2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Aslında 14/9 sınır diyorlar, her seferinde aynı mı çıktı..iyi yapmışsın canım, artık elimiz kulağımızda valizler hazırda durmalı
Yurt dışında eşimin kız kardeşi hemşire o da öyle söyledi, bilmiyorum artık.. Evet hep aynı çıktı bugün hiç inmedi ( sadece hamileliğin başında yükselme olmuştu, daha sonra doktor hep takip etti yüksek hiç çıkmadı, evdede kontrol ettim normal değerler çıkıyordu) , heyecan da var, streste var bende şimdi yatıyorum relaks olmaya çalışıyorum. İşte biz bugün hastaneye nst için geldik, ama dün dedim valizi arabaya koyalım artık 39. Hafta işte demekki bugün böyle geçecekmiş iyiki koymuşuz. Eşyalarımı yerleştirdim bile odaya

Yapabiliyorsan merdiven in çık o açılmaya yardımcı oluyor insallh sağlıkla bebeğine kavuşursun Allah yardımcın olsun

Kizlar sizin kocalarda sizden daha lohusa mı ya 1gr lohusaliga giremedim ya. Herkesten rica minnet istiyorum valla herşeyi. Allah razı olsun ablam bende kaliyorda o ne istersen söyle yardıma geldim ben diyor. Ama kıyamıyorum onada kendimde iş yapiyorum devamlı. Ağrı kesici sağolsun ayakta tutuyor

Hadi inşallah canım bakalım hurma yemeye ve yuruyuslere ağırlık vermeye baslıcam ben de
Aa doktorum da bana bundan bahsetti sanırım . Ben suni sancıdan korkuyorum deyince vajinal uygulanan bir ilaç var dedi o şekilde başlarız korkma bi de böyle denersin falan dedi ama pazartesi tam 39 olcam o güne gelmezse başlatır sanırım.

Çok çok duamdasın canım kolayca açılman olsun bir avazda dogsun

Su zamana kadar olmadi bişey ne düşünüyor bilmiyorum çok şaşkın ve üzgünüm, ben diyemem şu durumda annesi var o mu dedirtiyor der belki ama hiç böyle bişey olacağını düşünmüyordum

Neyseki kontrol altındasın herşey güzel olucak sağlıcakla kavuşucaksın yavruna.. 39 haftada hatrı sayılır hafta yani, malum olmuş demek

Merhaba canım arada okuyorum burayı tecrübemi aktarmak istedim.Acikca söyliyim ilk doğum sancısız kontrollü kasılma ile kolay oldu 2. Doğumumda suni verdiler son anlara doğru nefes almak için 3 sn sayiyordum sancidan.Dr iyiydi 10 dk içinde doğum oldu ben çok memnundum Dr uygun görmüştü suni.Fakat 3. De suni almadigim halde almis gibi sancım vardı ve Dr iyi değil di çok uzun sürdü ve yoruldum.Demek istediğim Dr güveniyorsan seçtiği müdahaleyi deneyebilirsin.Zaten o ağrılarinizin hepsi dogum bittigi gibi bebeğinizin sıcaklığını hissettiginiz an unutacaksiniz senin icin daha fazlasını yapabilirdim diyeceksiniz emin olun.Eger korkum olsaydı 3 deneyimimden sonra 4. Bebeğimi bekliyor olamazdım.Sadece bol bol sabır ve kendinizi mukafatlandirmayi ihmal etmeyin.Sevgilerle..

Cok teşekkür ederim benim ikinci dogumum olacak ilki sunisiz kendi sancımla 24 saatte oldu ve iri bebekti 4kg. Bu iri değil normal boyutlarda. Dr da ilki zor oldugundan önerdi sanırım suni deneyelim diye. Bir de bu daha kolay olacak göreceksin bak falan dedi bana da. Ama işte korku var yok değil yine de ama druma güveniyorum ne derse onu uygulayacağım

Meryem Ana otu denemisti kuzenim 3. Doğumumda biri dogumdayken yaşın okuyormuş suyun içindeyken ne kadar çabuk açılırsa okadar çabuk oluyor derler kuzenim çiçek açıldığında doğum olduğunu anladım demişti saati dk uyuyordu.Gozle göremeyince insan yine de tereddüt ediyor ama denemeye değer.

