2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Yaa bana 2 aydan sonra dedilrr 2 aylık ay benmde yapasim yok cok azaldi bence Perşembe günü aşıya gidince tarttiracam, geçen hafta 6 kg di sağlık ocağında, şimdi evde kendim tartıldım sonra onla tartıldım 6.3 geldi . Sanırım fazla tartiyor ev, gidince öğrenirim birakirim belki , online diyetsyen bu 2aylik verdim ücreti. Hamileyken gittiğim diyetsyen haftalık 600 tl dedi aylik 2400 ona gitmedim. Bunuda Instagramda takip ediyordum eşimde kandrildin diyor.h
Burda aylik 400 tl .annem basladi 20 günde 4 kilo verdi bilem ben daha oncede gittin iyi zayıflatıyor

Neden önermiyor canım doktor böyle yapmamı istedi
Ayrıca sabah akşm yarım cortair ve 1 cc serum fizyolojik karıştırıp bunar olarakta veriyorum
İlaçlı okey ama. İlaçsız burnu tıkandı diye tek serum fizyolojik verilmez dedi nebu ile. Sebebini söyledi ama tam hatırlamıyorum yanlış birşey söylemeyim. Her doktorun görüşü de farklı olabiliyor tabii

Himm anladım valla gozumuzden sakiniyoruz paslı makasla kesecek değiliz yani dimi. 2 ay nasıl dursun o tırnaklar. Eldiven takılmaz artık kesfetmeleri lazım yani gelişim için.
Elini yalıyor kemiriyor benim kız eldiven çıkalı ellerini iyi keşfetti
Ben eldiven ilk 1 ay belki kullanmadim bile. Yaa sorma benimki de ayni. Sanirim bu donem hepsi ayni. Yaliyor kemiriyor butun bir yumrugunu agzina sokmaya calisiyor resmen :) aman kizlar mani olmayin yapsin gelisimleri icin onemli.

Kizlar gece yatarken bebislere neyi ne kadar giydiriyorsunuz? İstanbul’dayim ben. Ev merkezi sistem, gece 11.30’da kaloriferleri kapiyorlar. Termometre odayi 20-21 arasi gosteriyor hava sicak olunca 22-23 oluyor. Carters in polarli uyku tulumlarindan almistim, cok onermislerdi. Ustunu de aciyor diye aldim ama asla guvenemiyorum ve yine ortuyorum uzerini. Ay usuyor mu sicak mi basar kaygilari cok fena. İlk bebek olunca ve kendimin de sicak soguk algisi menapozlu kadinlar gibi olunca kestiremiyorum dogruyu yanlisi.

Bi de kundak yapiyor musunuz? Ben ilk zamanlar yaptim ama bir aydan sonra istemedi benimki. Cok ugrasti acmak icin ben de actim rahat etsin diye. Simdi cook derin uykudayken yapiyorum bazen eli kolu rahat dursun diye ama pek de yapmiyorum. Kayinvalidem cok elestirdi bu konuda beni. Bir aglar iki istemez ucuncu de alisir dedi. Sen cocugun esiri olmussin dedi. Bi de sen bunu kucaga alistirmissin diyip duruyor. Ya hepi topu 67 gundur dunyada bu garibim. Kucagimda olsun istiyorum. Kendini guvende hissetsin. Bu arada yedi yirmidort de kucagimda diil. Mama yerken meme emerken gazini cikarirken bir de cok yattiysa sirti rahat etsin diye kucagimda sirtini ovuyorum gezdiriyorum evin icinde. Sizce yanlis mi?

Son düzenleme:
Sana bişey söyleyeyim mi senin bebeğin onların gözünde gelişmiş olsaydı da insanlar yüzünden derdin bitmeyecekti o yüzden hiç takılma böyle şeylere, bak ben zayıf biriyim boyum da kısa bana göre haliyle bebek büyük duruyor ne zaman dışarı çıksak hastahaneye gitsek bu bebek senin mi sen ne kadarsın da bu senin olacak bu kaç aylık iyi kilo almış diyorlar eve geliyorum göğsüm ağrıyor🤦‍♀️ dünden beri yine birinde sertlik oluştu böyle böyle sütüm azalıp gidecek belki de 🤷‍♀️anlayacağın insanlar üstüne vazife olmadan iyisine de kötüsüne de konuşur. Ben sanmıyorum seninkinin gelişmediğini 20 kilo mu olacak bu çocuk doğar doğmaz
Biliyorum canim ne yaparsan yap yinede birseye kulp bulup söylerler birkaç kişi söyleyince artık şey demeye başlamıştım iyi bakamiyormuyum bu çocuğa diye ama birdenbire kustu baya burnundan bile geldi ☹🤒şuan tek isteğim kızımın sağlıklı olması gerisi hikaye ek gıdaya geçince toparlar her şekilde zaten. Bak seninki iyi diye laf yiyorsun cidden bu cahil insanları anlamak zor 🤬Dikkat et kendine de bebeginede nazar insanı mezara bile sokar derler oyuzden bol bol kendine ve onada dua oku

