2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Evet bende basladim gece gunduz ayrimi icin ugrasmaya ama ne yapan soyliyim kendimi suclamasam aslinda hersey daha kolay gelicek gibi. Gecicek gercekten geciyorum onemli olan sabretmek de galiba gunlerdir uykusuz ve yorgunluk olunca birde isitme testini bir turlu gecemiyoruz o beni psikolojikmen cokertti

Benim oğlum 4 kere geçemedi 5. ye de yeter artık deyip ben götürmedim çünkü çocuk bariz duyuyor yani duymayan çocukta olan hiçbir şey yok oğlumda çok şükür. Ya yapanlar düzgün yapamıyor ya da eften püften bırakıyorlar testten bilemiyorum yani. Eğer bebeğin ani ve yüksek gürültülü seslere sıçrıyor, tepki veriyorsa hiç takılma duyuyordur

Kızlar ben kızımı reflü yatağında yatırıyordum. geçen gün uyku sıkıntısı yaşayınca acaba yataktan mı dedim normal yatağına yatırdım. Düz olunca hiç uyumak istemedi. İncecik silikon bi yastıkla yatırdım rahat uyudu. Ama yastık zararlı diye biliyorum. Çok ince olsa bile sıkıntı mı ki?
Neyse asıl soruma geliyorum. Sizin bebişler uyurken değişik sesler çıkarıyor mu? Sanki böyle rüya görüyormuş gibi mırıldanıyor bu gece. Uyanmıyorda… korkutuyor beni sağlığında bir şey mi var diye düşünüyorum nefes darlığı mı yaşıyor ki uyurken. Reflü yatağına tekrar yatırdım. Hepimiz kalktık ona bakıyoruz bide “bu saatte nasıl diktim hepinizi ayağa”der gibi yandan yandan gülümsüyor uyurken🙈

O uyurken gördüğü meleklere gülüyor 😊 bir de bebekler ilk 2 ya da 3 ay hangisiydi unuttum değişik, kendilerince sesler çıkartırlarmış benim bebeğimde uyurken sesler çıkartıyor doktoruna sorduk bize öyle demişti.

Kızlar siz bebeğinizi sallıyor musunuz benim ki memede uyurdu ama gazı olduğu ve uyuyamadığı zaman ayağımda sallıyorum çok seviyor uyuyor hemen birde kundaktan ve şapkadan nefret ediyor 🤭

Sallamıyorum poposuna hafif hafif vurarak anlatabildim mi bilmiyorum ama sallar gibi yapıp pış pışlıyorum uyuyor 😊 benim kızım da şapka hiç sevmiyor bende takmıyorum zaten 😆 kundakta yapmıyorum ellerinin bağlı ya da kapalı olmasını hiç sevmiyor 😄

Kızlar bebişin poposunda büyükçe morluk vardı doğduğundan beri. Biz doğumda çıkarırken elleriyle morarttılar, geçecek diye düşünmüştük. Bugün sağlık ocağına gitmiştik oradaki doktora sorduk doğum lekesi de olabilir, zamanla rengi açılır ama kaybolmayabilir dedi. Çocuk doktorumuza sorcaz kontrolde 😞

Kızlar bebişin poposunda büyükçe morluk vardı doğduğundan beri. Biz doğumda çıkarırken elleriyle morarttılar, geçecek diye düşünmüştük. Bugün sağlık ocağına gitmiştik oradaki doktora sorduk doğum lekesi de olabilir, zamanla rengi açılır ama kaybolmayabilir dedi. Çocuk doktorumuza sorcaz kontrolde 😞
Benim de kalçada ayak bileğinde yine ayakta 3 farklı yerde var en büyüğü kalçada bende ilk gördüm biri morarttı dedim ama doğum lekesiymiş benim de cenemin yan tarafında var annem senin de ilk bu renkti dedi şükür yüzünde bari değil

Benim de kalçada ayak bileğinde yine ayakta 3 farklı yerde var en büyüğü kalçada bende ilk gördüm biri morarttı dedim ama doğum lekesiymiş benim de cenemin yan tarafında var annem senin de ilk bu renkti dedi şükür yüzünde bari değil
Çok şükür yüzlerinde değil🙏🏻morluk olsa şimdiye geçerdi galiba gerçekten doğum lekesi

O uyurken gördüğü meleklere gülüyor 😊 bir de bebekler ilk 2 ya da 3 ay hangisiydi unuttum değişik, kendilerince sesler çıkartırlarmış benim bebeğimde uyurken sesler çıkartıyor doktoruna sorduk bize öyle demişti.
😍 Bariz şekilde melekler görünüyor ona onlara tebessüm ediyor ya da uykusunda kahkaha atıyor. Içim ürperiyor o anda.

