2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bizim 10-10-7-4 gün olarak seyir etmişti, ama bizim sancı tutuyordu, uyumuyordu, sürekli ağlıyordu ve zorla yapmasını bekledigimde kabız kakası yaptı. O yüzden ilaca başladık.
Bizim de 7 ,8 gun dilunca yapiuor tam 2 ay dir bu sekilde pribiyotik kullaniyoruz ama yinde de bu durumda kakasi cok sivi kabiz seklinde degil ,siz hangi ilaca basladnz acaba

4.ayin ilk gününden bildiriyorum akıl sağlığımı korumakta güçlük çekiyorum🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ sebepsiz yere bir saat ağladı neredeyse en son ince battanjye verdim ağzına aldı öyle sustu bugün uykudan uyanıp ağlıyor hiç böyle yapmazdı atak dedikleri böylemi oluyor bide sürekli birssyleri ağzına alıyor ama nasıl delicesine ısırmak istiyor emzigi verince sürekli ısırıyor dış kaşıyıcı mi alsam 🤔acaba dişlerimi çıkacak
Allah kolaylık versin. Biz de 4.5 aylık olduk. Atağı anlattığın gibi yaşadık geçti şükür. Hastalıkta da aynısını yaşadık. Tüm oyuncakları ağzına almaya devam ediyor, damağını eliyle ya da eline geçen oyuncak ile kaşıyor. Biz hiç emzik kullanmadık, ara sıra alır belki diye deniyorum ama sadece ısırıyor. Diş kişiye göre değişir elbette ama herşeyi ağzına alıp ısırması bu ayın gelişimi olsa gerek 😄 bazen benim yanağıma yapısıyor, omzumda kemiğime dayanıyor. Önceden sadece emerdi artık damağını geçiriyor.

Allah kolaylık versin. Biz de 4.5 aylık olduk. Atağı anlattığın gibi yaşadık geçti şükür. Hastalıkta da aynısını yaşadık. Tüm oyuncakları ağzına almaya devam ediyor, damağını eliyle ya da eline geçen oyuncak ile kaşıyor. Biz hiç emzik kullanmadık, ara sıra alır belki diye deniyorum ama sadece ısırıyor. Diş kişiye göre değişir elbette ama herşeyi ağzına alıp ısırması bu ayın gelişimi olsa gerek 😄 bazen benim yanağıma yapısıyor, omzumda kemiğime dayanıyor. Önceden sadece emerdi artık damağını geçiriyor.
Ay sağol canım 🙂 bende ilk emzik verdiğimde almadi onu değiştirdim çok şükür aldı ama şimdide hep ısırıyor eliyle ağzından çıkarmayı da öğrendi habire çıkarıp ısırıyor 😄😄bugün babası kucağına aldığında söyledi omzumu ısırıyor diye ha bide çığlık atmayı öğrendi o an onunla ilgilemesem ya da tek kalsa hemen basıyor çığlığı ama ne çığlık dozunu hep biraz daha arttırarak ama 😃aşısı var bugün insallh orda da çığlık atmaz diye umut ediyorum sıkılacak çünkü biliyorum 😬🤦🏻‍♀️çocuk büyütmek gerçekten çok zormuş bazen annem yaşasaydı gider ayağının altını öperdim diyorum 🥺

Ay sağol canım 🙂 bende ilk emzik verdiğimde almadi onu değiştirdim çok şükür aldı ama şimdide hep ısırıyor eliyle ağzından çıkarmayı da öğrendi habire çıkarıp ısırıyor 😄😄bugün babası kucağına aldığında söyledi omzumu ısırıyor diye ha bide çığlık atmayı öğrendi o an onunla ilgilemesem ya da tek kalsa hemen basıyor çığlığı ama ne çığlık dozunu hep biraz daha arttırarak ama 😃aşısı var bugün insallh orda da çığlık atmaz diye umut ediyorum sıkılacak çünkü biliyorum 😬🤦🏻‍♀️çocuk büyütmek gerçekten çok zormuş bazen annem yaşasaydı gider ayağının altını öperdim diyorum 🥺
İki gündür çığlık yüzünden başım agrıdı desem yeridir 😅 minnacık birseyden o kadar ses nasıl cıkar anlamıyorum 😅

