2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Biz yenidoğan sünneti yaptırdık çok memnun kaldık valla şimdi kıyamazdık büyük ihtimalle bazı doktorlargenel anestezi vermiyor kaç yaşında olursa olsun hem küçükler daha lokal ile olur sanki
Yenidoğanda yaptırmak çok istedim ama bebekle ilk zamanlar aşırı afalladım kaldı gitti şimdi de korksun istemiyorum

Canim kk da tanisitgim biri var covid postunda tanışmıştık. O da görüyordu memnun değildi doktor ariyordu aynen dediğin gibi dedi. Ben aslında ali Şimşegi behendim ama sinan hocaya götürdüm ona gidiyoruz. ali hoca çok uzun muayene ediyor..bilemedim ona mi geçsem diye.
Sigortanız var mi sizin özel sağlık?

Çocuk doktorumuz bu yönde görüş bildirdi ama son sözü alerji doktoru söyleyecek. Haftaya randevumuz, o zamana kadar önlem amaçlı süt ürünleri ve paketli gıdaları kestim ben de. Yiyecek bir şey bulamıyorum şimdi

Bizimkinin bizzat kendi doktoruna ancak gidebildim benden önce her yeri kırmızı bir bebek vardı alerjiden şüphe ettikleri halde ona bile katı diyet vermedi sonra bizi dinledi kakada lökosit çıkmış antibiyotik ile geçmiş tam da bu dönemde kan görmüşsün belki de enfeksiyon yüzünden bu duruma geldi dedi, 10 kere kaka yapışı yeşil köpüklü oluşu vs üstünde durmadı bile, herşey den paketli gıdalar hariç az az ye baktın kan devam ediyor alerji doktorunu ben açtım burdan gidersin dedi o zamana kadar bilinçsiz diyet yapıp boşuna sütünü etkileme dedi, ishal için de bırak yapsın kilo alımı durup geri gitse müdahale ederdim ama kilosu da boyu da iyi dedi bir ayda 800 gr 2.5 cm de boydan almış geçen hasta olduğu ay 400 almıştı

Yılda 12 kez gideceğimiz için tamamlayıcı sağlık yaptırırmıştık çünkü muayene ücretleri aldı başını gitti.. muayene önemli bence bi de bizim ilk bebek insan neye dikkat etmeli yada bazı şeylerde çok mu evham yapıyoruz bize yol göstermesi gerekiyor

Sizin nasıl başladı nasıl fark ettiniz kan mı vardı bezde bir de günde kaç kakalı beziniz var

Maşallah maşallah aman nazar değmesin çok şükür kilo alımı çok güzel eskiler gibi diyeyim “sütün yarıyor” demekki
Valla bu anneler ne yapsın şimdi her şey bi olasılık eğer doktor diyet konusunu öyle diyorsa uymakta fayda var bizim doktorumuz da başta öyle demişti hemen diyet önermiyorum diye ama süt ürünleri kes tekrar başlat olmadı bizde..
kaka rengine sayısına bizimki de takılmadı sende takma bence kan olayını çözdükten sonra hala geliyor mu kan

Bizde kanlı bez yok, kakasında mukus var. Ek olarak yanakları kuru, kızarık ve sürekli tirmalayip kanatıyor.
Sırf bundan dolayı mı alerji dediler? Bizim bebişinde kollarında pütürlü kızarıklık vardı kremle geçti belki sizinki kaşıntı yapıyordur o yüzden tırmalıyordur.. ben kollarındakini doktora alerjiden mi diye sorduğum da ilgisi yok olur demişti

Çok şükür bu ay yaramış ama akla karayı seçtim bence bu kadar ishalken yinede kurtaran hurma oldu günlük yemiştim, suya da fazla dikkat ettim bakalım şu solgar nasıl bir etki yapacak onu yeni aldım bende şimdi direk herşeyi yemeyeceğim ama mesela biz zaten eşimin ailesinin yaptığı keçi peynirini yiyoruz bari onu kahvaltıda yiyeyim baktım kan yok yumurta denerim, kan işi en son tavuk arkasında geldi ama zor gözükür ben de iyice baktım diye gördüm onu da söyledim mesela onu da çok önemsemedi enfeksiyon arkasından geldiğini düşünüyor ama tabi alerji doktorunu ne olur ne olmaz açtı, kaka kısmını bende artık takmayacağım sıkıntı olsa kilo alamazdı bence

Merhaba
Biz de pakize hocaya gidiyorız ama bende bi emin olamadım memnun gibiyim değil gibiyim tam bilemiyorum
Acaba ali şimşek hoca hangi hastanede ?

Eşin ömür boyu sana mahçup hissetmeli. Bu kadar kötü ailesi olduğu için. Ahlaksızlar. Bana da kv hastanede ilk kalkışta zorlanınca diğer gelin ilk gün ayağa kalktı, o da sezeryan oldu sen nasıl yürüyemiyorsun vs gibi cümleler kurdu, 4.kalkışta ağrıdan bayıldım. Eve geldik yine aynı.. Üstüne yemek bile yapmıyor, elinde TV kumandası hizmet bekliyordu. 1 hafta dolunca gönderdim. Git dinlen vs diye bişeler uydurdum. Çok laf söylese de yapmadım. Kendi bildiğimi okudum. 3. Gün ayağa kalktım mecburen. Bebeğimi de bana alışsın,emzircem, dr kokumu alsın dedi ver dedim sürekli elinden aldım. Sen de hiçbirşey yapma. Zaten o günler unutulmuyor, onlar unutursa hatırlatırsın

Merhaba
Biz de pakize hocaya gidiyorız ama bende bi emin olamadım memnun gibiyim değil gibiyim tam bilemiyorum
Acaba ali şimşek hoca hangi hastanede ?
Medicanada , biZ İbrahim hocaya gidiyorduk cocuk hastalandi gittik o gün İbrahim bey yokmuş, ali hocaya girdik. Kan , idrar ve infulenza a b testi istedi ve sonculari cikinca bizi aradi. Hatta ablamla görüşmüştük ablamda evde test yapti covid çıktı.hastane artik covid testi yapmıyormus yinede bir yerleri aradı. Biz evimizde hizli test var dedik yaptık negatif çıktı, iki gün sonra tekrar yapın dedi ve haberlestik. Sinan hocaya hastalik.durumunda gitmedik. Ama bakıyor ediyor bilgi veriyor. Soruları güzel cevaplıyor.

4.ayin ilk gününden bildiriyorum akıl sağlığımı korumakta güçlük çekiyorum sebepsiz yere bir saat ağladı neredeyse en son ince battanjye verdim ağzına aldı öyle sustu bugün uykudan uyanıp ağlıyor hiç böyle yapmazdı atak dedikleri böylemi oluyor bide sürekli birssyleri ağzına alıyor ama nasıl delicesine ısırmak istiyor emzigi verince sürekli ısırıyor dış kaşıyıcı mi alsam acaba dişlerimi çıkacak

Selam kızlar bebeklerinize uyurken ne örtüyosunuz? uyku tulumu kullanan var mı? Yazın nasıl örtmek gerekir
Selam. İnce hafif nohut battaniyeyi üçgen yapıp 2 kat örtüyorum. Odadaki derece 25 26 gösteriyor. Gündüz daha sıcak olduğunda battaniyeyi tek kat örtüyorum ya da müslin örtü yetiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…