2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Canim sanirim bu karma asida tetanoz var ya o da olsun oyle kesilsin diye. Sanki pasli makasla kesicek de millet. Annem “kirkiniz cikinca kestim tirnaklarinizi, bu doktorlar da eski koye yenin adet pesinde devamli” diyor :) bana da sacma geldi asiyi beklemek ama dedigim gibi zaten kesemedigimden torpuye devam :)
Himm anladım valla gozumuzden sakiniyoruz paslı makasla kesecek değiliz yani dimi. 2 ay nasıl dursun o tırnaklar. Eldiven takılmaz artık kesfetmeleri lazım yani gelişim için.
Elini yalıyor kemiriyor benim kız eldiven çıkalı ellerini iyi keşfetti

Ya bende takmamaya çalışıyorum ama elimde değil işte birseyi olsa kaç defa doktora götürdüm onlar derdi gelişimi geri diye ya da daha yakın zamanda sağlık ocağına gittim en azından onlar da söylerdi kızım şuan 76 günlük daha 67 günlük iken aşıya goturdun ozman boyu 61 kilosuda 5.450 çıkmıştı birqey demedi hemşire ozman olsa söylerdi demi yani
bizim 65 gunlukken 4200 57 geldi dogum kilomuza baktı 2550 olunca iyi dedi saglık ocagı doktorum begemeyecek muhtemelen

Canim sanirim bu karma asida tetanoz var ya o da olsun oyle kesilsin diye. Sanki pasli makasla kesicek de millet. Annem “kirkiniz cikinca kestim tirnaklarinizi, bu doktorlar da eski koye yenin adet pesinde devamli” diyor :) bana da sacma geldi asiyi beklemek ama dedigim gibi zaten kesemedigimden torpuye devam :)
Bende ayni kirk cikinca kestim hatta dun ikinci kez kestim uzun zamandir eldivensiziz.☺️

Buraya yazdiktan bigun sonra oldu canim şişlik ve agri. Simdi göğüs sirasina dikkat ediyorum emzirirken daha iyi oldu şükür
Göğüste şişlik ağrı işini bana sor 🤦‍♀️ateş ve titreme de oluyor mu benim de şuan bir tanesinde sertlik oluştu bakalım ne zaman düzelecek

Y
Ya o parmak aralarındaki kirler 🙈banyo ettirirken iyice sıkıyor parmaklari ayırıp temizleyemiyorum yaa 😅
Ben geçen gün doktorda utandım yemin ederim çocuğu yıkadım pakladım öyle götürdüm Allahım doktora gidince elini açıp parmakları oynatacağı tuttu hepsinin aradı sayısız şeyle dolu 🤦‍♀️😂

Kızlar selam biz bugün tam 3 aylık olduk benim bebenin burnu hep tıkalı sürekli serum yapmaktan ebem ağladı artık geceleri daha beter ne yapsam fayda etmiyor buhar makinesi falan her şey aldım bugün artık doktora götürdüm burnunu temizlediler sözde hala aynı kapalı dışarı da çıkmıyoruz çocuk grip olmuş bu buhar makinesi tarzı makineler var serum koyuyorsunuz kullanan var mı acaba bir de rota aşısı yaptıran var mı şimdi rota aşısı yaptıracakm ama sağlık ocağı vurmuyormuş oralarda da fiyatlar aynı mı acaba
Aynı durumdayız. Çok tıkanıyor burnu. Çocuk da helak oluyor burnu açış yöntemi bir de yuttuğu serumlar kusuyor bi miktar. Yine de yavrum sesini çıkarmıyor anlıyor sanki.. ben de biktim. Ben buhar makinesi kullanıyorum. Ama ayriyetten çok tikaliysa kettle in birini feda ettim suyun içine bikac damla nane yagi katip kapağını açık tutuyorum. Sıcak buhar çıkıyor oda nane kokuyor ama ise yariyor. Buhar banyosu gibi. Tabi bazen terletiyor cocugu. Benim de nefes açılıyor🙂 nebulizatör denilen buhar makinesini ben kendim kullanıyorum astım hastasiyim. Benim bildiğim bu makine akciğerlerle ilgili rahatsızlıklarda alt solunum yolu hastalıklarında bronşit zatürre astım vb. Bronşları ilaçlarla acarak rahatlatıyor nefes almayi kolaylastiriyor. O ilaclar steroid yalniz uzun sure kullanilmiyor. Zararı var kortizon gibi. Normal serum fizyolojik konulup uygulanır mi ya da su koyup ust solunum icin bunu doktora danışmak lazım.

Olmaz mi o gün tüm gece sitmadan inledim 😵‍💫
Ben o başlayınca 4 saatte bir parol atıyorum ilerleyip de antibiyotiğe mecbur kalmamak için göğsümü de sürekli masaj yapıp sık sağıyorum bazen çabuk geçiyor bazen bu son olan gibi biraz uğraşıyorum, ılık duş da iyi geliyor valla bir kez olan sürekli oluyor mu anlamadım bu benim 6. Artık ya

Ben o başlayınca 4 saatte bir parol atıyorum ilerleyip de antibiyotiğe mecbur kalmamak için göğsümü de sürekli masaj yapıp sık sağıyorum bazen çabuk geçiyor bazen bu son olan gibi biraz uğraşıyorum, ılık duş da iyi geliyor valla bir kez olan sürekli oluyor mu anlamadım bu benim 6. Artık ya
Gece ilk kez ben de oluyordum sanırım. Bi uyandım dokunamıyorım bile acıdan. Minnosu uyandırıp emzirdim ona da fazla geldi sanırım foss diye kustu 🥲

Y
Ya o parmak aralarındaki kirler 🙈banyo ettirirken iyice sıkıyor parmaklari ayırıp temizleyemiyorum yaa 😅
🤣🤣 Ben babasına parmak arası pis kokuyor, temizleyip yağ sürüyorum yine de aralar pamuk doluyor dedim. Mis kokar benim kızım öperim ben dedi öptü. Tabi hissetmedi. Parmak arasından pamuk çıkardım bak nasıl kokuyor dedim🤣🤣🤣 kusuyordu, elini yüzünü yıkadı yine kendine gelemedi😁

Benim yaşadığımı uzun uzun anlatmışsın😃 artık hangi göğsümü veriyorum altını ne zaman değiştirmiştim.uykudan ne zaman kalkmıştı şimdi uyku için mi mızlıyor derken Bi bakmışız akşam olmuş kamburum çıkmış 😁ilk etapta 3 aylık olunca düzelir kısmını bekliyorum...instagramda tavşanuykusu uyku koçu var onunla anlaştım ben. 6 aylık olunca başlicam.kimse beni durduramaz o eğitim verilecek😜
Merhaba fiyat ne aldınız tavşan uykusundan

X