2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ya bunlar gercek mi?! İnanamiyorum insanlarin bu kadar kotu olabilecegine. Dusuncesizligi de asmis bu artik. Bu gercekten kotuluk. Baska bir sey degil. Allah yardimcin olsun canim. Gecmis olsun. Umarim daha iyisindir.

doğduğu günden beri odasında uyuyor canım hiç yanıma almadım nasıl alışırsa öyle devam ediyor. 3. ayımız bitti bi sorun yaşamadık
Canim nasil kontrol ediyorsun? Ben merak ediyorum bu konuyu. Aklin kalmiyor mu? Bana eskiden konusmasi kolay geliyomus, ne var ki 6 aydan snra ayrilmali bebek odasi derdim ama su an zaman ilerledikce dusunuyorum nasil olucak? Hrm duygusal olarak hem de fiziki uzaklikta takibi nasil olur diye dusunup duruyorum.

Uyku arkadaşı edinsin istiyorum oyuncağa süt döktüm mantıklı mı alışsın diye
:) nasil bir oyuncak ki sut doktun? Bu uyku arkafasi isini ben de istiyorum ama 4.ay itibariyle baslaniyor yaziyordu bi yerde. Kizlar bu uyku arkadasini agizlarina burunlarina goturup de allah korusun nefessiz kalma riskleri olmaz di mi? Ne tur bi uyku arkadasi olmali sizce?

Canim ben chicconun anne yani besigini kullaniyorum. Odasina da baya buyuk montesori yatak yaptirmistim, gelen giden en azindan bebis odasina gecene kadar orada yatar diye. Tabi ben alta cekmece yaptirdigim icin biraz montesoriden kaydi olay :) ama o cekmeceler o kadaaar cok sey aldi ki.. iyiki oyle yaptirmisim. Bence uzun soluklu kullanabilicein bisiy al canim. Ama elebtte sen daha iyi bilirsin. Bu park yataklari da uzun sure kullaniyor insanlar. Benim cevremde 4-5 yasina kadar onda yatiranlar vardi.

Benim en çok merak ettiğim şu bizimki atak dönemi ağlıyor diyelim asla kucak konuşmak vs sakinleştirmiyor bizi duymuyor çığlık atarak ağlıyor resmen sizde de var mı yaa
Canim bu atak donemlerini neye gore takip ediyorsun? Ben harika haftalar diye bi program indirmistim. Onu takip ediyorum ama ne yalan soyliyim programi cok da ozumseyemedim.

Benimki cok sukur cok huysuz bir bebek degil ancaaaak eger beslenme saati azicik kacsin ki cok obur bazen erken bile acikiyor beklenen sureden, allahim gozu bir sey gormuyor kulaklari isitmiyor, alayina isyan. Nasil bir aglama size anlatamam. Bu ses bu bebekten nasil cikar diyorum. Elim ayagim tutriyor bisiy oldu diye. O esnada meme de istemiyor asla. Biberon dudaklarina degdigi an dunya bir anda cennete donuyor. İnstagramda boyle videolar goruyordum da pek inanmiyordum cidden oyle bisiy var. Bir salose once dunyayi yikan bebek bir salise sonra sut liman :)

Rapor alamaz mısın, sana ihtiyacı var, biraz daha büyüsün minik :) Kendini ifade edemediği için bakıcıya kalması üzücü. Yıllık izni de kullanabilirsin.

Canim senin bebis ne kadarlik? Ben 120’ye yeni ciktim. Ama doktor az da olsa sut veriyosun 120 cok, 90 ml ver dedi. 90 da az geldi bizimkine, sutum doktorun tahkininden daha az demekki. Ben geri 120’ye ciktim. Gunduzleri 2.5 geceleri ise 4-5 saatte bir iciyordu mama. Simdi sutumu daha fazla teklif etmeye basladim ve gunduz 2.5 saatlik arayi actik biraz. Aksam ise sadece mama. 9 gibi uzun uyukuya geciyor. O zaman 120 lik veriyorum. Gece 1’de yine. Snra sabah 5-6 gibi yine. Snraki uynamasinda artik memeye donuyoruz. Bizim sistem oturmadi ya da olmadi yaa daha :)

Aaaah ah. Bu deprem benim de psikolojimi bozdu. Ben de bu sebeple bu konuya dair paylasim yapanlara sordum nasil ayirdiniz nasil kontrole diyorsunuz vs vs. Herkesin dogrusu kendine tabi ancak cidden ayri oda olayi cok uzatilmamali. Bagimli anne cocuk iliskileri kurulmamasi adina bebek ayri odaya gecmeli imkan varsa. Ben anne olmadan once hep bu yaklasimi benimserdim ve bebeginin odasini gec ayiranlar bana garip gelirdi. Su an 3.ayimiz dolmak uzere ve kara kara dusunuyorum ne zaman nasil ayirmaliyim vs vs diye. Diyecegim o ki herkesin dogrusu kendine, eminim odasini ayiran da ayirmayan da evladi icin en iyisini yaptigindan emin olarak bunu yapiyor. Benim anacim bizi dogumdan itibaren ayri odada yatirms. Hep kontrol ederdim diyor. Dusunsenize kamera yok mikrofon vs yok. Cok uslu bebeklermisiz hic zorluk cikarmamisiz belki ondan.
Annemin neredeyse 40 yil once bizim kadar okuyup arastirma imkani yokken yaptigini ben simdi nasil yapicam diye kara kara dusunuyorum.

