2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bir kac kisi daha yazmis sapka kullanmiyorum diye acikcasi bende kullanmak iatemiyorum ama ilk bir ay kirk gun kafalarindan soguk alir diyor doktorlar o yüzden kullaniyorum ama kundak bizimkide ilk gunler sevdide sonra gaz olayi olunca rahat cikaramiyor bence rahat rahat cikarmasi icin yapilmamali

Sapka biz de takmıyoruz ama ellerini uykuya gecerken ince battaniyeye sarıyoruz ki kımıldadıkca uyanmasın diye. Elliklerini de bazen takıyoz bazen takmıyoruz keyfine göre artık

Kızlar oğlum sürekli ağlıyor emiyor uyumuyor yatağına bırakınca da 5 dk içinde uyanıyor çok az uyuyor bu çocuk çok perişanım sizlerde böyle bişey var mı neden böyle yapıyor olabilir

Evet ayakları serbest kalmalı bencede çocukta öyle rahatça gaz çıkartıyor o zaman

Vallahi kucağımda emerek uyuyor yatakta geliyor demek gaz WC ye gitmek bile lüks oldu gerçekten
Biraz sindirince geliyor zaten bizimki de sözde uyuyor dersin ama sürekli çığlık atıyor ardından gaz sesi geliyor bazen ağlama uzun sürerse ben masaj yapıyorum yapıyor tekrar yatıyor uykusu açılmazsa

Bugun dedigin gibi oldu sese sıçradı bizi sag kulağı hic tepki vermeyince korkuttu ama dedigin gibi o alet ne kadar guvenilir hic bilmiyorum

Bir de soguk jel sürüyorlar çocukların başına çocuk huzursuz oluyor rahat durmuyor neymiş bir de uyuyor olması lazımmış uyuyan çocuğu uyandırıyor zaten o jel soguk olduğu için saçma sapan bir şey kızım hastanedekinde geçti de kurtulduk o olaydan Allahtan oğlumda ki gibi uzamadı sende bir an önce güzel bir sonuç ile kurtulursun insaAllah canım

Kızlar oğlum sürekli ağlıyor emiyor uyumuyor yatağına bırakınca da 5 dk içinde uyanıyor çok az uyuyor bu çocuk çok perişanım sizlerde böyle bişey var mı neden böyle yapıyor olabilir
Benimki de aynı. Memede cok guzel uyuyor bırakınca 5 dk sonra aglıyor. Hadii sil bastan. Bi de benim sütüm yetmiyor doymuyor yani mama verince biraz daha uyuyor.

Allah rahmet eylesin 40 ları çıktıktan sonra bitiyor bu olay zaten

Vallahi kucağımda emerek uyuyor yatakta geliyor demek gaz WC ye gitmek bile lüks oldu gerçekten

Gazı olan bebek sürekli emmek ister o yüzden emerek uyuyor büyük ihtimalle, gaz olmasa yatakta da uyur çünkü kasık üstlerine bakın elinizle sağ ve sol tarafına sertse kaskatıysa gazı vardır

Bazen yüzüstü yatırıyorum. O zaman 2 2.5 saat uyuyor. Sırt üstü hiç yatmıyor 5 dk sürüyor. Yan yatırınca da 30 40 dk uyuyor.

Merhaba kızlar, bugün çok yorgunum, neredeyse şu son günler hergün bebekle dışarıya çıktık, birde ailelerimiz geldi onlar da sürekli biryerlere gitmek istiyor, yine herkes çıktı bugün ben dedim bebeğim ve ben evde kalıyoruz yok efendim kimse de evimde kalmasın yalnız kalmak istiyorum şu an yalnız kaldım bebekle , kafamı dinliyorum.
Sadece yemek konusunda yardım gördük, yoksa hep eşim ve ben perişan olduk (çamaşır olsun, temizlik) , gece vakti de kalkmak bilmiyor herkes (iki aile lojman ayarladı orada kalıyorlar), sonunda geçen ben dedim biz yatsak iyi olur çok yorulduk bugün dedim ve gittiler.. Sabır gelsin bana, en çokta eşime, ben de yatak odamızda izole oldum emzirmek için ve sütümü pompayla çekmek için, herkes de bana kızıyor sanki ben yokum diye oturma odasında herkesin arasında, ve bebek benimle duruyor diye. Yeni doğan yeri anasının yanı zaten.. Neyse sayılı gün az kaldı, bende isterdim ki farklı geçsin, onlarda bizim anne ve babalarımız ama sanki 30 yıl önceyi hatırlamıyorlar yeni doğan dönemini, benden hep dışarıya gezmeye çıkmamı istiyorlar, bugün ara verdim yeter artık ben ve bebek evde kaldık. İçimi döktüm biraz, umarım sizlerde iyisinizdir, güçlü kalın anneler

Cok cok haklisin ayy inşallah geceriz de bu stresi bir hafta daha yasamam

Buyuklerde mi disari cikmani bekliyor bizim buyukler olsa otur oturdugun yerde der

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…