2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Sürekli emzirip uykusuz kalıyor gibi bi havası var. Biraz dinleneyim diye başka odaya geçip uyuyor, ben de kayınvalide ile oturuyorum. O da memeye bakıp başımı bekliyor, emiyor mu diye. Analı oğullu oturmuşlar benden yemek bekliyorlar heralde ki akşama kadar bişeye dokunmuyorlar. Bende eşle beraber kv de lohusa.. Bebeğin huyu değişti, cok huzursuzlaştı, benim stres sütle geçiyor mu acaba. Kv gelmeden önce bişe yoktu. Geldiğinden beri memede bile ağlıyor. Bebemi alıp kapıyı çarpıp çıkasım var.

Kizlar duyduguma gore ilk gebeliklerde suni sanci denemesi cogunlukla sezeryanla sonuclaniyormus. Coook uzun suruyormus vs.
Bir de suni sanci sizce zararli mi?
Bir de vajinadan verilen siviyla, serum olarak verilen suni sanci arasinda ne fark var?
Bir de :) 4-5 cmlik acilma olmadan suni sanci vermek mantikli diilmis.
Ay suni sancidan da sogudum yeminle. Kesin beni yeter diycem en son.

O yorumlar bitmez canım sen doğum yaklaştığı için ekstra sinirleniyorsundur.
Bana da yok o tek çocukla kalmış bu tek çocukla kalmış yok ne gerek vardı hayatını yasasaydinlar ,geçmiş olsunlar felan diye yorum yapanlar oldu. Herkes yapmış ikişer üçer bana tek kalsaydım diye akıl veriyorlar.
Onlar mı bakicak canım biz bakicaz .kimseye güvenerek yapmadik bu çocukları sonuçta
İlk çocuğu olacaklara da eminim bir sürü yorum yapıyorlardı bir de onlar tecrübesiz diye fazlaca akıl veriyorlardir Salla gitsin ya.

Happywomen1 bugun kontrole gittim muayene 450 olmuş indirimli oldugu için nst ile 371 ödedim doğum ücreti ne kadar ödediniz siz
İlk haftalarımda 4500 civarı demişlerdi 2 Ocakta sezaryen için 6000 dediler indirimle 5400 ödedik ama fiyat daha güncellenmedi dediler şimdi tekrardan zamlanmış olabilir

Sen tez canlisindir canım .az nazlansaydin ağrım sızım var diye keşke kimse yemek bekleyemezdi o zmn.esiminkiler maaile gelecekler valla ben bebek dışında bir şeye dokunmayı düşünmüyorum, kalkıp yemek hazırlamam yani o halimle onlar da kalk yap demezler.sadece çok geç kalkıp geç kahvaltı hazirliyorlar onu düşünüyorum sütum azalır mı diye onu da şöyle dusundum yulaf ezmesi alıp sütle karıştırıp önden atistirayim dedim.
Karakteri öyleyse kayinvalidenin keşke ilk başta hiç dokunmasaydin o işlere ,yemeği sen yapicaksan ne diye duruyor acaba bebeği emdirecek halı yok ya

Bak plates topuda çok etkili oda da bol bol yap o duyguyu çok iyi biliyorum hayatımın en uzun gecesiydi sancilrdan uyuyamamistim oyuzden Allah yardımcın olsun canım sağsalim bebeğini kucağına alırsın ve bir ayazda dogurursun insallh

Sorma herkes kendine gore dogru olani yapsin basklarinin canini sıkmaktan vazgecsin yaa.. artik birsey yaparken kamuoyu arastirmasi yapicaz galiba

Yok bi işe dokunmadım. Eşimi tek bulduğum yerde sıkıştırdım, yemeği yapmasını söyledi kv yaptı. Süt gaz yapıyor, onun yerine yumurta kır ye önden daha iyi :) stres olmazsa süt bi şekilde geliyor

Aa öyle miymiş hiç bilmiyordum perşembe doktoruma sorucam bunları...bana da zaman zaman o yeter diyip sezeryana dönme hissi oluyor da o kadar bekledik diye de vazgeçemiyorum normal doğumdan

Haydi güzel haberlerini bekliyoruz hastane de sanki bebişe hazırlık yapmış

Kızlar bir de doğum yapanlara bir şey sorucam. Ailelerin hastaneye ne zaman gelmesi mantıklı? Sancılanır sancılanmaz gelirlerse sanki çok erken olmaz mı hele ki ilk doğum için 5-6 saat minimum bekleme süresi olacak belki de? En mantıklısı doğumhaneye alınmadan gelmeleri değil mi sanki?

Bence antibiyotik bitiş tarihine göre ayarlayıp gün verirler artık sana çünkü sezeryanı en geç 39+1 yada 39+3 lerde aliyolar diye biliyorum hayırlısı olsun hakkında
Bu gün şükür gün aldım Rabbime şükürler olsun İnşallah Çarşamba sabahı sezeryana alacaklar Allah bekliyen annelerede yardımcı olsun

Benimde ilk gebelik ve acilmam azdı ewt 4 cm olduktan sonra suni sancı yedim inan 1 saat sonra doğurdum bilseydim önceden yaptır derdim hemşireye tüm akşam kendi sancilarimdan kivrinip durmazdım. Ben acıya dayanma esiğim çok az ben o sancılarını 1 dakikaya düştüğünde çok dedim beni kesin diye ama yapmadılar acilman çok güzel normal dogurursun dediler ha Allah kısmet edip tekrar hamile kalsan normal doğum yaparmiyim meçhul korkutmak istemiyorum seni benim yaşadığım başka şeylerde oldu ewt acı çocuk doğana kadar ama sezaryanin acısını çekerim daha iyi en azından ağrı kesici alabiliyorsun ağrıdığında

Kız pittik benim ki de annem gelince geldi ya ilk defa böyle bişey oldu seni anlıyorum bugün Doğuma.gidecem stresten rahat değilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…