2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar yürüyüş yapıyorum koridor da gel git, bekliyorum sonucu ne olacak. Normal doğumla sonuçlanır umarım 😍 Hastanede sevgililer günü dekorasyonu taktılar gece nöbetinde olanlar şimdi 💕😂

Eki Görüntüle 3192717

Aaa canım senin planını yatışmıydı? Sanki daha vardı doğumuna diye hatırladım da 😊 hadi hayırlısı olsun bakalım koridorlarda oglun için aşırı romantik gibi olmuş 😆

Günaydın büyük gün bugün cok heycanliyim kalbim pir pir. Oğluşum korkuyor anne ben vazgeçtim kardeşten dursun orda diyor❤️❤️
Dualarinizi bekleriz heycandan bayılacam
Sağ salim girip ikiniz de sağ salim çıkın bekleyen evladın ile kavuşup sürece başlayın inşallah 💜artık her doğumum var diyene iki kat gözüm doluyor ya ne olduğunu bilerek beklemek daha farklıymış🥺kendine gelince bize de haber ver olur mu 🥰

Benim kv doğumdan 1 gece önce hasta görümceme bakmaya gitti, orda kaldı. Doğumda da yanımıza geldi. 5. Gün hastaydı, hapsurmaya öksürme ye başlayınca evine git dinlen, hastasın iyileş de gel dedik. 6. Günden sonra eşimle tek bakmaya başladık. Kv gitti 2 gün sonra bende boğaz ağrısı başladı, inşallah bebeğe bulaşmaz diye sıkıntıya girdim. Ne kadar anlayışsızlar. Misafire de yok diyoruz. Kv 2 3 gün sonra gelsinler diyor. Bebek hasta olursa sorumlusu olsa ne olur olmasa ne olur.. Perişan olan biz oluyoruz. Öptürmüyor diye kızına beni şikayet ediyor, sonra bana dönüp gizlice öperim sen yokken diyor. Bir de böyle yüz göz olunuyor. Bebek kaç günlük zaten, ben daha öpmedim yüzünden, ayağını poposunu öptüm, Keşke rahat bıraksalar. Allah sabır versin hepimize. Bunlar yüzünden süt de kesilmez inşallah. Rabbim sana da bebeğine de şifa versin
Ben o kadar kötüyüm ki kendimi geçtim hani bebek 5. Günde hala kabızdı denemediğim şey kalmadı en son kaynanam bana ver bak şimdi nasıl sıçacak diyince verdim sabahtan akşama kadar uyuyor ıkınıyor ağlıyor 2 dakika sonra durmuyor iki dakika tuvalete gittim o sırada bir biberon sinameke çayı vermişler bir kudurdum bağırdım direk hastaneye götür o zaman kabız bu çocuk bir de çocuk ağladıkça mama veriyor kusuyor beni emiyor kusuyor sağ ver sende diyip duruyor biberondan başka almamaya başladı bir de sallanmadan uyumuyor çok şükür
Neyse akşam apar topar doktora götürdüm doktor dedi bağırsaklar full dolu az daha gelmeseydiniz büyük problem olurdı dedi fitil yerine acil laman yaptılar çocuğa verdikleri çayı dedim doktor bir bağırdı siz organları mı bitirmeye çalışıyorsunuz bu çocuğu öldürmeye mi çalışıyorsunuz diye sonuç kaynana suskun ve bende kalmadı akşam söyledim diye doktora 😂

Ben o kadar kötüyüm ki kendimi geçtim hani bebek 5. Günde hala kabızdı denemediğim şey kalmadı en son kaynanam bana ver bak şimdi nasıl sıçacak diyince verdim sabahtan akşama kadar uyuyor ıkınıyor ağlıyor 2 dakika sonra durmuyor iki dakika tuvalete gittim o sırada bir biberon sinameke çayı vermişler bir kudurdum bağırdım direk hastaneye götür o zaman kabız bu çocuk bir de çocuk ağladıkça mama veriyor kusuyor beni emiyor kusuyor sağ ver sende diyip duruyor biberondan başka almamaya başladı bir de sallanmadan uyumuyor çok şükür
Neyse akşam apar topar doktora götürdüm doktor dedi bağırsaklar full dolu az daha gelmeseydiniz büyük problem olurdı dedi fitil yerine acil laman yaptılar çocuğa verdikleri çayı dedim doktor bir bağırdı siz organları mı bitirmeye çalışıyorsunuz bu çocuğu öldürmeye mi çalışıyorsunuz diye sonuç kaynana suskun ve bende kalmadı akşam söyledim diye doktora 😂

Hem yapıyor hem de yaptığının arkasında durmayıp küsüyor? Bu kaynanalar neden çocuk gibi anlamıyorum. İyi bile dayanışmanın valla bırak gelmesin öylesi bir daha kurtulmuşsun. Bebeğin iyi mi simdi ?