Kizlar gece yatarken bebislere neyi ne kadar giydiriyorsunuz? İstanbul’dayim ben. Ev merkezi sistem, gece 11.30’da kaloriferleri kapiyorlar. Termometre odayi 20-21 arasi gosteriyor hava sicak olunca 22-23 oluyor. Carters in polarli uyku tulumlarindan almistim, cok onermislerdi. Ustunu de aciyor diye aldim ama asla guvenemiyorum ve yine ortuyorum uzerini. Ay usuyor mu sicak mi basar kaygilari cok fena. İlk bebek olunca ve kendimin de sicak soguk algisi menapozlu kadinlar gibi olunca kestiremiyorum dogruyu yanlisi.

Bi de kundak yapiyor musunuz? Ben ilk zamanlar yaptim ama bir aydan sonra istemedi benimki. Cok ugrasti acmak icin ben de actim rahat etsin diye. Simdi cook derin uykudayken yapiyorum bazen eli kolu rahat dursun diye ama pek de yapmiyorum. Kayinvalidem cok elestirdi bu konuda beni. Bir aglar iki istemez ucuncu de alisir dedi. Sen cocugun esiri olmussin dedi. Bi de sen bunu kucaga alistirmissin diyip duruyor. Ya hepi topu 67 gundur dunyada bu garibim. Kucagimda olsun istiyorum. Kendini guvende hissetsin. Bu arada yedi yirmidort de kucagimda diil. Mama yerken meme emerken gazini cikarirken bir de cok yattiysa sirti rahat etsin diye kucagimda sirtini ovuyorum gezdiriyorum evin icinde. Sizce yanlis mi?
Ayy bosver kayinvalideni benimkide der hep çocuğu alıştırmışsın kucağa bende okadr beşikte yatıyor niye oraya alışmıyor da kucağıma alışıyor diye 🤦🏻‍♀️😅bol bol al kucağına al varsın alışsınlar bidaha gelmeyecek bu aylar bebeklerin 3. Ayına kadar bile kendilerini anne karnında hissederlermjis oyuzden sürekli güvende hissetmek istedikleri için kucakta durmak ve uyumak istiyorlar kundağa benimkide laf söyler hep baştan yapmıyorum diye çocuk istemiyor diyorum nerden anlasın diyo istememeyi 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ben de dedin uyursa kundak yapıyorum elini oynattığı zamn uyanıyor sonra çünkü. Ben başta çok takardim onuda simdi He diyip geçiyorum bazen cevap vermeye mecalim kalmıyor

Annem bana hamileyken safrasinda taş büyümüş. Beni dogurur dogurmaz ameliyata almislar. Ilac kullanmak zorunda kaldigi icin ben hic meme ememeden büyümüşüm. Sıfır emzirme yani. O yıllar Turkiye'de mama yok diyor Kibris'tan getirmiş bir tanidik. İhtilal olduğu sene. Bana annem hastanedeyken yengem bakmis. Şu an 1.74 boyunda gayet dinç kilolu bir kadınım. Gençliğimde de sporcuydum. Hiç bir sorun yaşamadık. Çocukken sık hastalanırdım ama bunun direkt anne sütüyle ilgisi olduğunu düşünmüyorum Her çocuk hastalanıyor. O yüzden dert etmeyin şimdilerde mamalar kaliteli. Onları diyenlerin ağzına cidden kürekle vurun😄yani ben olsam öyle yapardım. Siz ne konuşuyorsunuz moral bozmaya mi geldiniz deyiverirdim.
Ay bide o var hasta oldumu kayinvaliddm başlıyor anne sutu almıyor bu çocuk oyuzden hemen hasta oluyor hayır kendide hiç bir çocuğuna sütünü verememiş hep mamayla beslemis onladı simdj benimkini yadırgıyor 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️sutum yok işte nerden çıkarayım sutu 😡🤦🏻‍♀️

Ayy bosver kayinvalideni benimkide der hep çocuğu alıştırmışsın kucağa bende okadr beşikte yatıyor niye oraya alışmıyor da kucağıma alışıyor diye 🤦🏻‍♀️😅bol bol al kucağına al varsın alışsınlar bidaha gelmeyecek bu aylar bebeklerin 3. Ayına kadar bile kendilerini anne karnında hissederlermjis oyuzden sürekli güvende hissetmek istedikleri için kucakta durmak ve uyumak istiyorlar kundağa benimkide laf söyler hep baştan yapmıyorum diye çocuk istemiyor diyorum nerden anlasın diyo istememeyi 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ben de dedin uyursa kundak yapıyorum elini oynattığı zamn uyanıyor sonra çünkü. Ben başta çok takardim onuda simdi He diyip geçiyorum bazen cevap vermeye mecalim kalmıyor
“okadr beşikte yatıyor niye oraya alışmıyor da kucağıma alışıyor” bu cok iyiymis 😅 dur bunu ben de sorayim :KK66:)

Kızlar bide the Wonder weeks(harika haftalar) diye bir uygulama var orda bebeğin atak haftalarını huzursuz günlerini atak haftalarında hangi becerileri kazanmaya çalıştığı yazıyor. Çok güzel bir uygulama. Atak zamanlarında kazanmaya çalıştığı becerileri desteklerseniz daha rahat geçiriyor. En azından niye durup durup huyu değişiyor demiyorum ben. Doğduğu tarih değil beklenen doğum tarihini giriyorsunuz
İngilizce olan mi?

