2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Merhabalar kızlar. Pazartesiden beri hastaneyle ugrasıyoruz. Kakada kan gördüm demiştim. Yapılan test ultrason vs sonucunda makatta catlak cıktı kızımın. Cok ıkınarak kala yapıyor. Süt alerjisi şüphesi de şuan çok yuksek. Diyete başlamıstım zaten devam edeceğim. Ama mamayı da değiştircez sanırım. Yarın doktorla görüseceğiz
Geçmiş olsun. Canım benim ne kadar çok zorlanıyorlar. İç organlarda problem olmaması tesellisi. Allah kolaylık versin

Etrafımdakiler ilk zor. 2.de salıyorsun diyorlar. Şunu yemesin, içmesin , izleme, sessizlik olsun vs gibi kendini kasmıyorsun, kardeşi arkadaşı olur diyorlar 😄 sanki içlerinden biz yaptık siz de görün gününüzü der gibiler 😅senin bebenin bir kardeşi varmış yeter 🧿🤣 çok güzel bir duygu Allah isteyen herkese nasip etsin. Ama kolay değilmiş.
Zor gerçekten ama çok güzel. Şöyle bir oturup ikisinede bakınca o kadar şükrediyorum ki bunları hakedecek ne yaptim Allah'ım diyorum melek gibiler çok masumlar . Rabb'im hakeden isteyen herkese nasip etsin 🤲

Merhabalar kızlar. Pazartesiden beri hastaneyle ugrasıyoruz. Kakada kan gördüm demiştim. Yapılan test ultrason vs sonucunda makatta catlak cıktı kızımın. Cok ıkınarak kala yapıyor. Süt alerjisi şüphesi de şuan çok yuksek. Diyete başlamıstım zaten devam edeceğim. Ama mamayı da değiştircez sanırım. Yarın doktorla görüseceğiz
Kiyamam yavrum.benim ya cok grcmis.olsun icim sizladi makatta catlak:KK43: keske bebekler hic rahatsizlanmasa varya.bi büyütseydik sag salim bilmiyorrum da ben cikamadm hala lohusaliktan icim gidiyor icimm.anlatamam benimkinin gözleri kizarmis uykusuzluktan icim aciyor anlatamam ama uyumuyor :KK43: 15dk bi daliyor yine ayakta..bakiyorum almanlarin cocuklarina onlarda bi düzen vaer sorun bendemi diyorum acaba yine agliyorim

Kiyamam yavrum.benim ya cok grcmis.olsun icim sizladi makatta catlak:KK43: keske bebekler hic rahatsizlanmasa varya.bi büyütseydik sag salim bilmiyorrum da ben cikamadm hala lohusaliktan icim gidiyor icimm.anlatamam benimkinin gözleri kizarmis uykusuzluktan icim aciyor anlatamam ama uyumuyor :KK43: 15dk bi daliyor yine ayakta..bakiyorum almanlarin cocuklarina onlarda bi düzen vaer sorun bendemi diyorum acaba yine agliyorim
Ben çıkacakken tekrar girdim evden cıkasım bile gelmiyor üzülüyorum bunalıyorum falan filan.. ben de bazen düşünüyorum bende mi bi sorun var diye.. yavrularım hep böyle aglayarak buyuyor..

Canım maşallah sen bildigin uyku eğitimi vermişsin. İnşallah daim olur duzeni nazar değmesin 🤲 sabah ta 8 9 gibi mi güne başlıyor.peki 45 dk dan azuyudy uyandı pispisliyorum geri uyuyir dedin ya oda etki etmezse sallıyor musun bunu sürekli tekrarlıyor musun pispisi uyuyana kadar tekrar.
Birde uyanıklık süresi geçince çok sersemliyor dimi dalamiyor ağlıyor.
Gece geçisi de ayrı sorayım şimdi çok soru sordum 🤭🫣
Uyku konusunda ilk çocuktan antrenmanliyim canım ben 😅 oğlum 15 yaşında hala sever uykuyu.
Evet sabah 8-8:30 civarı uyanıyor . Geri pispisliyorum derken , omzuma alıp sallayarak pispisliyorum ,aynı uyuduğu şekilde. Aslında yanlış ama şuan bu kolayıma geliyor. 4 ayı bitirip 5 .aya girince yatağında uyumaya alistiricam ,ağlayacak biraz ama başka yolu yok . Oğlum da 3 gün sürmüştü yatağında kendi kendine uyuması ,sonra rahat ettik , yatırıp çıkıyordum odadan ,5 dk içinde uyumuş oluyordu .
Evet uyanık kalma süresine dikkat etmek gerekiyor . Gündüz Uyku vaktini kaçırınca herşey alt üst oluyor , gündüz ne kadar düzenli ve uzun uyursa ,gece uykuya dalması da bir o kadar kolay oluyor

