2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benimki de bi ara öyle yaptı hatta ikisini birden almadı sağdım verdim yine içmedi. Tadına baktım sorun yoktu. Sonra yediklerimi gözden geçirdim zerdecal yemiştim yemeklerin içinde. Sonra internetten bi baktım bi emziren annelere önerilmiyormus. Ona bagladım sonradan düzeldi çünkü.

Bende keçi peynirini sormuştum ama yok dedi doktor çapraz reaksiyon olur demişti ama sizde kan gelmiyorsa yada o kadar az geliyorsa önemsemiyorlar.. inşallah 5. Aya kadar iyice düzen oturmuş olacak bebişlerin
Ben de yedim ama takip ediyorum şimdilik gelmedi bu arada dün akşam ilk kez solgar denedim 2 tane hap attım 2 tane atılıyor bir öğünde gece sütüm dolmazdı dolmuş tek kullanmada valla artık oturur inşallah düzenleri ya sanki bugün ateşi zorluyor gibi 37 gördü bir kez ishal de olunca aklım takıldı ama daha yeni gaita baktıları zaman enfeksiyon yoktu

Ben kendim başladım doktoralı akademisyen hemşireyim ayrıca ablam da doktor onunda onayıyla başladım ama sen yine doktoruna sor için rahatlasın regl döneminde sütünün azalması normal sonra tekrar artıyor endişe etme boş su iç

Bugün antibiyotik sonrası kontrole götürdüm. 7 güne tamamla dedi. 1 gün daha kullanacağız.Kendi dr umuza danışmadan sağlık ocağının d vit kullanıyordum başından beri. Bir haftadır kan ilacına da başlamıştım. İkisini de değiştirdi . D vit günde 1 damlaya düştü. Sağlık ocağının verdiği kan ilacı parapen içeriyormuş. 6. ay devam edeceğiz bıraktık. Ek gıdaya tadım süreci olarak başladığımı söyledim 5. Ayı beklesen iyi olurdu ama artık devam et diyerek liste önerdi. Antibiyotik ishal yapmıştı günde 7 8 kere kanalı bez ve çiş gibi sıvı kaka oluyordu. Elma suyu ve yoğurt kesti sanırım. 2 gündür 3 kakalı beze düştük. Ve ishal değil pütürlü geliyor çok şükür mutlu son

Ahahah bende kendimi köle gibi hissediyorum . Korktuğum başıma geldi saglok ocağında bi benim kız ağlıyordu onların ki çocukta benim ki ne ya hepsi güzel güzel annelerin kucağında ben sağlık ocağının koridorunu turluyordum benimki kucakta sevmiyor yüzü bana dönükte olmayacak o şekil kucağıma alıyorum etrafi seyredecek hanfendi bazen onunla beraber bende çığlık atmak istiyorum

Pakize hocayı siz mi seçmiştiniz siz nesinden memnun değilsiniz acaba aynı hisleri mi uyandırıyor
Ya bende bi öneri üzerine gittim
İlk gittiğimizde çok beğendik aslında tatlı bir doktor
Ama mesela bizim kafamızın arkasında düzleşme vardı yanlış pozisyondan
Onu farkedemedi, biz söyledik
Kontrollerde çok detaylı bakmıyor ve kafası hep bi yerlerde gibi hissettiriyor bazen ama belki de anneliğin verdiği hismi bilemiyorumki
Siz memnunmusunuz varmı sizde de böyle düşünceler

Ya sadece 0.5 mi veriyorsunuz
Bize 2 kez sıkın demişti acaba yanlışmı yapıyoruz yaa
Gerçi kilosuna göre 13-14 damla yapıyor 1 ml 14 damla yapıyor öyle okumuştum
Siz sadece 0.5 mi veriyorsunuz?

