2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Tahin de yapmış olabilir bi kes bakalım. Susam cok alerjik ya denemiş olursun.

Ya muayeneler cok pahalı sigorta da 10bin civarı cıktı. Hasta falan değilken de sacma geliyor götürmek. Gülhanede sağlam bebek polikliniği var. Oğlumu da oraya götürmüştüm. Sanırım oraya götürcem

Bizde oğlumun büyük testlerine Hacettepe ye götürüyorduk. ben şok oldum deva tıp merkezinde bile muayene ücretleri 350* den başlıyor tıp merkezi yani

Bizde oğlumun büyük testlerine Hacettepe ye götürüyorduk. ben şok oldum deva tıp merkezinde bile muayene ücretleri 350* den başlıyor tıp merkezi yani
Aynen oyle. Dün medicalparkta sordum ücretleri 620 ile 830 arası değişiyor dedi. E daha göz muayenesi var kalca ultrasonu var. Zaten hasta olunca özele gidiyoruz şimdi bile. Sağlamken o kadar vermeyelim dedim

Aynen oyle. Dün medicalparkta sordum ücretleri 620 ile 830 arası değişiyor dedi. E daha göz muayenesi var kalca ultrasonu var. Zaten hasta olunca özele gidiyoruz şimdi bile. Sağlamken o kadar vermeyelim dedim
Bizim medicana ve başkentle iyi anlaşması var . Onlardan bi doktor bulursam iyi. sen gatada çalışıyormuşsun iyi olur. Şimdi randevu almakta zor ,biz oğlumda çocuk göz, çocuk kardiyoloji , çocuk kbb hepsine doç.,prof. Randevu alıyordum Hacettepeden. Ankara tipta sünnet oldu prof. Çocuk cerrahina eğer şimdi yaparsa ona yaptıracam.

Lohusa kuymagi ne canım?
Benim hiç sutum akmıyor ya. Doluyor sadece göğsüm zaten küçücukler.
Birde ciğeri nasıl yapıyorsunuz etkili olması için arnavut tarzı mi sebzeli yemek gibi mi
Ciğerin tarifi,
Kuyruk yağını minik minik doğrayıp kavur, üzerine karaciğeri minik minik doğrayıp ekle kavur(doğranınca yıkanıp süzülsün), üzerine 1 tane soğan eklenip kavrulsun(soğanlar iyi kavrulmalı), ocağı kapatmadan 1 dk önce ince kıyılmış maydonozu ekle karıştır. Üzerine tuz karabiber kimyon.

Gülhanede suzi demirbağ var. Oglumu ona yaptırmıstım cok iyi bir hocadır doktor bulamazsan tavsiye ederim canım.

Ya evet randevu işleri de zor artık. Allah düşürmesin eksik de etmesin hastaneleri

Allahım biz göz kontrolünden çıktık savaş gibiydi kızlar doktor hemşire ikisi bir yavrumun üstüne çöktü buda inat bir gözünü açmadı zar zor açtılar şimdi eve geldik garibimin gözünün önü kırmızı

Birde bişey soracağım sizin bebeklerin diz ile ayak bileği arası kısmı olan kemik düz mü hafif eğri mi bizimki şuan hafif eğri acaba ayağı çarpık mı olacak yoksa giderek düzleşiyor mu

Kontrol sonucunda iyi şeyler duyduysan güzel :) yenidoğan bebeklerin bacakları hep eğri görünür. Zamanla düzeliyor. Ben de çatır çatır ses duyuyorum alt temizlerken, her alt almada bağırıyor, o da normalmiş

Göz için erken değil mi. Ben 1 aylık dr kontrol ünde göz e batıracağım.usg de o zaman bakılacak.

Çok şükür bir sorun yokmuş benim de aklıma kardeşim soktu onun hafif eğri hep kot giyse rahatsız olur bakınca gözüme eğri geldi ama dediğin gibi bebekleri de hep böyle görünce ne bileyim sorayım dedim

Göz için erken değil mi. Ben 1 aylık dr kontrol ünde göz e batıracağım.usg de o zaman bakılacak.
Bize doktor 15 gün geçince göz için randevu alın dedi 2. Ayı içinde de kalça için randevu alın dedi ona göre aldık bundan sonra bir yerde yine göz randevusu var galiba zaten

Çok teşekkürler kuzum anneciginin de senin de emeğine saglik

Kızlar alakasız bir soru olacak ama doktorum bugun dedi ki kırkın cıkınca kontrole geldiğinde spiral takalım istersen dedi. Daha önce kullanan var mı. Ya da düşünüyor musunuz siz de
Cevremde kullanmayan yok nerdeyde hepsinin adet duzenleri çok afedersiniz boka sarmış durumda, ya kanamalari uzadi ya ara kanamalari oldu yani ben açıkçası 1 sene vücuduma hormon almayi düşünmüyorum. Onun yerine eşim korunacak simdiden öyle anlaştık daha doğrusu doktor şimdiden bilgilendirdi bizi. Daha sonrasi icin de doğum kontrol hapıni devam edeceğim sprialden çok daha iyi zaten 4 yil kadar kullanmistim baya regli duzeni kanamalar falan çok daha düzenli oluyor

Kuzu karnimizda durduğu pozisyon yüzünden öyle sanırım bende doktora sormuştum 3 ay içinde düzelir dedi. Bacakları etlendikce degisiyor

Sen neden göz muayenesine götürdün ki normalde 3 aylıkken olur göz muayenesi

Kuzu karnimizda durduğu pozisyon yüzünden öyle sanırım bende doktora sormuştum 3 ay içinde düzelir dedi. Bacakları etlendikce degisiyor
Değil mi değişir bende ne bileyim yeni yeni bana geçti alt değişme işi baktıkça bi aklım kaldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…