Oyu evet canım cennet bu yuzden anaların ayakları altında 🥹

İki gündür çığlık yüzünden başım agrıdı desem yeridir 😅 minnacık birseyden o kadar ses nasıl cıkar anlamıyorum 😅

Oyu evet canım cennet bu yuzden anaların ayakları altında 🥹
Ahaha ewt valla.brnde çok şaşırıyorum bide bu saatte mışıl mışıl uyuyan kızım sumdi uyanmış benle oynamak istiyor uyku akıyor gözlerimde onda ise eser yok uykudan 😬😅

Bizde Anlaradayız bazen güneş olsa da rüzgar oluyor o sebeple dışarıda şapka takıyorum..
Söylediğiniz gibi bebek arabasında oldukları için ben biz ne giyiyorsak onu giydirip üstünü örtüyorum rğzgar varsa bebek arabasının da üstünü örtüyorum.. sadece ayaklarını 2 kat olacak şekilde giydiriyorum.

Off sağa sola dönerken o kulak kıvrılması bizde de var bazen içim rahat etmiyor uyurken tekrar tekrar kontrol ettiğim oluyor 🤭

Bize doktor Ocean verdi D3 vitamini de aynı marka

Peki kaç damla kullanıyorsunuz ocean'ı

4.ayin ilk gününden bildiriyorum akıl sağlığımı korumakta güçlük çekiyorum🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ sebepsiz yere bir saat ağladı neredeyse en son ince battanjye verdim ağzına aldı öyle sustu bugün uykudan uyanıp ağlıyor hiç böyle yapmazdı atak dedikleri böylemi oluyor bide sürekli birssyleri ağzına alıyor ama nasıl delicesine ısırmak istiyor emzigi verince sürekli ısırıyor dış kaşıyıcı mi alsam 🤔acaba dişlerimi çıkacak
Dün bizim de 4. Aydı tam yarabbim çocuğa bişey oldu 🙈bit kadar boyu ile parmağında oynatma işini öğrendi galiba herşeye çığlık atıyor sıkıldı mı çığlık, kucağa mı alınacak çığlık sevinçli mi çığlık ve her yeri ağzına almak istiyor belli diş sıkntısı var ama bu selenadaki nefesimi tutarım kıvılcımın farklı versiyonu oldu herşeye çığlık atarak işini yürütüyor 🤦‍♀️😂😂hayır emziğe parmak takıp atıp bide geri vermedim diye çığlık ne kölemiyim ben😂

Son düzenleme:
Bomboş çığlıklar bizde de var. Dediğin gibi, öyle böyle değil. Eşimle birbirimize bakıp inanamıyor gülüyoruz. Bebem şaşırıp o da gülüyor tekrar bağırıyor 😅
Zor ama cok güzelmiş, karnından öpünve bağırarak gülmeye başladık. Çıldırıyorum. Allahım mekanını cennet eylesin annenin. Nurlar içinde yatsın

Canim kk da tanisitgim biri var covid postunda tanışmıştık. O da görüyordu memnun değildi doktor ariyordu aynen dediğin gibi dedi. Ben aslında ali Şimşegi behendim ama sinan hocaya götürdüm ona gidiyoruz. ali hoca çok uzun muayene ediyor..bilemedim ona mi geçsem diye.
Sigortanız var mi sizin özel sağlık?
Çok teşekkür ederim canım
Ben de bir randevu alıp deneyeceğim ali hocayı
Doktor çok önemli yaa
Detaylı bakıp ilgilenmesi hele çok kıymetli
Pakize hoca da öyle ama bazen baştansavma bakıyor gibi hissediyorum

Çok teşekkür ederim canım
Ben de bir randevu alıp deneyeceğim ali hocayı
Doktor çok önemli yaa
Detaylı bakıp ilgilenmesi hele çok kıymetli
Pakize hoca da öyle ama bazen baştansavma bakıyor gibi hissediyorum
Geri dönüş yaparsaniz sevinirim. Esim ali hocayı daha cok beğeniyor.

