2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar selam kızımın yüzü kızarık bugün doktora gitmiştik sordum atopik dermatit mi ne olmuş doktor öyle dedi biodermanın kremini önerdi kullanan var mı yada başka krem kullanan var mı

Gittim lökosit de olmasa kakada süt alerjisi ile karıştı derdim ama lökosit var ve önce kullandığı antibiyotik bu kadar uzun bağırsak bozacak bir antibiyotik değil dedi ay dayanamayıp hocam biz çok mu pismişiz ki çocuğa bunu yaptık dedim ya çok zoruma gitti kadın da güldü bu çok sık olabilen bişey insanlar imkansız sanıyor ama değil dedi ama şu da var diyor gerçekten süt alerjisi ile çok zor ayırt ediliyor şimdi antibiyotik kullandın belki arkasına düzelmeyip alerji de ortaya çıkabilir bilemeyiz dedi. Ama 3 tane amip göstergesi varken bebeği riske atamam kar zarar hesabı yapmak zorundayız yoksa ilerleyip organları sıkıntıya sokar dedi
Amip için nasıl bir tedavi verdi peki canım. İnşallah alerji cıkmaz ama yaa

Kizlar kontrolden geldik. 3 ay 12 gunluguz. Dogumunda bu yana 13 cm uzamis. Kilosu iki katini asmis 6,900 olmus. Auda
Ortalama 2 cm uzamis ve 1’er kilo almis.
Rota ve menenjit asilarini oldu bebis.
Asi snrasi calpol verdiniz mi kizlar?

Amip için nasıl bir tedavi verdi peki canım. İnşallah alerji cıkmaz ama yaa
Bir tane antibiyotik verdi 7 gün kullanıp tekrar gaita testi ama ateş kusma titreme gibi ciddi boyutu olsaydı yatış istiyor şükür bizimki ishal hariç iyi, antibiyotik ile tabi probiyotik devam inşallah fayda eder

Tam bunu okurken dışardan tavuk yiyordum bende 2 gündür başlamıştım süt ürünlerini kesip takibe şuan bunu nasıl düşünemedim diye kendime sinir oldum bakalım kan gelecek mi arkasına ya, bence diyetin her türlüsü zor Rabbim yardımcımız olsun kuzular da hep iyi olsun tabi
Ben bi de yediğim yere sordum süt kullanıyor musunuz diye ama süt değil yoğurt sormadım tabi ertesi gün bezde gördük 😬 öyle olunca dışardan hiç bir şey yemeyeceğim dedim insana yasak olan şey çekici gerçekten şimdi canım paso peynir istiyor 🙈🤣
Öyle gerçekten bebişlerimiz iyi olsun da her şey hallolur 🙏
Doktorunuz şu zaman geçebilir falan dedi mi size umarım hayatı boyunca kalıcı olmaz..

Kızlar selam kızımın yüzü kızarık bugün doktora gitmiştik sordum atopik dermatit mi ne olmuş doktor öyle dedi biodermanın kremini önerdi kullanan var mı yada başka krem kullanan var mı
Sanırım aynı kremi bize de verdi bir de şampuanını açıkçası ben bi yarar göremedim ama her bebek ayrı tabi

Eklentiler

• IMG_8624.jpeg
    IMG_8624.jpeg
    155 KB · Görüntüleme: 23
Kizlar kontrolden geldik. 3 ay 12 gunluguz. Dogumunda bu yana 13 cm uzamis. Kilosu iki katini asmis 6,900 olmus. Auda
Biz rotayı 2. ayda olmuştuk ateş yapmadığı için calpol vermedim ama geçen ay (3.ayda) menenjit olduk aşı sonrası 3 kez calpol verdim gece ateş 38e çıkmıştı

Biz rotayı 2. ayda olmuştuk ateş yapmadığı için calpol vermedim ama geçen ay (3.ayda) menenjit olduk aşı sonrası 3 kez calpol verdim gece ateş 38e çıkmıştı
Canim menenjitin iki turu varmis. Bubay hafif olanini yaptirdik. Ben ne olur ne olmaz bi cay kasigi calpol verdim. İnsallah bir sikintisi olmaz bebislerimizin.

