2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benim kv doğumdan 1 gece önce hasta görümceme bakmaya gitti, orda kaldı. Doğumda da yanımıza geldi. 5. Gün hastaydı, hapsurmaya öksürme ye başlayınca evine git dinlen, hastasın iyileş de gel dedik. 6. Günden sonra eşimle tek bakmaya başladık. Kv gitti 2 gün sonra bende boğaz ağrısı başladı, inşallah bebeğe bulaşmaz diye sıkıntıya girdim. Ne kadar anlayışsızlar. Misafire de yok diyoruz. Kv 2 3 gün sonra gelsinler diyor. Bebek hasta olursa sorumlusu olsa ne olur olmasa ne olur.. Perişan olan biz oluyoruz. Öptürmüyor diye kızına beni şikayet ediyor, sonra bana dönüp gizlice öperim sen yokken diyor. Bir de böyle yüz göz olunuyor. Bebek kaç günlük zaten, ben daha öpmedim yüzünden, ayağını poposunu öptüm, Keşke rahat bıraksalar. Allah sabır versin hepimize. Bunlar yüzünden süt de kesilmez inşallah. Rabbim sana da bebeğine de şifa versin
Nefret ediyorum bu dusuncesizliklere😡 kendi ailemi bir sekilde idare ediyorum ama esiminkilerin kafa almiyor hemen tripler atiliyor. Ama şunu bence herkes kendine huy edinmeli baskasi kirilmasin diye olan dogrularimiz ve fikirlerimizi savunmaliyiz ne olursa olsun ama işte kirmayalim diye hep sorun yasiyoruz.

Kızlar galiba bu gece doğuruyorum. Birden başlayan kasık sancım var geçmiyor. 10 7 5 dk gibi düzensiz aralıklarla şiddetleniyor. Dua edin bana çok canım yanıyor
Allah bir nefeste dogurmayi nasip etsin sağlıkla kucağına almayi nasip etsin canim 🙏

Kızlar galiba bu gece doğuruyorum. Birden başlayan kasık sancım var geçmiyor. 10 7 5 dk gibi düzensiz aralıklarla şiddetleniyor. Dua edin bana çok canım yanıyor

O sancıyı çok iyi biliyorum sanki bedeninden ruhunu çekiyorlar insanın Allah yardımcın olsun canım kolaylıkla atlatır sağlıkla kavusursunuz insaAllah 🤲🏻

Aaaa 😔 canım haftan iyi moralini bozma ama psikolojimi anlayabiliyorum, hastalıktan korkuyorum eşime de hasta olduğunda kızıyorum ,abartıyor olarak görüyor insanlar bu halınızı ama sonuçlarını görüyoruz işte.
Olan olmuş güzel gününü mahvetme kuzum bir kez geliyor bu an sakin kalmaya caliş. Aynı gün doğum yapicaz diye çok heveslenmistim ama nasip değilmiş.Sağlıcakla kavuşursun bebeğine inşallah. 🙏Guzel haberlerine gel.
Çok sağol canım desteğin için. Yarını bekliyorum bakalım servise aldılar. Ben de çok mutlu olmuştum haftaya diye. Her an her şey olabiliyor. Hep dediğim gibi hakkımızda hayırlısı..en iyisi olsun. insanlar maalesef herşeyi çok hafife aliyor çileyi biz cekiyoruz. O yuzden çok kızgınım zaten hasta olmasam 23 unde doguracaktim buyuk ihtimal. Insallah yolunda gider Allah yardimcimiz olur. Dua ediyorum 🙏

Çok sağol canım desteğin için. Yarını bekliyorum bakalım servise aldılar. Ben de çok mutlu olmuştum haftaya diye. Her an her şey olabiliyor. Hep dediğim gibi hakkımızda hayırlısı..en iyisi olsun. insanlar maalesef herşeyi çok hafife aliyor çileyi biz cekiyoruz. O yuzden çok kızgınım zaten hasta olmasam 23 unde doguracaktim buyuk ihtimal. Insallah yolunda gider Allah yardimcimiz olur. Dua ediyorum 🙏
Başına en kötü şey gelsede aynilar canım biz kendimizi yıprattigimiz ile kalıyoruz. Dogumda eşimin ailesi gelecek hastalıktan korkuyorum. Ailesini lafa katmadan seni örnek verdim, bak kızcağız böyle olmuş diye. Ne var bunda etraftakilere kızacak diyor. Yok yok kafalari almıyor. Sorunlu olan takıntılı olan biz oluyoruz 🙄.
Yarın senin ve bebek için en hayırlısi olsun canım.Allah yardımcın olsun 🙏

Son düzenleme:
Rabbim yardımcın olsun gerçekten zor bir sancıymış yaşayınca anladım ama inşallah sonunda minik ile kavuşunca herşey geçecek 🤲🏻💜

Aliscaksin 🥰bende bu korkular nedense hiç olmadı cahil cesareti varmış herhalde diyorum Allah'a emanet buyutmusum. Prematureydi benimki biliyorsun ,annem bile sonradan itiraf etti ben çok korkmuştum nasıl bakcaz nasıl buyutcez diye diyor.
Şimdi bile daha çok kafama takıyorum bakımını o zmn tamamen cahil cesareti varmış sanırım 🤭
Sen aklıma geldin biliyor musun ne kadar saygı duydum inan anlatamam çünkü seninki hiç kolay değil ama Rabbim cidden bir ferahlık vermiş demekki 💜

Allahım inşallah alışırım 🙈tırlakları o kadar uzun doğdu ki mesela eldiven de sevmiyor bugün keseyim dedim rahat 30 dk sürmüştür sırtımdan ter aktı 🤭