Pazartesi 4 ay kontrolümüz vardı 300gr kadar aldık doktorumuz az buldu zaten bebek gündüz emmelerinde söyleniyordu doktorumuz sütü artırmak için ilaç verdi bi bakalım bu ayda hemen mamaya geçelim demek istemiyorum dedi. Ek gıdaya da alerjiden dolayı 6. Ay sonunda başlayacağız.
Geçen aydan itibaren destekli oturtmaya başlamıştık kucakta artık daha sık oturtabileceğimizi söyledi.
4 ay aşıları ve rotavirüsün 2.dozunu olduk 1-1.5 gün ateş ve huzursuzlukla geçti ilk dozlarda hiç bir şey olmamıştı.
Demir ilacı verdi ben yarın başlayacağım aşıların etkisinin geçmesini bekledim yeni bir şeye başlamak için.
Süt işi canımı sıktı şimdi her emzirirken geriliyorum acaba yetecek mi diye.. Yani ilk zamanlar tişörtlerim ıslanırdı sütten şimdi bebeğimi doyuramıyorum 😞 bu nasıl bi dengesizlik.. hem regl oldum hem diyet uyguluyorum süt arttırmak için ne yapabilirim..
Bende regl oldım canım o dönemde sütümün azaldığını hissettim saçlarım inanılmaz dökülmeye başladı saç konusunu henüz çözemedim ama süt konusunu çözdüm sanırım benim bebeğimde 4 aylık oldu. Solgar başladım onunla birlikte nurse harwey in mom ma, imom latte ve gentle iron içiyorum dvitte başladım ayrıca günlük suyu 4 litreye çıkardım sütüm düzeldi. Regl olmadan önce bebeğmin ağzının kenarından süt akardı. Çok şükür şimdi de akıyor hiç endişe etme regl döneminde sütün biraz azalsa da sonra toparlıyor

Bende regl oldım canım o dönemde sütümün azaldığını hissettim saçlarım inanılmaz dökülmeye başladı saç konusunu henüz çözemedim ama süt konusunu çözdüm sanırım benim bebeğimde 4 aylık oldu. Solgar başladım onunla birlikte nurse harwey in mom ma, imom latte ve gentle iron içiyorum dvitte başladım ayrıca günlük suyu 4 litreye çıkardım sütüm düzeldi. Regl olmadan önce bebeğmin ağzının kenarından süt akardı. Çok şükür şimdi de akıyor hiç endişe etme regl döneminde sütün biraz azalsa da sonra toparlıyor
Bunlari ayni anda mi aliyorsun günlere mi bölüyorsun

Eşin ömür boyu sana mahçup hissetmeli. Bu kadar kötü ailesi olduğu için. Ahlaksızlar. Bana da kv hastanede ilk kalkışta zorlanınca diğer gelin ilk gün ayağa kalktı, o da sezeryan oldu sen nasıl yürüyemiyorsun vs gibi cümleler kurdu, 4.kalkışta ağrıdan bayıldım. Eve geldik yine aynı.. Üstüne yemek bile yapmıyor, elinde TV kumandası hizmet bekliyordu. 1 hafta dolunca gönderdim. Git dinlen vs diye bişeler uydurdum. Çok laf söylese de yapmadım. Kendi bildiğimi okudum. 3. Gün ayağa kalktım mecburen. Bebeğimi de bana alışsın,emzircem, dr kokumu alsın dedi ver dedim sürekli elinden aldım. Sen de hiçbirşey yapma. Zaten o günler unutulmuyor, onlar unutursa hatırlatırsın
Kesinlikle yapılanlar asla unutulmuyor ne ekersen onu biçersin ben bu moddayım eşimde başta ailesini tutuyordu sonra işler değişti gerçekleri görünce benim elimi bile kıpırtdatmamı istemiyor ben kendi annemle anlaşamıyorum senin anlaşmanı beklemiyorum yada ben diğerleri ile uğraşamıyorum sende uğraşma dedi mesela küçük eltimin oğlu evden kaçmış bize geldi sabah 8 de uyuyorduk daha 3 yaşında annesi öğlen 1 de geldi çocuğu bulamamışta uyumuş burda mıymış allahtan kocam evdeydi de öncelik çocuk bu uyku sorununu çöz dışarı kaçsa iyi mi olur defi mesela 😅

