2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ben kesilmemeli gibi bişey bilmiyorum öyle bişey var mı ki baktım baya uzun eldiven durmuyor yüz çiziliyor kestim geçtim
Bizim yöreye mi ait herkes mi öyle yapıyor bilmem ama 3,4 ay kesilmez eldiven giydirilir sebebini bilmiyorum. Babasının cebinden pala alabilecek kıvama gelinceye kadar kesilmez derler burda.

Ben kesilmemeli gibi bişey bilmiyorum öyle bişey var mı ki baktım baya uzun eldiven durmuyor yüz çiziliyor kestim geçtim
Şimdi internete baktım da şöyle yaziyor.
Önceleri uzmanların ortak kabul ettiği zaman aralığı 6 haftayken, şimdilerde daha erken kesilmesinde bir sakınca görülmüyor.
Anneme sordum da şaşırıyor kesilir mi hiç diyor Hurafedir belki canım ama kesmiyorlar burda.

Canım kaç çıktı tansiyonların, Rabbim en hayırlısını ve kolayını nasip etsin sağlıkla kavuşun inşallah

Çok sevindim çok çok cok

Canım kaç çıktı tansiyonların, Rabbim en hayırlısını ve kolayını nasip etsin sağlıkla kavuşun inşallah
140/90 çıktı. Bekliyoruz şimdi, arabadan doğum çantasını aldık, sabah koymuştuk ne olur ne olmaz artık son haftama girdim diye ( en doğrusu valiz ) ve birseyler yedik.

İste dusuncesizlik annen gittikten sonra gelip yardim gerekiyorsa yapsin gerekirse kalir ama annen varken arada gelebilir ona bisey deniezde iste dusunseler bile genelde şu oluyor koskanclik gelmedi demesinler bensiz kim bilir ne konusuluyor ne yapılıyor daha neler neler benimde ablam gelicek korkuyorum kayinvalidede kalmaya calisir diye ilkinde bir tas corba bile gondermedi ki ozaman kimse gelemedi koronadan dolayi aipem il diisnda ama bunda kiskancliktan kesin kesin gelir

Ay çok sağol canım benim yaaaa. Amin amin inan çok zordu 6 gün bana 60 yıl gibi geldi şuan hala inanamıyorum Rabbım hiçbir anneden yavrusunu ayırmasın çok zordu şükür gecti tek eksik onun gelmesi onuda gelir gelmez yazacağım buraya

Ne oluyor bu kv lere anlamıyorum. Bir hafta anne ve kv beraber geldiler. Çok sevindim. Annem tek koşturmaz, biri bebek ile biri yemek ev ile ilgilenir diye düşündüm. Öyle değilmiş. İkisi aynı işe koşturuyor, bir de farklı düşünüyorlar, arada kalıyorum. Gidin dedik ikisine de. Karı koca olarak bakalım artık dedik. Çok rahatlamıştım. Ama dayanamadı kv şimdi yine bizde kalıyor. Bir arveles içtim geçecek inşallah diyorum. Eşim de stresimi biliyor, üzüm incir vs almış gelmiş, sütün kesilmesin diye hoşaf yapalım diyor

Senin yazdığını okuyunca bebeme sarılıp dua ettim. Bir ay kalır belki dediğinde çok üzülmüştüm. Çok şükür sevindim. Daha da iyi olsun miniğimiz inşallah

Senin yazdığını okuyunca bebeme sarılıp dua ettim. Bir ay kalır belki dediğinde çok üzülmüştüm. Çok şükür sevindim. Daha da iyi olsun miniğimiz inşallah
Cok sağol canım duaların için Ewt başta doktorlar okadr umutsuz konustularki ben çıkacağına inanamadım sadcd allaha dua ettim çok sıkı sarıl Rabbım kimseye göstermesin gerçekten çok zordu çok şükür gecti

Kızlar galiba bu gece doğuruyorum. Birden başlayan kasık sancım var geçmiyor. 10 7 5 dk gibi düzensiz aralıklarla şiddetleniyor. Dua edin bana çok canım yanıyor
Canim nasilsin? Nedir son durumun?

Allah yardimcin olsun canim

Nst deyim tek bi sancı kasılma yok dogmaya niyeti hiç yok benimkinin
:)) bu ben. Ama cumartesine karar verdim, yatisim yapilacak. Oncesinde surpriz yapmazsa o gun kavusucaz insallah.

Oh sukurler olsun. Gozun aydin canim. En beteri bu olmus olsun. Saglikli omurler dilerim

Bende öyle sancı sıfır doktor yürüyüş yap dedi yoksa suni sanci yaparız çok yakında dedi. Sana özel tavsiye de bulundular mı? Gerçi senin iki haftan var daha
Yok haftaya salı suni sancı dusunuyorum dedi ama ben istemedim ya bekleyelim dedim. Yürüyüş yap dedi hareket et bakalım dedi
Bende girdim sancı da yok açılma da yok suyu bol yeri de rahat dedi
He ya gayet rahattı valla uyudu bile yani bol bol nstde 1 saate yakın bekledim sıfır sonuc
Aaa canım dualarıö seninle inşallah kolay bir şekilde dogar gelir bebiş. Suni sancı alırsan deneyimlerini bekliyorum. Zira ben korktugumdan olmaz dedim

Bugün 39 hafta nst için hastaneye kontrole geldim, nst sancı çıkmadı, açılmam da yok, ama tansiyonum yüksek çıktı ve devam ediyor (hiç bir belirtim yok, gerçi çok stresliyim, elimden geleni yapıyor relaks olmak için) . Bu yüzden yatış yaptılar ve indüksiyon için jel uyguladılar : Prostaglandini vajinal olarak uyguladılar. Bir saat sonra nst çekicekler, bir kaç saat sonra yeniden jel uygulayacaklar. Gevşeme ve açılma için yardımcı olması lazım. Bekliyorum kızlar dua edin bizim için

140/90 çıktı. Bekliyoruz şimdi, arabadan doğum çantasını aldık, sabah koymuştuk ne olur ne olmaz artık son haftama girdim diye ( en doğrusu valiz ) ve birseyler yedik.
Aslında 14/9 sınır diyorlar, her seferinde aynı mı çıktı..iyi yapmışsın canım, artık elimiz kulağımızda valizler hazırda durmalı

Sağlıkla doğurmak nasip olsun kızlar

Ayy heYcanlandim bende smdi..benimde kontrolum yarin sag salim kavussaydik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…