Saglikli olsunlar da bizler baslarinda saglikla olalim da gerisi teferruat.

Canım uyku tulumu kullanırsın sıkıntı olmaz. gece şimdi kalkmıyordur illerde belki emmeye kalkar zaten ağlıyor duyarsin. Anne oluncA uykun hafif oluyor, hala büyük oğlum yatağından kalksın hemen duyuyorum wcye filan kalkınca . Ben 2 sene aynı orada yatmayı düşünüyorum düşünüyorum herkesin bakış açısı farklı bu konuda

Benim de harika haftalar kitabı var bir hafta önce veya sonra mutlaka denk geliyor atak dönemi şu zamana kadar olanlar cidden yazdığı gibi belli etti ama şu anki artık atak mı diş mi bilemiyorum gerçi bakıyorum tamam uyanıksa artık sürekli bir ağzı tükürüklü, eli ağzında ama ciddi huzursuz değil iş uykusu gelince başlıyor hem ciddi uykusu var hem direniyor sonra bildiğin çığlıklı ağlıyor emziği de almıyor o sıra sonra emziği tuttuğu an fişi çekilmiş gibi uyuyor

Sapsik yaaa :)))
Canim benim bebebisin ucuncu ayini doldurmasina bir hafta kaldi. Benimkinde de cok tukuruk var ve eli yumruj yapilu galde devamli agizda. Ben de bazen dis mi acaba diyorum ama herkes cok erken siyor ve doktor kontrolde de bisiy demedi. Oyle bur durum yoktur di mi?

Diş ben de ihtimal vermedim ama aynı omzumuz kendi yumruğu kıyafeti ağzına gelirse o ne bulursa emip salya bırakıyor ağzı tükrük oluyordu doktor kalınlaşma başlamış dişi erken gelecek dedi

Diş ben de ihtimal vermedim ama aynı omzumuz kendi yumruğu kıyafeti ağzına gelirse o ne bulursa emip salya bırakıyor ağzı tükrük oluyordu doktor kalınlaşma başlamış dişi erken gelecek dedi
Anaa.. ya yerim ben bunlarin dislerini :) benim de 4.ayda cikmis disim annem oyle diyor. Genelde sagliksiz diyorlar ancak hamdolsun benim dislerim epeyi saglamdir. Dogru duzgun curugum bile olmadi. İlk dolgumu pandemide yaptirdim :) e hadi hayirlisi o vakit :)

Kızlar sizin bebelerde terliyor mu.bizimkinde çok az oluyodu ama dünden beri memeyi bırakmıyor emerkende kafası sırılsıklam.gecede terlemiş galiba .normalde bu kadar değildi şaşırdım

Canım 3 ay 15 günlük falan olduk galiba benim bebiş 9 da uyanıyor mama yiyiypr sonra da 3 saatte bir ben doktorun dediğini yapmaya çalıştım 120 ml vermeye 4 saatte bir olmuyor bağırıyor çağırıyor mama istiyor bende az ama sık veriyorum gecede 11 de yiyiyor 3 de ve 6 da uyanıyor sadece mama ile besleniyor

İyiyiz bizde şükür çocuklar sırayla hasta oluyor öyle bı döngüdeyiz. Dikkat et kndine ilaçları ihmal etme bende aşırı yorgunum saçlarımda inanılmaz dökülüyor. Süt işi nasip nasibi o kadarmis demek ki. Kynanan mi bakiyor

Canım ikinci anne oluşum gördüklerimdeb özetle şu noktaya dikkat edin.
Ben hiç yatağıma yanıma yptrmadim bunu yaparsanız ayırmak zor. Benim kızım bizimle aynı odada ama kndi yatağında yattı vakti gelincede çok kolay ayrıldı gitti odasına.
Ama yanında ystiranlar çok büyük zorluk çekti hala anne babayla yatan ilkokula gidenleri duydum. Ben bu konuda çok aceleci değilim yaşına kadar belki bizimle aynı odada ama beşiğinde yatabilir diye düşünüyorum.
Henüz bize ihtiyaçlari var her açıdan. Ama hmn ayırmak isteyenlere de saygım var. Herkes çocuğu için en iyisini yapar elbet

Ya bunlar gercek mi?! İnanamiyorum insanlarin bu kadar kotu olabilecegine. Dusuncesizligi de asmis bu artik. Bu gercekten kotuluk. Baska bir sey degil. Allah yardimcin olsun canim. Gecmis olsun. Umarim daha iyisindir.
Malesef gerçek ben hala lahusalikta yaşadığım psikolojiyi atlatmış değilim zaten ama neyseki kızım var unutturuyor çoğu şeyi bana Allaha havale ediyorum onları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…