Ben ikisini de yaşadım canım ilkinde doğum sancısı bir gün çektim yatamiyordum sancidan bebek 32 haftalık olduğu için sezeryan oldu. İkincide düşük sebebiyle kürtaj olurken suni sancı verdiler o düzenli aralıklarla giren ani sancı da acı çekiyorsun ama ikisi arasında ekstra dayanilmayacak kadar bı fark yoktu bence .

Zavalli kocalarimiz ne cekiyor arada kalmaktan bizde kayinvalide olucaz nasil kayinvalideler oluruz bilmem ama gelin alinca sanki bir yaris başlıyor ya oglundan kiskanir ya hukum sürmeye calisir yada ailesinden kiskanir kizi daha cok beni sahiplensin moduna girer ben pek bunlari yapmayan gormedim

Yapabiliyorsan merdiven in çık o açılmaya yardımcı oluyor insallh sağlıkla bebeğine kavuşursun Allah yardımcın olsun
Odaya tıkılı kaldım, odaya girmeden biraz beklettiler o sırada yapmıştım, şimdi çıkamam güvenlik ve korona yüzünden gir çık kolay olmuyor kovid testi yaptık ikimiz temiz çıktık. Plates topu istedim getirdiler üzerinde oturuyorum ve biraz squat yaptım. Şimdiki nst de sancı çıktı, gece uzun sürecek gibi. Başka netten bakıyorum neler yapabilirim.

Benim kocam sanko dogurucak benden daha stresli heyecanli dokunulmuyor resmen bir gergin ki sormayin

Teşekkürler, tam Türkçe nasıl geçiyor bilmiyorum ama aynısıdır. Umarim işe yarayacak. Değişiklik yoksa gece 12de doktor gelicek yine. Gebe bir arkadaşa rastladım hastanede o da bugün Zarların sıyrılması metodu yapıldı.

Kizlar sizde insanlardan yorumlarindan biktiniz mi benim gibi.. hamileligim boyunca kizinla arasi cok yok cok cekiceksin yorulcaksin nasil bakicaksinlar daha neler neler bugun bir cesaret disari ciktim markete gittik kizimla goren basladi ayy cok zorlanacaksin bir dogsun gör. Komşum yurt dışından aradi doguma kalmis 2 gun gelmis bana iyimisin ruya gordum kizin merdivende agliyordu anne gitme beni birakma diye akil var mantik var zaten korkuyorum ne olur olmaz diye düşünüyor insan. Kaynanami aradim yarin aksam esim sizi alsin dedim biz hastaneyken kizima bakicak carsamba gunu( ablamda yarin buraya varicak buyuk ihtimal ablam dinlenir temizlik yapar kesin ve baya ozledim az vakit geciriirm diye dusunuyordum çünkü cok az kalicak) kaynanamda soyledigi ben yufka alip gelirim erkenden orda börek yaparim diyor evinde yap kadin bir rahat birak ablamla hasret gidereyim dimi. Yaa ben gercekten patavatsizlik mi dersiniz ne dersiniz herkese pat pat söylemek istiyorum artik tepki vermek istiyorum. Kusura bakmayin dogum stresi mi me hersey gozume batiyor gerildim

Mantıken aynı hormon aslında oyle olmalı canım ama ne bileyim canım tatlı galiba ondan korkuyorum inşallah kendi sancım gelir ondan sonra versinler kabul edeyim.

Onu ben de duydum gerçeğini bulmak lazım bir arastırcam canım
hadi bakalım yaa inşallah işe yaramıştır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…