallamıştım bende :)

Benim de yakındır tak demesi çok tepki gösterdi mi,kendi başına mı yapmaya başladı birinden danışmanlık mı aldın

Canım nasıl bi uygulama yaptın biraz bahseder misin
Uyku koçları 2-3 bin civarı isteyince dedim ben bir deneyim :)

- çocuğu bir hafta izledim kaçta uyuyor kaçta kalkıyor öğlen kaçta kaç Dk uyuyor not almak şart. Sonra ortalama uyku saatlerini anladım.

- 1 hafta akşam 8 de uyuttum zorla sabah 7 de kaldırdım . İsterse yattıktan 15 dk sonra kalksın o saati empoze etmeye çalıştım .

- bunları yaparken bir uyku rutini belirlemek çok önemli ( en önemlisi bebek uyuyacağını anlamıyormuş yoksa )akşam uykusundan 1 saat önce emzirdim sonra aktif oyun oynattım , banyo ,kucakta dans ederek şarkı söyleme sonra yatağa bırakıyorum . ( bu e.a.s.y uygulaması yedir oynat uyut) bu sıralama hep aynı olmalı

- olay başlıyor ilk gün yanına bir uyku arkadaşı verdim gece lambası açık birde pişpiş sesi açtım. Tabiki ağlıyor ( burda ağlarsa konuşabilirsiniz ama temas etmeden) önce 3 dk sonra sakinleşsin diye kucağıma aldım sonra 5 sonra 7 dk sonra. Sakinleşince hemen yatağına geri bırakıyorum. ( kitapta eğer kucağınıza alır almaz susuyorsa sizi kandırıyor ağlama numarasıyla diyor ) 40 dk boyunca uyumadı . Bende alıp salona getirdim yarım saat daha oynattım sonra bir daha aynı sıralama 20 dk sonra uyudu. Gece de aynı şekilde emzirsem bile yarı uyanık bıraktım.

- diğer gündüz 20 dk civarı ağladı tabi çok ağlayınca alıp sakinleştirdim yerine bıraktım gecede 20 dk civarı.

- 3. Gğn 10 dk civarı ağladı.

Bu sabah yatağına bıraktım ve 2 dk sonra uyudu.

Arkadaşlar ben koç vs değilim kitabını okudum tracy hogun ve uygulayanların videolarını izledim . Uyguladığım taktikler bunlara bağlı.

Şimdi gece sadece 2 defa uyanıyor emmeye ve gündüz yatınca 2 saat uyuyor 2 defa yine.

21 gün yapılması gerekiyormuş . Çocuğum daha sakin ve aktif oldu bu sürede.

Umarım anlatabilmişimdir .

Benim de gece sıkıntı yok ama gündüz süt çok az bu sebeple mama vereceğim siz ne kadar kaç kez mama veriyorsunuz

Yaa çok sevindimmm ya bu alerji ne etti bizim bebişlerimize ya

Yav zaten zor emiyor en ufak çıtırtıya da dönüp noluyor diye bakmaktan ememiyor. Çıldırıciiim.

Yarın ilk iş günüm buruk bir heyecan var içimde
Off emzirmek hiç bu kadar zor olmamıştı sadece 2miz olmalıyız ve evden başka bi yerdeysekti etrafa bakmaktan çeviremiyorum kafasını..
Allah kolaylık versin zor bi süreç inşallah kısa sürede alışırsınız yeni düzene

Kah bu yoğunlukta kah toplu iğne ucu kadar kah daha fazla.. bizim şuan net inek sütü alerjimiz var.

Bebişti misafirdi giremedim buraya.. bu sürede süt arttırımı için doktorun verdiği ilacı kullandım ama ne çare memeler foss mama tavsiyesi istedim süt alerjimiz olduğu için doktor neocate önerdi fakat internette kokusunun çok kötü olduğu yazıyor. Bebeği alerjik olupta mama kullanan var mı bir de hem mama hem meme olarak ne kadar veriyorsunuz bebişlerinize..

Biz bebeğimizi oturtmaya başladık o da epey keyif alıyor fakat oturarak kakasını daha mı kolay yapıyor ne hemen bu seferde sırtlara kadar günde 2-3 gez üst baş gidiyor. Acaba ben mi bezi bağlayamıyorum yoksa bez mi küçük (Sleepy 4 numara) yoksa normal mi

Banyoyu nasıl yaptırıyorsunuz kendiniz yaptırabiliyor musunuz? Küvette, filede nasıl yapıyorsunuz..

Biz de 4 ay 17 günlük olduk artık atak falan değil rutin oldu gündüz 20 dk uyuyor uyanıkken asla yalnız kalmak istemiyor siyam ikizi olduk.

Son düzenleme:
Ben erken sevinmişim hala 7 bez ve kan devam ediyor bugün de gördüm ama ne yapıyor bir fikrim yok artık kaka hala mukuslu ama pütür var tam ishal değil, bizde mama kullanmıyoruz sütüm direniyor ama ne yiyeceğim de süt yapacak yarın şu deri testini olsun bakalım doktor ne diyecek onu bekliyorum, ben banyoyu hala eşimle filede yaptırıyorum

Gündüz uyku süreniz uzadı mı yatır kaldır yöntemini mi kullandınız bizim gece sıkıntımız yok ama gündüz benim oğlum da 45 dk uyuyor

Gündüz uyku süreniz uzadı mı yatır kaldır yöntemini mi kullandınız bizim gece sıkıntımız yok ama gündüz benim oğlum da 45 dk uyuyor
Bizim de aynı gündüzleri en fazla 45 dk ayağımda sallıyorum malesef uyku eğitimi verebileceğimi sanmıyorum kendime güvenemiyorum

Yatır kaldır yöntemi evet. Benim de aynı 45 dk uyuyordu ve sık arkalıklarla . Sebebi uyuturken verdiğimiz destek emzirme sallama bebek arada uyandığında olmadığı için uyanıyormuş. Çok yorgun olup hep esniyordu . Şu an gündüz 2 defa 2 şer saat uyuyor . Mesela az önce kucağımda şarkı söyledim yatırdım 5 dk mızmızlandı ve uyudu

Ah ya bende süt ürünü tüketemiyorum. Süt yapan damlalardan mı alsan acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…