Benim kızında sağ kalça kısmında doğum lekesi baba tarafından ırsi imiş eşimin anneannesi kardeşinde falan var bende gamzeli olsun diye çok istedim ama bizim yok onun yerine dogum lekesi var 😀
Bizimkilerde enseden çilek lekesi şeklinde doğum lekesi var irsiymis oğlumda da kızımda da var 🤣

Kızlar benim ki bu emzigi kabul etti ilk aldıklarımı kusurcasina ağzından atıyordu şükür bunu tutuyor agzinda

Eklentiler

• Screenshot_20230201_131820_ebebek.jpg
    Screenshot_20230201_131820_ebebek.jpg
    45,9 KB · Görüntüleme: 54
😍 Bariz şekilde melekler görünüyor ona onlara tebessüm ediyor ya da uykusunda kahkaha atıyor. Içim ürperiyor o anda.

Evet bazen de ağlıyor melekler ağlatıyor diyorlar bazen hızlı hızlı nefes alıyor meleklerle koşuyor diyorlar tuhaf geliyor bana da ama manevi bir duyguda hissettiriyor meleklerle olması 🥰

Benim kızımda da var sezeryan doğum olan bebeklerde oluyormuş ben de yarın çocuk doktoruna soracağım

Evet bazen de ağlıyor melekler ağlatıyor diyorlar bazen hızlı hızlı nefes alıyor meleklerle koşuyor diyorlar tuhaf geliyor bana da ama manevi bir duyguda hissettiriyor meleklerle olması 🥰
Evet ağlıyor gibi yapıyor yüz ifadesini. Meleklerle koşuyor u duymamistim☺️ evet kesinlikle iyi hissettiriyor. Mesela ben yenidogdumda anneannem kansermis ve ziyaretine gittiğimizde belli bir saatte ağlarmisim ne yaparlarsa susmazmışım. Azrailin bana göründüğüne inanırlarmış. 1 ay sonra da vefat etmiş anneannem. Böyle inanırlar ne kadar doğru bilmiyorum 🙂

Benimki emziği almıyor ya. Avent var kusacak gibi atıyor ağzından. Başka emzik denicem ama hangisini tutar bilemedim. Her bebiş farklı emzik seviyor galiba 🙈 memede uyuyor resmen. En azından emzik olsa beni emzik yapmaktan vazgeçebilir 😁
Benimki avent emzik tutuyor ucu büyük görünüyor ama karnı toksa verdiğim zaman öğürüyor, tutuyorda.. birde annem başka bisi almıştı ucu minik onu da tutuyor evde de bibs kauçuk var onu da bulursam denerim bnce onu da tutar.. Ablası hiç emzik tutmuyordu..

Kızlar merhaba, bebeğim 13 günlük ilk günden memeden ayrılmak istemiyordu hiç uyumadı sütüm sıkınca geliyordu bebek de güzel emiyordu ama ben dinlenemediğim için ve Şekeri düşmeye başladığı için mama takviye ettik. Eve gelince de önce emzirme sonra aranmaya devam ediyorsa mama şeklinde beslenmeye devam ettik sarılık hafif oldu şükür o da aman desteği ile baya düştü ama günde 4-5 defa mama takviyesi yapıyoruz hala 50-60 cc arası besleniyor tek seferde. Ben sadece anne sütü ile beslensin istiyorum ama benden 2-3 saat de emse benden ayrıldığında aranmaya devam ediyor hiç uykuya geçemiyor memede uyuyor sadece. Sütümü nasıl çoğaltabilirim aynı durumu yaşayanlardan tavsiyeler alabilir miyim?

Benim oğlum 4 kere geçemedi 5. ye de yeter artık deyip ben götürmedim çünkü çocuk bariz duyuyor yani duymayan çocukta olan hiçbir şey yok oğlumda çok şükür. Ya yapanlar düzgün yapamıyor ya da eften püften bırakıyorlar testten bilemiyorum yani. Eğer bebeğin ani ve yüksek gürültülü seslere sıçrıyor, tepki veriyorsa hiç takılma duyuyordur
Bugun dedigin gibi oldu sese sıçradı bizi sag kulağı hic tepki vermeyince korkuttu ama dedigin gibi o alet ne kadar guvenilir hic bilmiyorum

X