Kesinlikle yapılanlar asla unutulmuyor ne ekersen onu biçersin ben bu moddayım eşimde başta ailesini tutuyordu sonra işler değişti gerçekleri görünce benim elimi bile kıpırtdatmamı istemiyor ben kendi annemle anlaşamıyorum senin anlaşmanı beklemiyorum yada ben diğerleri ile uğraşamıyorum sende uğraşma dedi mesela küçük eltimin oğlu evden kaçmış bize geldi sabah 8 de uyuyorduk daha 3 yaşında annesi öğlen 1 de geldi çocuğu bulamamışta uyumuş burda mıymış allahtan kocam evdeydi de öncelik çocuk bu uyku sorununu çöz dışarı kaçsa iyi mi olur defi mesela 😅
Yok artık evden kaçmamıs o kendi göndermiş kesin 😂

Çok şükür bu ay yaramış ama akla karayı seçtim bence bu kadar ishalken yinede kurtaran hurma oldu günlük yemiştim, suya da fazla dikkat ettim bakalım şu solgar nasıl bir etki yapacak onu yeni aldım 😅bende şimdi direk herşeyi yemeyeceğim ama mesela biz zaten eşimin ailesinin yaptığı keçi peynirini yiyoruz bari onu kahvaltıda yiyeyim baktım kan yok yumurta denerim, kan işi en son tavuk arkasında geldi ama zor gözükür ben de iyice baktım diye gördüm onu da söyledim mesela onu da çok önemsemedi enfeksiyon arkasından geldiğini düşünüyor ama tabi alerji doktorunu ne olur ne olmaz açtı, kaka kısmını bende artık takmayacağım sıkıntı olsa kilo alamazdı bence
Bende keçi peynirini sormuştum ama yok dedi doktor çapraz reaksiyon olur demişti ama sizde kan gelmiyorsa yada o kadar az geliyorsa önemsemiyorlar.. inşallah 5. Aya kadar iyice düzen oturmuş olacak bebişlerin 🙏

Bugün benim minik adam sag mememo almadi ağlamaktan yorgun düştü, bende parmağımı verdim birsz emdi memeyi verdim hemen ama sirf ağlamaktan yorulduğu icin emdi. Neden oldu bilmiyorum meme patlamaya geldi zorla verdim. Cok yorulduk ikimizde

Peki kaç damla kullanıyorsunuz ocean'ı
D3 için 1 puf yapıyorum demir için 0.5 ml verdi hoca ocean damlalık üzerinde çizgi halinde 0.5 ml belirtilmiş o kadar veriyorum.

Sizler demir damlasını aç karna mı veriyorsunuz normalde demirin emilimi aç karna veya C vitaminiyle iyi olur diyorlar ama bebeklerde de geçerli mi doktoruna soran var mı

Son düzenleme:
Ayy çok içimi rahatlattın valla yani dün akşam sütü düşünmekten ne uyuyabilir ne başka bişey yapabildim kafam ağrıdı resmen mümkün olursa kullandıklarının fotosunu atabilme şansın var mı bir de sen kendin mi başladın bunlara yoksa doktor mu önerdi

X