2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benden haber bekleyen arkadaşlar, sürecim çok kötü başladı, anlatıp kimseyi üzüp korkutmak istemiyorum. Genel anestezi ile bebeğime acil sezeryan ile kavuştum. Rabbime binlerce kez şükürler olsun ona bir şey olmadı. Şimdi ikimizde iyiyiz. Yanımda uyuyor. Bende ilk ayağıma kalktım sıvı şeyler tükettim yürüdüm şimdi dinleniyorum. Kolayca gaz çıkarmak için tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayakta kalmaya pek enerjim yok hala ama yavaş yavaş yürüyorum
Geçmiş olsun canım kuru incir isla ye suyunu iç bol yürü gaz için tavsiyem bunlar

Kızlar benim sezaryen dikiş yerim bir acayip oldu. Karnım sarktı diye mi bilemedim. Böyle dikiş yerinin ortasi degil uclari ozellikle içinde sert bir sey varmis gibi. Odem mi ne bu bilemedim. Korse dikisler duzgun kaynasin diye mi kullanılıyor acaba? Ben hiç kullanmadım bugün 2 hafta geçti.
Eriyen dikiş atıldı sanırım. Dikiş yerinin sonunda dikişin bağlanma kısmı varmış. En sonda düğüm atılırmış. Yani orası daha şiş olur ve diğer taraflara göre daha çok ağrır demişti. O yüzden daha sert ve şiş gibi. Benim de öyle normalmiş.
Kızlar bebeğin yüzünde minik minik sivilceler çıkıyor neden oluyor acaba ve nasıl geçer 😞
Sütten kaynaklı. Normal . Kendiliğinden geçecek. Ben ara sıra zeytinyağı sürüyorum

Korse rahim daha hızlı toparlanabilsin diye bir de rahmin olduğu yer şuan sarkık ya o sarkıklık dikislere gelmesin dikislerin olduğu yer daha hızlı iyileşsin diye öneriliyor e bir de karın çevresi toparlansın diye işte. 2 hafta cok uzun bir süre değil yarın başlayıp her gün düzenli takarsan da işe yarar bence
Cok tesekkurler yarin bir sorayim korseyi. Doktor hicbir şey söylemedi bilseydim kullanırdım. Inşallah bu saaten sonra ise yarar

Eriyen dikiş atıldı sanırım. Dikiş yerinin sonunda dikişin bağlanma kısmı varmış. En sonda düğüm atılırmış. Yani orası daha şiş olur ve diğer taraflara göre daha çok ağrır demişti. O yüzden daha sert ve şiş gibi. Benim de öyle normalmiş.
Çok teşekkürler. Aynen öyle ve agri da yapıyor. Baştaki ağrılar geçmişti yeniden ağrımaya başladı rahatsızlık veriyor. Korse denicem. Doktor randevusuna daha 2 hafta var.

Benden haber bekleyen arkadaşlar, sürecim çok kötü başladı, anlatıp kimseyi üzüp korkutmak istemiyorum. Genel anestezi ile bebeğime acil sezeryan ile kavuştum. Rabbime binlerce kez şükürler olsun ona bir şey olmadı. Şimdi ikimizde iyiyiz. Yanımda uyuyor. Bende ilk ayağıma kalktım sıvı şeyler tükettim yürüdüm şimdi dinleniyorum. Kolayca gaz çıkarmak için tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayakta kalmaya pek enerjim yok hala ama yavaş yavaş yürüyorum

Gaz için yapılacak en iyi şey yürümek diye biliyorum her ne olduysa çok geçmiş olsun. Allah anneli babalı büyütmeyi nasip etsin bebeğinizi 🤲🏻🌸

Geçmiş olsun canım kuru kayısı yemiştim

Kızlar 2 den beri durmadan yürüyorum su, kayısı komposto tükettim, no gaz, çişim bile gelmedi. Oturunca iç organlarımdan rahatsız oluyorum. Gazdan dolayı mı oluyor bu durum.

Kızlar 2 den beri durmadan yürüyorum su, kayısı komposto tükettim, no gaz, çişim bile gelmedi. Oturunca iç organlarımdan rahatsız oluyorum. Gazdan dolayı mı oluyor bu durum.
Geçmiş olsun ve hayırlı olsun. Ameliyat sonrası aynı gün ayağa kalktım yürüdüm ancak 2 gün boyunca gaz çıkaramadım. Cok rahatsiz ediciydi. Bol su tükettim. Incir ve üzerine içilen su beni rahatlatiyor. 2 hafta gecti hala gaz sancisi agri yapiyor makata dogru igneler batiyor. Hatta idrar kesesine bası var agriyor .

Pişik geçmiyor daha kötü oluyor ne yapacağımı şaşırdım. Sleepy , Prima kullandık olmadı simdi molfix aldim. ıslak.mendille siliyordum ilk olduğunda sonra pamukla silmeye başladım. Bez değiştik dun eczacı hametan vermiş. Olmuyor, popoyu 2 dk bilr acik bırakamiyorum dün yatak örtüsüne çiş yaptı yani sıçradı, suyla silince iyice kuruluyorum neden geçmiyor pişik anlamadim. Oğlumda olmamisti böyle bişey hassas mi alerjik mi anlamadim

Pişik geçmiyor daha kötü oluyor ne yapacağımı şaşırdım. Sleepy , Prima kullandık olmadı simdi molfix aldim. ıslak.mendille siliyordum ilk olduğunda sonra pamukla silmeye başladım. Bez değiştik dun eczacı hametan vermiş. Olmuyor, popoyu 2 dk bilr acik bırakamiyorum dün yatak örtüsüne çiş yaptı yani sıçradı, suyla silince iyice kuruluyorum neden geçmiyor pişik anlamadim. Oğlumda olmamisti böyle bişey hassas mi alerjik mi anlamadim
Senin yediğin birsey de dokunuyor olabiliyor canım. Yediklerini bi kontrol et bakalım. Alerjik asitli vb birsey var mı içlerinde

Senin yediğin birsey de dokunuyor olabiliyor canım. Yediklerini bi kontrol et bakalım. Alerjik asitli vb birsey var mı içlerinde
Valla asitli düşündüm ama yemiyorum asitli mandalina ,portakal canım istiyor yemiyorum. Ama tahin ve tahin helvası yiyorum süt olsun diye bir tatli kaşığı 1defa sadece, salatada limon ama kac gündür yemedim.sut ürünleri dedi arkadaşım ama kakada mukus olurdu dedi.

Bu arada sen çocuk doktoruna nereye götüreceksin. İlk 5 günlük olana koruda götürdüm ama 1 aylik muyanesine doktor ariyorum

Sütten kaynaklı. Normal . Kendiliğinden geçecek. Ben ara sıra zeytinyağı sürüyorum
Ucu iltihaplı değil ama şöyle kızarıklık var göz pınarları çenesi dai yüzün birçok yerinde var sütten mi oluyor canım

Eklentiler

• IMG_20230131_093434_edit_36102993332510.jpg
    IMG_20230131_093434_edit_36102993332510.jpg
    105,3 KB · Görüntüleme: 71
Ucu iltihaplı değil ama şöyle kızarıklık var göz pınarları çenesi dai yüzün birçok yerinde var sütten mi oluyor canım
Bundan benim kızımında vücudunda çıkıp geçiyordu. Doktora resmini gösterdim sorun yok bunlar çıkıp geçer dedi canım. Uzun süre kalmıyor. Yüzünde hiç çıkmadı ama

X