2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar merhaba. Bebeğim 21günlük olmasına rağmen hala emzirme nedeniyle ağrı, acı çekiyorum. Meme ucum emzirmenin ilk 1dakikası çok acıyor. Bebek emdikçe acı azalıyor. Bu yine dayanılabilir bir acı. Fakat emzirmeden 10dk sonra tüm göğsüm sızlıyor, ağrıyor. Emzirdikten sonra kalan sütü sağmamı söylediler ama asla sağamıyorum, acısına dayanamıyorum. Sizlerde durum nedir? Bana öneriniz var mı?
Merhaba. Benim ilk hafta çok acımıştı göğüs ucum yara oldu. Emzirdikce geçti. Emzirme hemsiresi soyle demisti eger gogus ucu aciyorsa bebek memenin sadece ucunu emiyor demektir ve bu yanlış. Memenin halkasını da mümkün olduğunca ağzına almalı. Yoksa göğüs ucu yara olur. Ama bahsettiğiniz emzirme sonrası ağrıyı hiç yaşamadım. Farklı bir durum olmasin doktora bir danışın isterseniz

Kızlar biz bugün doktorumuza gittik gözleri çok çapak oluyor demiştim ya ona damla verdi goze birde ağizdan damla verdi burun tıkanıklığı göz enf iyi gelen. Şükür herşey yolundaymis burnu kuruyup tiksndikcada serum fizyolojik yada tuzlu solüsyonlardan yap aspiratör ile çek hiç korkma bunun istediğin sıklıkta yap dedi.
Sizlerde durumlar nasıl pek giremiyorum fırsat hiç yok iki çocukla. Girdiğimde bikac mesaj anca görüp okuyorum yada sizlere birşey sorup cikiyorum. Yeni hayat çok zor yorucu ama çok şükür güzel 😍🤲
Doğum yapanların gözü aydın.☺️

Pişik geçmiyor daha kötü oluyor ne yapacağımı şaşırdım. Sleepy , Prima kullandık olmadı simdi molfix aldim. ıslak.mendille siliyordum ilk olduğunda sonra pamukla silmeye başladım. Bez değiştik dun eczacı hametan vermiş. Olmuyor, popoyu 2 dk bilr acik bırakamiyorum dün yatak örtüsüne çiş yaptı yani sıçradı, suyla silince iyice kuruluyorum neden geçmiyor pişik anlamadim. Oğlumda olmamisti böyle bişey hassas mi alerjik mi anlamadim
Bizdede ayni durum doktor bugun hametic ve travol verdi bendede penaten var ama sürekli kaka yapasindan oluor bezden oldugunu sanmiyorum

Allahım biz göz kontrolünden çıktık savaş gibiydi kızlar doktor hemşire ikisi bir yavrumun üstüne çöktü buda inat bir gözünü açmadı zar zor açtılar şimdi eve geldik garibimin gözünün önü kırmızı 🥺

Birde bişey soracağım sizin bebeklerin diz ile ayak bileği arası kısmı olan kemik düz mü hafif eğri mi bizimki şuan hafif eğri acaba ayağı çarpık mı olacak yoksa giderek düzleşiyor mu 😳
Geçmiş olsun. Benim kızımın da eğri hatta benim kendi bebeklik fotografimda bacaklarim O seklinde egriymis. Ama bu normal çünkü bebekler anne karninda bacaklarini ve ayaklarini eğri tutuyorlar cenin pozisyonunda.Oradan kalma bir durum diye düşünüyorum. Zamanla geçecektir..

Bende de ağrı oluyor. Aynada baktım katman olmuş dikiş yeri gergin durmuyor . Aile Hekimi korse tak dedi. Bakalım.duzelecek.mi
Bende korse alayim diyordum onerisi olan var mi memnun kalan kizimda korse tayt giydim ama o baya ugrastirirdi normal toparlayici tayta gecmistim

Kizlar surekli uyanik tam dalamiyor bagirip duruyor gazman gibi resmen delirmek uzereyim surekli emmek istiyor bir iko dakka emip birakiyor sonra bagiriyor bebegimin sesi resmen bana eziyet oluyor ne bisey yapabiliyorim nede kendim sakinlesebiliyorum . Kizimda uyku problemi vardi 2 sene boyunca ne cektim ben bilirim hic uyku aramaz halende öyle l. Oglumda ondan kalir yani yok ya ben mi yanlis bakiyorim diyip kendimi sorgulamaktan ta bunaldim

Kizlar surekli uyanik tam dalamiyor bagirip duruyor gazman gibi resmen delirmek uzereyim surekli emmek istiyor bir iko dakka emip birakiyor sonra bagiriyor bebegimin sesi resmen bana eziyet oluyor ne bisey yapabiliyorim nede kendim sakinlesebiliyorum . Kizimda uyku problemi vardi 2 sene boyunca ne cektim ben bilirim hic uyku aramaz halende öyle l. Oglumda ondan kalir yani yok ya ben mi yanlis bakiyorim diyip kendimi sorgulamaktan ta bunaldim
Deme öyle kendini suçlama canım stres oldukca bebeğin de stres olur. Benimki de aynı tarif ettiğin gibi yapıyor. Ama geçecek bu günler deyip sakin kalmaya çalışıyorum. Uykuya gelince daha küçükler ama her türlü gece gündüZ ayrımını öğretmek lazım. Altını acarken o ağlarken falan gece gibi davran. Bir ay sonra göreceksin geceyi gündüzi ayırt edecek