Günaydın büyük gün bugün cok heycanliyim kalbim pir pir. Oğluşum korkuyor anne ben vazgeçtim kardeşten dursun orda diyor❤️❤️
Dualarinizi bekleriz heycandan bayılacam

Ya bu işin en zor kısmıda arkanda birtane daha olması 😔 sağlıkla kavuşursunuz da bir an önce evinize gidersiniz inşaAllah 🤲🏻🥰

Hem yapıyor hem de yaptığının arkasında durmayıp küsüyor? Bu kaynanalar neden çocuk gibi anlamıyorum. İyi bile dayanışmanın valla bırak gelmesin öylesi bir daha kurtulmuşsun. Bebeğin iyi mi simdi ?
Sürekli sıçrıyor sürekli meme istiyor anlıyor mu ne odadan çıkınca başlıyor kıyamet ıkınıyor yapıyor zorda olsa buna şükür tek derdim sallamadan asla uyumuyor ona çözüm bulmam lazım

Yok bi işe dokunmadım. Eşimi tek bulduğum yerde sıkıştırdım, yemeği yapmasını söyledi kv yaptı. Süt gaz yapıyor, onun yerine yumurta kır ye önden daha iyi :) stres olmazsa süt bi şekilde geliyor 🍀
İyi yapmışsın 😂Öyle mi diyorsun.bi yerde sut üretiminde günlük süt alımı önemlidir diyordu 🤔

Senden izinsiz nasıl yapar ya 🤬

öncelikle Allah analı babalı büyütsün, gecmis olsun. Ben de aynısını yaşadım ilk günlerde. Hastanede hemşire bana elinle karnini destekleyerek kalk dedi. Hep karnımı tutarak kalktım ilk günler. Bugun 10. Günümüzü tamamladık. Dikiş acim hiç kalmadı. Ama tuvaletimi yaparken aciyor hala, o da sondadanmis.

Amiin teşekkürler 🤲 Benimde 10. Gün şükür daha iyi evet destek iyi geldi. Peki dikisini aldılar mi kontrole ne znbgittin

Son düzenleme:
Kızlar benim bebis 10 günlük oldu aralıksız sürekli emmek istiyor, ağzından çıktığı an çıldırıyor. Sütte var sizce normal mi SÜREKLİ emmek istemesi. Aralıksız emzirmek bana cok garip geldi
Yutkunuyor mu kaldığı sürece. Kokunu almak istiyordur ağzı yorulur zaten aktif en fazla 10 dk emer şuan. Sonrası duygu alma anneyi koklama Faslı. Yavaşça bıraktır koy yerine emzik alıyor mu?

Oha yaa ohaa yenidoğan bebeğe sinameki çayı verilir mi ohaaa. Az bile yapıyorsun ya gelmesin o bu kadar da cahillik olmazm

Merhaba arkadaşlar, ilk haftalarda ağrım ve hafif kanamam/lekelenmem oldu. Progestan ve proluton verdi, endol verdi. Herşeye rağmen bebek sağlık görünüyordu ama bebeğin suyu azaldı sonra tamamen bitti 13 haftalık düşük yaptım, olacağı mi vardı ilaç mi sebep oldu bilmiyorum. Ben endolden çok şüphe ettim kullanmak için iyice araştırın mutlaka başka dr a da danışın derim ben.

Kizlar bisey sorucam sezeryan olucaklar benim dogum sancim var normalde yarina gun aldim ama baya sancim var doktora gitmeden benimle ayni seyler yasayan vardir diye sormak ostedim surec nasıl oldu

Ne zaman gitmek mantıklı hastaneye ilk kalktım lavaboda idrar sandım bir ped kadar geldi şimdi de yarım ped islandi

X