2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Geçmiş olsun. Aşı oldu mu. Aşıdan sonra 3.gün akşam çıktı bizim. Calpol içince rahatladı.

Bu gece nöbet bende ben artık bebegimi yüz üstü yatiriyorum. Uykuya daldiginda çevirip yatağa koyuyorum. Sıçrama vb olmadığı için daha rahat dalıyor . Şimdi uyuttum başında nobetteyim bide bugün aşı oldu . 2. Ay aşılarınin 2 sini vuruldu verem aşısı yokmuş onu bekliyoruz.

Doktora götürüyoruz. Sabaha kadar ateşi 37.6 37.7 oldu. hafif ateş ama cok ağladı inledi. Ve emmedi cok az emdi. Sabah çok aşırı ağladı ateşi 37.5,du 38e çıktı ama ağlamadan olabilir.
Ben kaçırdım hasta mıydı yaa

Saat 10 da da bizim var 2. Ay aşıları ve rota virüs 8:30 gibi emdi uyudu şansıma bakalım ne olacak inletir artık ortalığı, nasıl ateşi çıktı mı hiç

Resmini atayim canım ilk uygunluğumda şuan pert uzandım bebeyi babaya devrettim
Tamam acele etme bu aşı dönemini kaçırdım zaten bi fırsat olup da araştırıp alamadım koltuk altı olan braun aslında ondan memnunum ama sürekli koltuk altı zor bakalım bu gece onunla nöbet artık

Ilık duş aldirip takip et calpol yada diger ates düşürücülerin varsa yarim olcek ver gul suyuyla vucudunu ov baktin dusmedi oyke gotur bence doktorunuz hep ilaçtan önce doğal yöntemi deneyin çok kötü değilse durum derdi, direk ilacı başvurduğu zaman o çocuğun kendi kendine iyileşmesini durdurup takviye ile iyileşmesini sağlıyorsun derdi bence bir yapin bunlari ama tabi siz bilirsiniz

Ben kaçırdım hasta mıydı yaa
Bilmiyorum dün aksam 9 gibi uyandi biraz inleyerek sonra yattı ama inleme , ağlama coktu ateşine baktık, 37.2 çıktı.sonra 37.6 oldu arkadaşıma sordum ebe, calpol ver dedi ama kustu verir vermez yutamadan. Ateş bu civarda oldu ama çok aşırı ağlıyor. Burnu akmıyor,tikali değil ,hiriltisi yok. Vücudu normal sıcaklıkta elle bakınca başı sıcak bilmiyorum. Sabaha kadar uyumadık 9 yaşındaki oğlum dahil okula gitti ama doktora götürmeyin alırlar diye ins kötü bişey yoktur

Ya cok küçük ya çok korktum . Uyuyakalirim diye hep 30 dk ya bir saat kurdum bakmak için, yarın 2aylik kontörlümz vardı şimdi gidiyoruz.

Ya cok küçük ya çok korktum . Uyuyakalirim diye hep 30 dk ya bir saat kurdum bakmak için, yarın 2aylik kontörlümz vardı şimdi gidiyoruz.
Kan alıp değerlerine bakarlar sanırım. Dr ilacı ilk 30 dk içinde kusarsa bir daha verebilirsin demişti. Calpol o yüzden etki etmemiş olabilir. Geçmiş olsun. Bizleri de haberdar et. İnşallah kötü birşey yoktur

Bize de haber ver olur mu çok geçmiş olsun ben şöyle yap böyle yap diyemiyorum bi tecrübem olmayınca, zaten 2. Ay kontrol zamanın gelmiş ikisine birden bakmış olurlar

Bunları okuduğum iyi oldu bize de bir bilgi olmuş oldu, mesela ben ilacı kussa korkumdan vermezdimbugün inşallah aşıyı da kusmaz aklımda o var birde

Saat 10 da da bizim var 2. Ay aşıları ve rota virüs 8:30 gibi emdi uyudu şansıma bakalım ne olacak inletir artık ortalığı, nasıl ateşi çıktı mı hiç
Beşli karma ile zatürre vuruldu verem dün yoktu şimdi aradılar asi geldi diye onu vurulmaya getirdim. O iki aşı şükür ateş huysuzluk vb yapmadı. Bakalım verem ne olucak rotayı konustukta 3. Ay dedi

Bunları okuduğum iyi oldu bize de bir bilgi olmuş oldu, mesela ben ilacı kussa korkumdan vermezdimbugün inşallah aşıyı da kusmaz aklımda o var birde
Google yazınca ilk 15 dk içinde kusarsa tekrar verin diyor. Antibiyotik macrol kullanırken dr 30 dk içinde kusarsa bir daha verin demişti. Her dr başka şey söyleyebilir. Yine de kendi dr una da sormanda fayda var :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…