Doymayan çocuk hayatta okadar uyuyamaz emin ol doyuyordur. En güzel zamanlarinda sıkma sakin kendini
İşte keşke elimde olsa 😕 hamile kaldığımda anksiyete için ilaç kullanıyordum ,bırakmak zorunda kaldım. Atak dönemi gelince böyle saçma sapan takıntılar başlıyor . Kendimi hiçbir şekilde ikna edemiyorum. Aynen dediğin gibi doymasa uyumaz , mutlu huzurlu görünmez diyorum ama bir yandan da " ama ya şöyleyse ,ya böyleyse " diye binbir bahane üretiyor beynim 😕 çok zor çok yorucu .

Doymasa yer yerinden oynardı emin ol insan oğlu açlığa dayanamaz 😂 sakin kalmaya çalış çünkü anksiyete gittikçe artar bebek büyüdükçe farklı şeylere takıntı yapmaya başlarsın bebeğin de mutsuz olur sen de kendini rahatlat önemli olan kilo alımı değil boy uzaması boyunu da evde ölçebilirsin😉
Gerçekten aç olsa ağlar di mi ?

Dr 6. 2 kg hemşire 6.3 kg ölçtü. 4 kg doğmuştu kızım. Ben 172 baba 178 boylar. Çok uzun da değiliz. Benim ayaklar 41 😄 ben de ayakkabı bulmakta zorlanıyorum
Siz de uzun değilseniz biz pigmeyiz o zaman 🤣🤣 ben 1.60 eşim 1.65 🥲 malum meksikalilar kısa oluyor genelde . O yüzden bizim kızdan pek bı beklentim yok boy konusunda 😄

Uyku konusunda ilk çocuktan antrenmanliyim canım ben 😅 oğlum 15 yaşında hala sever uykuyu.
Evet sabah 8-8:30 civarı uyanıyor . Geri pispisliyorum derken , omzuma alıp sallayarak pispisliyorum ,aynı uyuduğu şekilde. Aslında yanlış ama şuan bu kolayıma geliyor. 4 ayı bitirip 5 .aya girince yatağında uyumaya alistiricam ,ağlayacak biraz ama başka yolu yok . Oğlum da 3 gün sürmüştü yatağında kendi kendine uyuması ,sonra rahat ettik , yatırıp çıkıyordum odadan ,5 dk içinde uyumuş oluyordu .
Evet uyanık kalma süresine dikkat etmek gerekiyor . Gündüz Uyku vaktini kaçırınca herşey alt üst oluyor , gündüz ne kadar düzenli ve uzun uyursa ,gece uykuya dalması da bir o kadar kolay oluyor
Valla bordo berelisin . Ben büyük kizimda pert oldum bunda kararlıyım inşallah becerebilirim. Bu süreçte de başını agritabilirim🫣 8.30dan beri karanlık odadaym sonuç hüsran 😥 ağlamak istiyorum

Nasıl neden oldu bilmiyorum ama bebişim ateşlendi. Hava esiyor diye çıkmıyorduk zaten,, oğlum okula gidiyor ama hasta vs değil.cocuk uyandı mizir mizir ağlıyor, susmuyor,. Vucudu iyidi ama başı sıcak ateşi ilk 37.2ydi sokra 37.6 ya çıktı.. emmiyordara . Nasil olabilir bilemedim.
Şimdi uyuyor inşallah iyi olur

Nasıl neden oldu bilmiyorum ama bebişim ateşlendi. Hava esiyor diye çıkmıyorduk zaten,, oğlum okula gidiyor ama hasta vs değil.cocuk uyandı mizir mizir ağlıyor, susmuyor,. Vucudu iyidi ama başı sıcak ateşi ilk 37.2ydi sokra 37.6 ya çıktı.. emmiyordara . Nasil olabilir bilemedim.
Şimdi uyuyor inşallah iyi olur
Canım ilk 3 ay ateş önemli takip et . Gerçi sen bilirsin .Olmadı hemen acile götür. Enfeksiyonu var demek ki.

X