Ay ne olur gel sarılalım hastahanede geçen gün millet kız bebeklerini aşko kuşko giydirmiş kanguru da yada bebek arabasında agucuk gugucuk bekliyor, babalar zaten ortada yok elit takılıyorlar bizde ilk evden aç çıkmış gibi koşarak emzirme odasında emdi tenha bir koridorda süpürge sesi ile uyudu sonra uyandı saçlar kirpi gibi çorabın bir teki elimde, kendi üstü de benim de salya dişi kaşınıyor, eşimde benim sırt çantam takılı elinde çocuğun hırkası bir elinde dosya parmağında da emzik takılı, bende çocuk kucakta elimde çıngırak vız bir tarafa vız diğer tarafa tur ağlamasın diye

Ohh çok sevindim gelmemesine çok şükür ya benim süt ilk 2-3 ay tişört değiştiriyordum akıyordu şimdi de tın tın arası yok solgar Solgar brewer’s yeast vitamin b12 bu mu V vicril17 göndermişti aynısı mı acaba eğer öyleyse yarın hemen alırım eczaneden
Aşı işlerini ne yaptınız siz oldunuz mu peki..
belki havalar ısınıyor üstü kalın falan gelmiyordur di mi

Çok teşekkür ederim hepimizin sütü bol olsun inşallah regl bitti 1-2 gün oldu umarım artar suyu aksatmamaya çalışıyorum bakalım inşallah

Evet evet o ama ben netten aldım zaten pahalı eczanede iyice pahalı olur diye günde sabah öğle akşam 2şer diyor ama ben sadece akşam kullanıyorum çünkü beni süt kısmı gece zorluyor gündüz yetiyor gibi geliyor, bunun yanında bol su ile 3 öğün yemek yemeye çalışıyorum aç kalınca da anında azalıyor, aşı salı gün olacak ama rota bir hafta felan sonra olur gibi çünkü çocuk az toparlansın dedik, ateş işi şimdi düştü galiba diş yokluyor bugün zaten sürekli her yeri ısırdı elleri hep ağzında ama baya hararetli sıkıntılı belli yani, en korktuğum şu aşılar zaten alerjiler de hep aşı sonrası iyice artıyormuş.

Düşünüyorum biz 2. Ay aşısı yaptırdık rota ile 3 gün sonra eşim ben bebek grip olduk sonra antibiyotik kullandı ikisi bir araya mı geldi ne oldu o gün bu gün ishal

Biz de öneriyle gittik eşim beğeniyor daha ne olacak diyor ama yani sticker yapıştıracağına bi önceki geçmişe bak şimdi ne oldu diye sor 4 aydır geliyoruz alerjiyle uğraşıyoruz vücutta kızarıklıklar var aynı hastanede kadın doğumcum vardı ben odaya girmeden geçmişe bakar takip ederdi ilgilenirdi ve böyle olmalı bence.. ama tabi soru sorunca yanıtlıyor (şükür) bir de direk ilaca şeye yönlendirmiyor o hoşuma gidiyor..
işte mesela siz de düzleşme olayını soracaksınız ki o öyle ilgilensin yoksa ben her ay kafa ölçümü boy kilo ölçümü için niye kalkıp geleyim sağlık ocağında da yapıyorlar

Yaa alerjisi olan bebeklerde bile ek gıdaya geçince ishal azalıyormuş ben de dört gözle bekliyorum yaa geçmesini çok sevindim bir minik bari kurtulsun şu ishalden cidden o kadar zor ki

Benim de tam tersi gece iyi de gündüz yok bakalım umarım işe yarar..doğru sizin diş işi de var Ahh bu minik bedenler valla onlar ne yapsın bi aşı bi diş bitmiyor..
umarım aşıları da rahat rahat atlatırsınız

Çok sağol canım. Ay ewt bizimde artık sesli gülmelerimiz başladı okadr güzeldi onun büyümeye başlamasını görmek ona baktıkça hep dua ediyorum Rabbım olmayanlara da nasip etsin diye çok güzel duyguymuş herswyi unutturuyor bana

Ya okadar haklısınızki
Bu doktor işleri ne zor ya
Bi de bebek olunca
Ben reynax arkadaşımızın söylediği ali hocaya gidince haber ederim size de

Ay sarılalım yaaa ay esimdw öyle garibim ne yapsin.kiz bide etraftakiler bize bakıyordu acıyarak bana mı yoksa bebegemi anlamadım ay çok özeniyorum bu bazı bebeklerin ilk gördüğü insana bile gülücükler saçmasına benimki kimi ilk gorse çığlık çığlığa ağlıyor daha önce gördüğü insanlara bile canı istemese yine ağlıyor ama tek çocuk olanları seviyor çocukları gördükçe deliriyor nasil gülücükler atıyor hayret ediyorum büyük insan sevmiyor benim ki ama yinede herseyw rağmen çok güzel çocuk bi gülüşü yetiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…