2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Çünkü bebişler çok sabırsız annem ben bebişken eczaneden çeşit çeşit en güzel emzikleri aldım hiçbirini tutmadın, en son bakkaldan ucuz bir emzik aldım ona bayıldın diyor belki benim kızda benim gibidir ya yorumlara bakmıştım bebişlerin en çok tuttuğu hangisi diye bi daha bi daha uğraşmayayım istedim ama onlar her biri kendine özgü ve kendi zevkleri var bulana kadar denicez bakalım

Kızlar ben kızımı reflü yatağında yatırıyordum. geçen gün uyku sıkıntısı yaşayınca acaba yataktan mı dedim normal yatağına yatırdım. Düz olunca hiç uyumak istemedi. İncecik silikon bi yastıkla yatırdım rahat uyudu. Ama yastık zararlı diye biliyorum. Çok ince olsa bile sıkıntı mı ki?
Neyse asıl soruma geliyorum. Sizin bebişler uyurken değişik sesler çıkarıyor mu? Sanki böyle rüya görüyormuş gibi mırıldanıyor bu gece. Uyanmıyorda… korkutuyor beni sağlığında bir şey mi var diye düşünüyorum nefes darlığı mı yaşıyor ki uyurken. Reflü yatağına tekrar yatırdım. Hepimiz kalktık ona bakıyoruz bide “bu saatte nasıl diktim hepinizi ayağa”der gibi yandan yandan gülümsüyor uyurken

Ay ben büyük kixima avent almıştım tutmadı. Gerçi hiçbirini tutmadı.
Küçüğe wee damaklı almıştım denemeli tuttu. Ama bibs almayı düşünüyorum birde tutarsa

Ahaha olabilir benim şuan almıyor canı istediği zamn emziği alıyor bence ucuzu dene bakarsın oda senin gibi alır hemen onu

İşitme testi kaç kez yapıldı? İlkinde bizde geçemedik normal olabiliyor dediler. Bir hafta sonra ikinci testte geçtik. Seslere verdiği tepkiler nasıl?
3. Giriisydi bugun sevk vermemek icin bir oez daha deneyelim dedi. Sağ kulak ta pek tepki gormedik ama solda surkeli kipir kipir huzursuz diye yarim kaliyor

Canım benim bebeğin burnu tıkanıyor o yüzden genizden burnundan değişik sesler geliyor ötme horlama şeklinde. Her uyandirisimda serum fizyolojik uyguluyorum . Azaldı o sesler. Haricinde rüya görüyor sanki. Gülüyor homurdaniyor bazen ağlar gibi yapıyor. Bu sesler normal diye düşünüyorum .

Kızlar siz bebeğinizi sallıyor musunuz benim ki memede uyurdu ama gazı olduğu ve uyuyamadığı zaman ayağımda sallıyorum çok seviyor uyuyor hemen birde kundaktan ve şapkadan nefret ediyor
Kundak mi o da nebizde kollar bacaklar surekli hareket halinde. Agliyor bi kere denedim. Sapka eldiven de durmuyor. Sapka kayiyor eldivenler ara da bulasin kayip benim gibi deli yatiyor . Ortu bile zor örtüyorum. Reflu yatağı kaydırak üste koyuyorum altta buluyorum.
Kollarımda sallıyorum bazen ama alışacak diye korkuyorum büyüdüğünde zor olacak. Ama uyuyamayınca mecbur hissediyorum.

Gece uyumayanlar burda mısınız? Hamileliğinde kahve icmemeye özen gösterdim içmedim. Ama şimdi kahve içmeden ayakta duramıyorum. Kahve sütle bebeğe geçiyor ve uyarıcı madde gece 3 saat uyuyamadı. Çok üzüldüm benim yüzümden. Uyumak istiyor ama dalamıyor bir türlü. Siz uykusuzlukla nasıl bahsediyorsunuz? Gece 2 de uyumuşum bu saatte gözümü açtım kahve icmesem ayakta duramiyorum uyuyup kalacağım bebek de ac kalacak .

Ufff bizim de aynı dert Avent air 0-6 ay aldım . Ögürüp atıyor emziği . Zaten ilk kutuyu açar açmaz gözüme çok büyük gelmişti ,tahmin ettiğim gibi oldu. Bir de %98 tutuş garantisi vermişler

Çok normal o sesler canım. Benim ki de yapıyor. Mirildaniyor , aglayacakmis gibi yapıp ,susuyor .bazen kesin uyandı ya da uyanacak diye düşünüyorum ama uyumaya devam ediyor . Sanırım uykunun hafifledigi anlarda oluyor sonra tekrar dalıyor derin uykuya

Ben de tutturmaya çalışıyorum bişi olmaz canım emzik kullanmak istiyorsan ver gitsin. İlerde emzik çok rahat oluyor.
Tam uyurken girince rüya dalgalarını falan ayırması zaman alıyormus ondan olabilir mi canım acaba. Sen kendin de anlayabilirsin seslere tepki vermeye baslamıştır artık

Kızlar siz bebeğinizi sallıyor musunuz benim ki memede uyurdu ama gazı olduğu ve uyuyamadığı zaman ayağımda sallıyorum çok seviyor uyuyor hemen birde kundaktan ve şapkadan nefret ediyor
Bazen gazdan cok ağlayınca omzuma alıp şarkılı ninnli sallanarak yürüyorum. Yatağa koyunca sallamıyorum. Kundak da yapmıyorum, uykudayken iki elini açıp bağırıyor ama elleri oynatmayınca da çok bağırıyor. Şapka hiç takamadım ona da bağırıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…