Sizin bebeler belini dik tutuyor mu. Kucaktayken bazen kendini geriye doğru atıyor ama dik durmuyor hala. Kilo alımı ve boy uzaması iyi.Eşimin babaannesi bu gelişmemiş, sürekli yatıyor mu, hoplatın biraz vs gibi şeyler söyledi. Omzumda asla durmuyor ama totosunu göbeğine yapıştırıp biraz gezdiriyorum. Elleri ayaklarını birleştirip günlük spor da yaptırıyorum. Ama coğunlukta yatıyor oynuyoruz. Haklı mı bilemedim.

Oda sıcaklığı 22 23 derecede bir kat kıyafet ve kundak yapıp yatırıyorum. Çok kalın olmayan müslin örtülerle. Uzmanlar oda 22 23 derece olacak diyor diye öyle ama biz battaniye bazen de yorganla yatıyoruz 😅
Kundağa gelince doğduğundan beri annem kundakladı hep, ben pek sıkı yapamıyorum galiba geceleri hep açıyor, ellerini çıkarıyor ama vazgeçmedim hala çünkü kendini uyandırıyor, el kol koordinasyonu bilinçli olana kadar 4. Aya kadar filan kundak yapmayı düşünüyorum ya da dönmeye başlayana kadar.

Sizin bebeler belini dik tutuyor mu. Kucaktayken bazen kendini geriye doğru atıyor ama dik durmuyor hala. Kilo alımı ve boy uzaması iyi.Eşimin babaannesi bu gelişmemiş, sürekli yatıyor mu, hoplatın biraz vs gibi şeyler söyledi. Omzumda asla durmuyor ama totosunu göbeğine yapıştırıp biraz gezdiriyorum. Elleri ayaklarını birleştirip günlük spor da yaptırıyorum. Ama coğunlukta yatıyor oynuyoruz. Haklı mı bilemedim.
Günaydın kızlar gününüz güzel geçsin inşallah benimkide kucakta bazen kafayı da dik yapıp sopa yutmuş gibi duruyor..uykuya kundaktaki mı geçiriyorsun nasılsın uyutuyorsun

Günaydın kızlar gününüz güzel geçsin inşallah benimkide kucakta bazen kafayı da dik yapıp sopa yutmuş gibi duruyor..uykuya kundaktaki mı geçiriyorsun nasılsın uyutuyorsun
Günaydın. Kundak yapmadık hiç. İlk 2 hafta sırt üstü, sağ, sol yattı. Sonra hep geceleri yüzüstü kendi uyudu. Gündüzleri sırt üstü yatıyor ama sürekli beşik sallıyorum.

Oda sıcaklığı 22 23 derecede bir kat kıyafet ve kundak yapıp yatırıyorum. Çok kalın olmayan müslin örtülerle. Uzmanlar oda 22 23 derece olacak diyor diye öyle ama biz battaniye bazen de yorganla yatıyoruz 😅
Kundağa gelince doğduğundan beri annem kundakladı hep, ben pek sıkı yapamıyorum galiba geceleri hep açıyor, ellerini çıkarıyor ama vazgeçmedim hala çünkü kendini uyandırıyor, el kol koordinasyonu bilinçli olana kadar 4. Aya kadar filan kundak yapmayı düşünüyorum ya da dönmeye başlayana kadar.
Biz odayı 26 27 derece ayarladık. Kundak yok. İnce hafif bi battaniyede yatıyor. 22 23 derecede üşüyorum ben 😅

Günaydın. Kundak yapmadık hiç. İlk 2 hafta sırt üstü, sağ, sol yattı. Sonra hep geceleri yüzüstü kendi uyudu. Gündüzleri sırt üstü yatıyor ama sürekli beşik sallıyorum.
Benimki kıpır kıpır nasıl yatırırsan yatır. Deliksiz uyursa duruyor ancak. Kundak yapmadım başlarda şimdi de yapınca yine kıpır kıpır durmuyor yüzünü falan örtüyorum yoksa gözü açık uyuyor valla ☺️hala tuttu denecek bir yöntem bulamadım

Sen bakma babaanneye canım süresi vardır düşünsene başı dik tutma bile 3 ay diyorlar. Omurgada öyledir illa ki. Tabi ki erken tutar o ayrı

X