Ben bi de yediğim yere sordum süt kullanıyor musunuz diye ama süt değil yoğurt sormadım tabi ertesi gün bezde gördük 😬 öyle olunca dışardan hiç bir şey yemeyeceğim dedim insana yasak olan şey çekici gerçekten şimdi canım paso peynir istiyor 🙈🤣
Öyle gerçekten bebişlerimiz iyi olsun da her şey hallolur 🙏
Doktorunuz şu zaman geçebilir falan dedi mi size umarım hayatı boyunca kalıcı olmaz..
Ama okurken gerçekten kahroldum hiç marine işi aklıma gelmedi vay beni 🤦‍♀️😅bende hiç yoğurt sevmem ama şimdi aklım onda😂bizimki daha net değil belki amip yüzünden ama kaka işi düzelene kadar dikkat edeyim dedim, en ağır geçiren arkadaş çocuklarının bile yaştan yaşa azaldı hep kalıcı olmadı

Bize neden doktor menenjit için 7. Ayı bekletiyor acaba 😒bizimki rotanın ilk dozu 2.ay oldu diğer aşılar ile ve ateş olmuştu 3 kez bile calpol verdim

2 3 günde bi kaka yapan kızım bugün 3 kere normal sarı 3 kere de az az yeşil kaka yaptı. Yeşilden önce de çok az sümüksü yeşille karışık kıl gibi görünümlü kan vardı. Farklı bir şey tüketmedim. 4 aylık kontrolümüz var yarın dr a götüreceğim. Bezin fotosunu çektim soracağım. Makata da baktım çatlak gibi bişe göremedim. Ama endişeliyim. İnşallah kötü bir şey değildir. Alerji olsa daha önce de olması gerekir diye düşünüyorum.

Bir tane antibiyotik verdi 7 gün kullanıp tekrar gaita testi ama ateş kusma titreme gibi ciddi boyutu olsaydı yatış istiyor şükür bizimki ishal hariç iyi, antibiyotik ile tabi probiyotik devam inşallah fayda eder
İnsallah canım ya bol bol emzir. Alerji bile olsa 6aydan sonra rahatlıyormus bebişler. Ama diyet kısmı zorlayıcı oluyor. Bi de mama yiyorsa eger onu da değiştiriyorlar falan falan çok uzun iş.

Ama bence şimdi diyet yapma. Antibiyotik de alacak sütünün kalitesi azalmasın beslesin kuzuyu.

2 3 günde bi kaka yapan kızım bugün 3 kere normal sarı 3 kere de az az yeşil kaka yaptı. Yeşilden önce de çok az sümüksü yeşille karışık kıl gibi görünümlü kan vardı. Farklı bir şey tüketmedim. 4 aylık kontrolümüz var yarın dr a götüreceğim. Bezin fotosunu çektim soracağım. Makata da baktım çatlak gibi bişe göremedim. Ama endişeliyim. İnşallah kötü bir şey değildir. Alerji olsa daha önce de olması gerekir diye düşünüyorum.
Kesinlikle sor gaita testi için de ısrar et bizim tarif ettiğin gibi oldu amip çıktı inşallah öyle bişey yoktur

İnsallah canım ya bol bol emzir. Alerji bile olsa 6aydan sonra rahatlıyormus bebişler. Ama diyet kısmı zorlayıcı oluyor. Bi de mama yiyorsa eger onu da değiştiriyorlar falan falan çok uzun iş.

Ama bence şimdi diyet yapma. Antibiyotik de alacak sütünün kalitesi azalmasın beslesin kuzuyu.
Benim de aklıma o geldi o yüzden bu bi hafta dikkat edeceğim beslenmeme çünkü sadece anne sütü alıyor iyice güçten düşmesin düzgün sağlıklı beslenmeye çalışacağım sonra durma göre diyete döneceğim

Ama okurken gerçekten kahroldum hiç marine işi aklıma gelmedi vay beni 🤦‍♀️😅bende hiç yoğurt sevmem ama şimdi aklım onda😂bizimki daha net değil belki amip yüzünden ama kaka işi düzelene kadar dikkat edeyim dedim, en ağır geçiren arkadaş çocuklarının bile yaştan yaşa azaldı hep kalıcı olmadı
İnsanın aklına gelmiyor işte ben de hiç düşünememiştim 🙈 sizin bebişte ıkınarak yapıyordu sanırım. Biz de günde 5-6 kakalı bez değiştiriyoruz ve ıkınarak yapıyor belki inek sütü proteinini sindiremediği için sıkıntı yaşıyorlar.. Bugün ilk defa sadece çişli bez altı değiştirdim 😬😬🙈

X