2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Gizlilik sözleşmesi nedeniyle fiyat yazamıyorum diye biliyorum bide ben 6 aylık hamileyken almıştım değişmiştir. Çok uçuk değil ama

🤣🤣 Ben babasına parmak arası pis kokuyor, temizleyip yağ sürüyorum yine de aralar pamuk doluyor dedim. Mis kokar benim kızım öperim ben dedi öptü. Tabi hissetmedi. Parmak arasından pamuk çıkardım bak nasıl kokuyor dedim🤣🤣🤣 kusuyordu, elini yüzünü yıkadı yine kendine gelemedi😁
Eldiven takiyorsan olur tabi annesi . Bizim elimiz ayağımız hep çoraplı olsa onlar gibi kokudan yanımıza yaklasilmaz . Onlar yine miss🤭

Aynı durumdayız. Çok tıkanıyor burnu. Çocuk da helak oluyor burnu açış yöntemi bir de yuttuğu serumlar kusuyor bi miktar. Yine de yavrum sesini çıkarmıyor anlıyor sanki.. ben de biktim. Ben buhar makinesi kullanıyorum. Ama ayriyetten çok tikaliysa kettle in birini feda ettim suyun içine bikac damla nane yagi katip kapağını açık tutuyorum. Sıcak buhar çıkıyor oda nane kokuyor ama ise yariyor. Buhar banyosu gibi. Tabi bazen terletiyor cocugu. Benim de nefes açılıyor🙂 nebulizatör denilen buhar makinesini ben kendim kullanıyorum astım hastasiyim. Benim bildiğim bu makine akciğerlerle ilgili rahatsızlıklarda alt solunum yolu hastalıklarında bronşit zatürre astım vb. Bronşları ilaçlarla acarak rahatlatıyor nefes almayi kolaylastiriyor. O ilaclar steroid yalniz uzun sure kullanilmiyor. Zararı var kortizon gibi. Normal serum fizyolojik konulup uygulanır mi ya da su koyup ust solunum icin bunu doktora danışmak lazım.
Benim bebeğim hasta şuan 2 saatte bir serum fizyolojik i nebülazitore koyup buhar veriyorum ona oluyor yani

Sağlık ocağı neden yapmıyor, ben de cuma günü rota aşısını alıp sağlık ocağına gideceğim. Yapar diye düşünüyorum. 2.ayda geldiğinde rota da çıksın aradan yaparım demişti. Ama cocuk dr umux 3. Ayda yapılsın dedi bekledik. Geçen ay 1040 TL idi. Şimdi ne kadar bilmiyorum
Bilmiyorum ben sordum gitmişken bugün yapmıyoruz hastane yapıyor dedi

Ben o başlayınca 4 saatte bir parol atıyorum ilerleyip de antibiyotiğe mecbur kalmamak için göğsümü de sürekli masaj yapıp sık sağıyorum bazen çabuk geçiyor bazen bu son olan gibi biraz uğraşıyorum, ılık duş da iyi geliyor valla bir kez olan sürekli oluyor mu anlamadım bu benim 6. Artık ya
Ben ilk doğum yaptigmda 10-15gun surdu canim baya agladim hatta bebegime bakmaya dermanim yok diye . Gecti diye seviniyordum iki gece daha oldum simdilerde. Once sitma tutuyor o sıra atesim yukseliyor ama farkina varamiyorum sonra sabah kalktigimda ic camasirima kadar su gibi ter atıyorum.
İlk hamileligimde hic yasamadim ben

🤣🤣 Ben babasına parmak arası pis kokuyor, temizleyip yağ sürüyorum yine de aralar pamuk doluyor dedim. Mis kokar benim kızım öperim ben dedi öptü. Tabi hissetmedi. Parmak arasından pamuk çıkardım bak nasıl kokuyor dedim🤣🤣🤣 kusuyordu, elini yüzünü yıkadı yine kendine gelemedi😁
Ahahhaha 😂😂😂😂benimki olsa kesin kusardi cok tiksinir 😬

Ben diyetisyenle diyete başladım, dün yok gibiydi sağdım memeyi almadı yumuşak diye sonra zorlarken geldi simdi itit gibi
Aa ne kadar oldu sizin bebek. Diyetisyen e gittim bende 3 ay daha bekleyelim d
Daha sonra sut arttiricilarla birlikte baslariz dedi geri çevirdi. Sonra hastanenin verdigi kitapçıgi okumustum tesadufen jarsilastim oradada. İlk 4 ay diyet onerilmez diyordu.

