2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Yaaa ne kadar düşüncesizler okadar dikisin var bide ona hizmet etmişsin kendi kızı olsa etrafında fır dönerler benimde böyleydi hem kızım yanımda değildi hem dikis ağrıları çok kötüydü üstüne benden surekli iş beklerdi bir tek o değil eltim görümcem hepsi bizdeydi depremden dolayı okadar çok ayakta kalıyordum ki gece ağlıyordum sürekli dikis ağrısından en son doktora gittim dayanılacak gibi değildi doktor dikislerimin açıldığını söylemişti böyle devam ederse tekrar dikmem gerekir diyince artık eşim gelip onlara kızdı yoksa dikislerimin açılmasını bile onemsemediler zaten ondan sonra bende yapmadım çünkü sonunda yanan bir tek ben olacaktım. Insallh sende en kisa surede iyileşirsin canım dikkat et kendine bundan sonra

Ben de memede uyumaması için elimden geleni yapıyorum. Gerçi benimki gazını çıkarmak için kaldırınca direk açıyor gözleri.öyle uyuya kalma diye bir huyu yok. Doyduğunu bilmiyor diye düşünüyorum.seninki de öyleymiş

Bazen saat başı bazen 2 saatte bir. Ne zaman isterse veriyorum. Memede sohbet ediyoruz bazen. 5 6 dk emiyor bırakıp yüzüme bakıyor konusuyoruz gülüyoruz sonra devam ediyor, bazen uyuyakalıyor bazen oyuna geçiyoruz. Bazen de emiyor bağırıyor, anlıyorum gaz var. Kaldırıp beline pış pış geziyoruz geyiriyor, rahatlıyor

Ben artık inadına yaptıklarını düşünüyorum. Kadın kadının halinden anlamalı, ne diyeceğini ya da ne demeyeceğini bilmeli. Mal bu insanlar! Ben bişe demeden arkamı dönüyorum artık. Kontrol nasıl geçti, herşey yolunda mı inşallah. Biz 3. ay kontrol e gitmedik. 4 te gel dedi dr. Sadece sağlık ocağına boy kilo ölçümü ile rota yaptırmaya gitmiştik.

Bugün ilk gaz damlasiz günümüz. Zaten birkaç gündür ataktan dolayı gece sık uyaniyor bakalım. Gece kivranirsa gazdır ama bence bitti bizim gaz olayı inşallah yani
Ay hadi insallh bitmiştir ben bu ayda vericem artık 4. Ayda bakicam duruma göre kivranmazsa bende kesicem.

Bende 2 saate bi veriyorum mümkün değil 3-4 saat beklemez

Çocuktan ziyade gerçekten insanların o bakışları kabus gibiydi ya sürekli bir ağlatma bu kadar yazık lafı valla bu kadar çabuk diş işine gireceğimizi bilmiyordum nasıl anlamamışlar ya ne sakin hayatlar geçirenler var

Gerizekalı hepsi boşver ya çok biliyorlar doktor bu kadar hızlı teşhis koyamaz

Ay daha neler ya insanlar ne diyeceklerini şaşırdılar iyice ben kızım ağlamayı kesmedigi zamn kendimi emzirme odasına atıyorum çünkü insanların o kötü ve acıma bakışına daha fazla katlanamıyorum kız benimkide çok ağlıyor bu bir haftadır acaba dislerinden dolayimi

Gerçekten o kadar etkilendim ki doktora nasıl sordum hatırlamıyorum böyle sinirli ağlıyor olması epilepsi belirtisi mi dışarda öyle dediler diye ama ağlayacaktım yani o hale geldim, kontrol tahmin ettiğim gibi geçti ishali biraz sürer bu ay bünye bir enfeksiyon geçirmiş dedi sadece 400 gr alabildi o yüzden 6.100 gr olmuş ama bu ay boyu artmış 59, 5 dedi salya işini ve bir elini yumruk yapıp emmesi sebebi diş çıktı, birde memlekete gideceğiz diye ilaç sordum hep çam ağacı köy onun böceği aşırı kaşıntı yapar olursa ne yapalım diye, kalça için de paranız mı çok yeter artık ultrason çekilmeyin düzelmiş dedi o da onayladı

Benim işe başlama tarihi iyice erkene kaydı hatta sanırım bayramdan sonra başlayacağım gibi.yarım gün de olsa dayanamaz sağılmış süt içmiyor beyimiz mama yı da ben vermek istemiyorum ama mecbur kalırsam bakıcıdayken içsin bari gelince emziririm. Herşeyi Herşeyi düşünüyorum valla kafayı sıyırmak üzereyim

Akşam akşam uykularım kaçtı daha çok küçük her istediğinde emziriyorum ama temas etme ihtiyacı da emzirme işte. E sağlık ocağında aktif hasta bakarken gidip emziremem de. Dua edin kızlar valla çok zor.

Dilyy nasılsın giremiyorsun hiç, herşey yolunda mi?
canim şükür iyiyiz ev iş çocuklar derken bir de ramazan inan ters düşüyorum yorgunluktan. Hala kan değerlerim ve vitamin değerlerim toparlayamadı... Ona bağlı da kendimi yorgun hissediyorum. Sen nasilsin bebis nasıl? Bir de ben ise başladığım an sütüm azaldı kızda biberona alıştı emmiyor o etmedikçe sutde gelmiyor artık

Bizim de öyle sanki içinde bi saat varmış gibi 2 saatte bir emiyor gündüzleri

Bebek yahu bu milletin etrafında nasıl bebekler var da o kadar şaşırıp saçmalıyorlar anlamıyorum

Dün 3 ay kontrolümüz vardı bu ay aşı yok diye rahat rahat gittik doktorumuz menenjit aşısını ben bu ayda öneriyorum dedi biraz ağır bir aşı kimi yaptırmak istemiyor ama menenjit 1 yaşından önce görülme sıklığı daha fazla dedi bizde etrafımızdaki tüm bebeklilere ve doktorlara sorduk meğer herkes yaptırmış öyle olunca biz de yaptırdık.. dün epey ateşliydi bebeğim bugün epey huysuz.. sizlerin doktorları bişey dedi mi

Bebeğin Odasını ayıran var mı arkadaşlar , gece kesintisiz uyuyor 5 saat falan sallanmaya da ihtiyaç duymuyor ayırayım diyorum
Bu konuyu ben de merak ediyorum arkadaslar. Benimki de hamd olsun gece kesintisiz uyuyor. Ama henuz 2 ay 23 gunluk. Daha cok minik. Benim kafamda 7-8 aylik olana dek ayni odada yatariz vardi, ancak su an endise ediyorum. Dusunuyorum da uyandi uzerini acti ayaklandi vs vs bu endiseleri ya da riskleri nasil goze aliyoruz? Her saat kalkiyor musunuz kontrol icin? Nasil oluyor bu isler? Cocuk olmadan konusmak ne kolaymis.. hep derdim ki 6 aydan snra ayirmak lazim, ne o iyle 1-2 yil ayni odada. Peh.. buyuk konusmamak lazimmis.

Memleketimizde cidden dangalak enflasyonu var. Hayir bu yorumlari yapma curetini nerden nasil buluyorlar belli degil. Hadsizler! Ulan insan konusmadan bi dusunur, bi yutkunur, yok bunlarda boyle seyler. Edepsizler. Sinirlendim yine gece gece.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…