Ne kadar da sessiz . Ocak ayı bitişi ile grupta doğurmayan kalmamıştır heralde 😄 herkes sağlıkla bok temizliyordur inşallah 😄 bebem kaka yapınca mutlu oluyorum. Artık osuruğu da kokuyor 🤣
Ahaha bugün öğlen kaka yapinca çok sevindim😅😅 dünden beridir yapmıyordu sadce çiş vardı hic böyle sevineceğimi düşünmemiştim. Bide kızlar siz emzik veriyormusunuz bebege ben mama hazırlayana kadar vermek zorunda kalıyorum şimdiden vermek ne kadar doğru bilmiyorum ama başka türlü de olmuyor 🤷‍♀️

Ahaha bugün öğlen kaka yapinca çok sevindim😅😅 dünden beridir yapmıyordu sadce çiş vardı hic böyle sevineceğimi düşünmemiştim. Bide kızlar siz emzik veriyormusunuz bebege ben mama hazırlayana kadar vermek zorunda kalıyorum şimdiden vermek ne kadar doğru bilmiyorum ama başka türlü de olmuyor 🤷‍♀️
Benimki emziği almıyor ya. Avent var kusacak gibi atıyor ağzından. Başka emzik denicem ama hangisini tutar bilemedim. Her bebiş farklı emzik seviyor galiba 🙈 memede uyuyor resmen. En azından emzik olsa beni emzik yapmaktan vazgeçebilir 😁

Deme öyle kendini suçlama canım stres oldukca bebeğin de stres olur. Benimki de aynı tarif ettiğin gibi yapıyor. Ama geçecek bu günler deyip sakin kalmaya çalışıyorum. Uykuya gelince daha küçükler ama her türlü gece gündüZ ayrımını öğretmek lazım. Altını acarken o ağlarken falan gece gibi davran. Bir ay sonra göreceksin geceyi gündüzi ayırt edecek
Evet bende basladim gece gunduz ayrimi icin ugrasmaya ama ne yapan soyliyim kendimi suclamasam aslinda hersey daha kolay gelicek gibi. Gecicek gercekten geciyorum onemli olan sabretmek de galiba gunlerdir uykusuz ve yorgunluk olunca birde isitme testini bir turlu gecemiyoruz o beni psikolojikmen cokertti

Pişik geçmiyor daha kötü oluyor ne yapacağımı şaşırdım. Sleepy , Prima kullandık olmadı simdi molfix aldim. ıslak.mendille siliyordum ilk olduğunda sonra pamukla silmeye başladım. Bez değiştik dun eczacı hametan vermiş. Olmuyor, popoyu 2 dk bilr acik bırakamiyorum dün yatak örtüsüne çiş yaptı yani sıçradı, suyla silince iyice kuruluyorum neden geçmiyor pişik anlamadim. Oğlumda olmamisti böyle bişey hassas mi alerjik mi anlamadim
Hamazinc iyi geldi bize.
Tam pişik değildi ama olmak üzere dedi Dr kizardikca kullanıyorum çinko lu imis hemen kurutuyor

Evet bende basladim gece gunduz ayrimi icin ugrasmaya ama ne yapan soyliyim kendimi suclamasam aslinda hersey daha kolay gelicek gibi. Gecicek gercekten geciyorum onemli olan sabretmek de galiba gunlerdir uykusuz ve yorgunluk olunca birde isitme testini bir turlu gecemiyoruz o beni psikolojikmen cokertti
İşitme testi kaç kez yapıldı? İlkinde bizde geçemedik normal olabiliyor dediler. Bir hafta sonra ikinci testte geçtik. Seslere verdiği tepkiler nasıl?

Benimki emziği almıyor ya. Avent var kusacak gibi atıyor ağzından. Başka emzik denicem ama hangisini tutar bilemedim. Her bebiş farklı emzik seviyor galiba 🙈 memede uyuyor resmen. En azından emzik olsa beni emzik yapmaktan vazgeçebilir 😁
Ya benimkide başta öyleydi memede uyuyordu istediği zman emiyordu emzik niyetine kullanıyordu yani beni😅😅valla ucuz emzik verdim onu tutuyor😀🤭 ama acıkınca asla almıyor atıyor hemen zaten ben mama veriyorum diye emzik vermek zorunda kaldım başka türlü mamayi hazirlayamiyoruz🤷‍♀️🙄

Benim kızın iki dizinde de gamzesi var 🤣 gamzesi olsun diye çok dua ettim ama dualarımda yeri belirtmemisim demek ki 🤔
Benim kızında sağ kalça kısmında doğum lekesi baba tarafından ırsi imiş eşimin anneannesi kardeşinde falan var bende gamzeli olsun diye çok istedim ama bizim yok onun yerine dogum lekesi var 😀

X