2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Sezeryan dikişi benim gibi ystip kalkarken çok acıyan var mı? Varsa nasıl çözüm buldunuz kızlar Allah aşkına? Karnimi sarasim var
öncelikle Allah analı babalı büyütsün, gecmis olsun. Ben de aynısını yaşadım ilk günlerde. Hastanede hemşire bana elinle karnini destekleyerek kalk dedi. Hep karnımı tutarak kalktım ilk günler. Bugun 10. Günümüzü tamamladık. Dikiş acim hiç kalmadı. Ama tuvaletimi yaparken aciyor hala, o da sondadanmis.

Kuzum yaaa.
Doğum yaptığın sıralar sana yazdım görmedin büyük ihtimal.
Seni rüyamda gördüm kaynın geliyordu,olmadı öyle bir şey değil mi
Dur bunu atlamışım tövbe de ne gelmesi korkudan abisine bir fotoğraf bile isteyemedi ama ben kıyamadım at dedim korktuğu ben değilim yanlış olmasın abisi çünkü zamanında çok şeyler yaptı abisine şimdi biliyor mesafeli olduğunu ama ne bileyim yine kıyamadım içimdeki insan sevgisi müsade etmedi

Kuzum yaaa.
Doğum yaptığın sıralar sana yazdım görmedin büyük ihtimal.
Seni rüyamda gördüm kaynın geliyordu,olmadı öyle bir şey değil mi
Ama asıl olay eşim gece benim anneme haber vermek için ararken tut kendi annesini ara o saatte Allah başımıza gelen babası dk başı arıyor aman çocuğumuzu boğdurmayın daha neden gelmedi doktor ya içerde boğulursa sorulara bak destek vermeye bak, zaten eşim stresli annemler gelemedi kardeşim iş yerinde imza olmadan çıkamıyordu erkenden ben odaya çıkmadan 5 dk önce anca gelebilmiş , benim kanamam iğne yüzünden durmayıp başıma bişey gelecek diye çok korkmuş eşim tek başına beni beklerken, bebek ile odaya çıktık ama kapıda gözüm kaldı gelebilecek misin diye dedi o halinde babasının yaptığına bak

İlk günler az da emse zaten ona yetiyor canım, mideleri küçücük. Ben hep emzirdim, süt birikip ateş yapıyordu onu sağdım ama vermedim hiç meme reddinden korktum açıkçası seninki olmadıysa ne güzel.
O sesleri uyurken benimki de hala çıkarıyor, normal sanırım

Yaz olsa giy terliği çık .annemin evi yakın bazen kahvaltıya çağırıyor.ustumu değiştirmek ve ayakkabı giymek o kadar zor geliyor ki evde kahvaltı hazırlamak daha kolay geliyor
Aynen terlikle çıkasım var. Birde ayaklarım biraz şiş botlar olmuyor artık, spor ayakkabı var iyiki. Bende hesap etmeliyim ne zaman hazır olurum,öyle evden 5 dakikada çıkmak bitti, ama hepsine değer işte, birde bebekli halimizi görmek nasip olsun

Güle güle kullan böyle adeti yok eşimin, sanırım bana hediye gelmez canı sağ olsun çok yardımcı oldu bu süreçte

Tırnak demişken, bebek tırnak törpüsü görmüştüm işe yarıyor mu ki, aranızda kullanan var mı acaba doğum yapanlar arasında? Biz klasik bebek tırnak makası aldık.

Allah aile yönünden insana şans versin ya
Uykusuz bir gece daha. Yok tutmuyor uyku valla.
Bizde emzirme nöbetindeyiz

Grip için. Cocugu da grip, yardımcı olmaya gitmiş. Sonra da hastanede kaldık ya o yüzden hasta oldum diyor. Kendi ailen neyse de eşinin ailesine laf anlatılmıyor. Ben de yüz kere aman hasta olma diye tembihlemiştim, benden çok eşime söylettim, aman bebeğin yanına geleceksin hasta olmaman lazım dedi. Tamam diyorlar ama laf.
Kendi ailen anlıyor da eşinin ailesi anlamıyor, nçhiç bir zaman saygıszılık yapmadım, 5 yılı geçti. İşin içine cocuk girince bi tık cevap veriyorum artık. Sezaryen 2. Gün diğer gelini ayağa hemen kalkmış, seninki niye böyle oldu, sütün çok geliyor mu bakayım diyip süt çekerken başımda beklemesi.. Bebeği sallıyor elinden alıyorum ben sallamaya alıştırmayacağım diyorum. Sürekli elti ve görümcenin çocugu ile karşılaştırıyor. Misafir gelecek diyince, öptürmem ellerine veremem hastalık var dışarıda, biraz büyüsün diyorum, senin cocugunu kim ne yapacak diyor. Bebek için gelecekler evime diyorum kafasını çeviriyor. Hiç böyle değildik. Bir arada kalınca böyle yüz göz olunuyormuş. Eş de arada kalıyor, ailesinin cahilliği ile benim aramda kalıyor. Ne kadar az taviz verilirse o kadar saygı duyacaklar. Yapacak bir şey yok

Tek avazda doğurmak nasip olsun inş…
Bebek geleceği zamanı kendi belirliyor hiç acele etme.. En güzel vakitte gelecektir

Aa resmen ilk dogumumda olanlar ne çektim bu kiyaslamalar fikir catismalarindan dedigin gibi mesafe koy mutlu ol birde ne derse desin kendi bildigimi yaptim bosa konusuyorim derdi yavas yavas mecbur artik söylemiyordu bisey bende hastaneykenbayni odada iki kisiydik bak bak ne kadar dirayetli guclu hemen ayaga kalkti diyordu diger dogum yapan icin. benim uyusmam hemen gectigi icin agrim daha coktu hemsire bile soyledi ikinci gun ise ben toparladim yanimdaki ise agridan ölüyordu okadar uyarmistim onu cok fazla hareketliydi uyusmasi gecmeden doktor lalk demeden ailesi oturttu falan sonra gelmiş sen hakliydin diyor kaynanam

Aslinda normal ama birazda senden kopmak istemiyor gibi kolik falan olabilir mi rahatlatiyordur belki süt. Göğsündeyken surekli emiyor mu agzinda tutup uyuyor mu

Off ne gıcık bir durum.hayir bu insanlar neden böyle ya , valla covid yogunken kimse öpmek istemiyordu.simdi yine basladilar. Bebekleri anaları öpmezken onlar kim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…