Aynen ya zoru geçti şükürler olsun. Benim tek sıkıntım gaz şuanda tuvalete de çıkamadım daha onu halletsem iyiyim şükür
Ben hastahanede bile gazı lavman olmasan yapamadım ama evde denk mi geldi işe mi yaradı rezene fayda etti 3 gün sonra da tuvalet işi halloldu ona da hurma fayda etti sanki

Bende dün gece çıkabildim tuvalete. Kuru kayisiya devam 😂😂

Hari emerken çok komik sesler çıkarıyorlar 😂 yarın da bizim kontrol var inşallah bizdede yoktur sarilik falan 🥹
Benim de bu sesler uyurken veya ağlarken oluyor sanki ay ne bileyim paranoyak gibi tepesinde dinliyorum 🙈

O hıııık diye tabir ettiğin ses tatlı bir inleme gibi mi? Uyurken yapıyor dimi özellikle? Benim bebeğimde de var o da ben doktora sordum normal dedi yenidoğan bebekler böyle sesler çıkartır 3. Aydan sonra halâ devam ederse nefes ile ilgili problemi vardır dedi aklında olsun. Bu arada bende hem emziriyorum hem sağıp veriyorum oğlumda da öyle yapmıştım sarılık olayından dolayı hiçte biberonla alışmadı ve meme reddi olmadı merak etme yani o konuda canın sıkılmasın sonuçta 10-15 günlük bir süreç bu sonra zaten hep meme olarak ilerleyeceğiz.
Yani sanki nefes alamazsın da bir an değişik ıslık gibi bir ses çıkar ya öyle ama ardına ehhh gibi rahat bir ses geliyor uyurken, uyanıkken de o içten sesi bazen duyuyorum, bende alışmasın diye önce emziriyorum bakıyor süt gelmiyor bazen katılarak ağladığı an biberon veriyorum tam onu emerken çekip tekrar kendim emzirince bende devam ediyor şaşkın 🤭🤭

Bebeklerde hırıltı at kisnemesi gibi sesler çıkıyor ilk zamanlar. Sizin ilk doktor kontrolü oldu mu? Oğlumda ,3- 7- 11 . Günde sanırım kontrol olmuştu doktora sorabilirsin gidince
Bizim ilde doğum sonrası 3. Gün ilçede doktora gittik malum ile git gel olmasın diye tabi ben gidemedim annem ile eşim gitti onlar bunu sormayı unutmuş hadi onu unuttu kadın kan istemiş sarılık bakacaktır herhalde 7.gün sağlık ocağı randevusu var orada topuk kanı vs alınacak deyip vermemişler kadın da tamam o zaman demiş, onun harici bir sıkıntı görmemiş bebekte kontrol esnasında

Başına en kötü şey gelsede aynilar canım biz kendimizi yıprattigimiz ile kalıyoruz. Dogumda eşimin ailesi gelecek hastalıktan korkuyorum. Ailesini lafa katmadan seni örnek verdim, bak kızcağız böyle olmuş diye. Ne var bunda etraftakilere kızacak diyor. Yok yok kafalari almıyor. Sorunlu olan takıntılı olan biz oluyoruz 🙄.
Yarın senin ve bebek için en hayırlısi olsun canım.Allah yardımcın olsun 🙏
Anlayış meselesi yok gerçekten kafaları almıyor. Illa kötü bir şey olacak önlem almak diye bir şey var. Sana da Allah kolaylık versin. Kalbim seninle benim başına gelen sana gelmesin. Allah sizi korusun. Çok teşekkürler iyi dileklerinle ınanıyorum iyi geçecek yarın su gibi🙂💕

Sen aklıma geldin biliyor musun ne kadar saygı duydum inan anlatamam çünkü seninki hiç kolay değil ama Rabbim cidden bir ferahlık vermiş demekki 💜

Allahım inşallah alışırım 🙈tırlakları o kadar uzun doğdu ki mesela eldiven de sevmiyor bugün keseyim dedim rahat 30 dk sürmüştür sırtımdan ter aktı 🤭
Kız benimkide çok tırnaklı daha kesme işine giremedik. Bugün bezi değişirken eldiveni atıp hemen yüzüne bı çizik atmış anne sütü iyilestiriyormus sürdüm hemen çok fenalar😂
Anlayış meselesi yok gerçekten kafaları almıyor. Illa kötü bir şey olacak önlem almak diye bir şey var. Sana da Allah kolaylık versin. Kalbim seninle benim başına gelen sana gelmesin. Allah sizi korusun. Çok teşekkürler iyi dileklerinle ınanıyorum iyi geçecek yarın su gibi🙂💕
Canım benim Allah yardımcın olsun bı avazda doğsun inşallah ❤️ annelik çok güzel 🥹

Kız benimkide çok tırnaklı daha kesme işine giremedik. Bugün bezi değişirken eldiveni atıp hemen yüzüne bı çizik atmış anne sütü iyilestiriyormus sürdüm hemen çok fenalar😂

Canım benim Allah yardımcın olsun bı avazda doğsun inşallah ❤️ annelik çok güzel 🥹
Bugün önüme koydular o işi bari yapayım dedim ama Allahım cidden ürke ürke 🤭gerçekten paronayak olmadan normal insalar gibi baktığım günler gelir inşallah 🤲🏻😅

😂 Kuzum yaaa.
Doğum yaptığın sıralar sana yazdım görmedin büyük ihtimal.
Seni rüyamda gördüm kaynın geliyordu,olmadı öyle bir şey değil mi 😂

X