Sütümün bu mastit işleri yüzünden azaldığı yerde çok mama verdim valla benim için kriter doktor çocuk sağlıklı olması gerektiği gibi gidiyor diyor mu o 😇ne tombul olsun diye hevesim var ne bişey, benim ana sıkıntım kendim küçük olup bebem az uzun ve toplu durunca bu ufacık şeyin çocuğu nasıl böyle olur diye diye beni nazardan yerle bir etmeleri oysa kimse demiyor bu çocuğun babası uzun belli ona çekmiş diye 🤦‍♀️
Benim kuzenim ve kizi gibi olacaksiniz ilerde 😂kuzenim zayif kısadir. Kızı da irice simdi universitede.lisedeyken arkadaşlarına annesini uzaktan gostermis. Arkadasi 'aaa o kız çocuğu senin annen mi 'demisler 🤣

Benim kuzenim ve kizi gibi olacaksiniz ilerde 😂kuzenim zayif kısadir. Kızı da irice simdi universitede.lisedeyken arkadaşlarına annesini uzaktan gostermis. Arkadasi 'aaa o kız çocuğu senin annen mi 'demisler 🤣
Valla ben 2.5 ayda hamile kaldığım kilonun bile altına düştüm sündüm gibi bişey😀 yemek yiyecek zaman yok salla pışpışla emziği düştü geri ver mızlıyor kucağına al 😮‍💨😮‍💨😮‍💨

Kızlar bide the Wonder weeks(harika haftalar) diye bir uygulama var orda bebeğin atak haftalarını huzursuz günlerini atak haftalarında hangi becerileri kazanmaya çalıştığı yazıyor. Çok güzel bir uygulama. Atak zamanlarında kazanmaya çalıştığı becerileri desteklerseniz daha rahat geçiriyor. En azından niye durup durup huyu değişiyor demiyorum ben. Doğduğu tarih değil beklenen doğum tarihini giriyorsunuz

Aa ne kadar oldu sizin bebek. Diyetisyen e gittim bende 3 ay daha bekleyelim d
Daha sonra sut arttiricilarla birlikte baslariz dedi geri çevirdi. Sonra hastanenin verdigi kitapçıgi okumustum tesadufen jarsilastim oradada. İlk 4 ay diyet onerilmez diyordu.
Yaa bana 2 aydan sonra dedilrr 2 aylık ay benmde yapasim yok cok azaldi bence Perşembe günü aşıya gidince tarttiracam, geçen hafta 6 kg di sağlık ocağında, şimdi evde kendim tartıldım sonra onla tartıldım 6.3 geldi . Sanırım fazla tartiyor ev, gidince öğrenirim birakirim belki , online diyetsyen bu 2aylik verdim ücreti. Hamileyken gittiğim diyetsyen haftalık 600 tl dedi aylik 2400 ona gitmedim. Bunuda Instagramda takip ediyordum eşimde kandrildin diyor.h

Kızlar bide the Wonder weeks(harika haftalar) diye bir uygulama var orda bebeğin atak haftalarını huzursuz günlerini atak haftalarında hangi becerileri kazanmaya çalıştığı yazıyor. Çok güzel bir uygulama. Atak zamanlarında kazanmaya çalıştığı becerileri desteklerseniz daha rahat geçiriyor. En azından niye durup durup huyu değişiyor demiyorum ben. Doğduğu tarih değil beklenen doğum tarihini giriyorsunuz
Ucretli sanki ama dimi

X