2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
🧿😍 Tırnak demişken, bebek tırnak törpüsü görmüştüm işe yarıyor mu ki, aranızda kullanan var mı acaba doğum yapanlar arasında? Biz klasik bebek tırnak makası aldık.

Törpü eldiven kullanmamak için diye biliyorum tırnaklarını keskin olacaklar ya yüzünü gözünü yırtmasın diye törpülemek icin. Eldiven giydirmek istemiyorum diyorsan mantıklı. Ben almadım uyanıkken eldiven giydiriyorum emzirirken ve uyurken elleri açık.

Kızlar benim bebis 10 günlük oldu aralıksız sürekli emmek istiyor, ağzından çıktığı an çıldırıyor. Sütte var sizce normal mi SÜREKLİ emmek istemesi. Aralıksız emzirmek bana cok garip geldi

Yenidoğan olduğu icin normal canım o sadece acıktığı icin emmiyor şuan. Orada uyumak ister, güvende hissetmediğinde yine emmek ister kucağında olabilmek için, gazı vardır rahatlamak için emmek ister gazı olan bebek sürekli emmek ister bu arada, senin kokunu duymak istiyordur emmek ister vs. vs. İlk 1 ay kendilerini halâ anne karnında sanıyorlar zaten o yüzden sürekli göğsünde olmak ister sütün ile alakası yok yetmiyor mu diye düşünme yetiyordur 🙂

Kızlar doğuma gidiyorum. Ameliyat sıramı bekliyorum🙂🙏👼Melek kızıma sağsalim kavuşayım ya Rabbim🙏ne büyük heyecanmış Allah yardımcısı olsun yavrumun ve yavrularınızın. Ah can onlar can👼💕🥰
Allah yardımcınız olsun, sağlıkla kavuşun inşallah, böyle okurken ben bile hala heyecanlanıyorum 🍀

Kizlar yaa ben bisey sorucam en son iki hafta once doktora gittim gun verdi sonra gel demedi onemli bisey olmadikca bende gitmedim. Ama iki gundur bir anda bir su geliyor benden gun icinde tutamıyorum biraz fazla geliyor daha oncelerdede oldu doktor bebegin suyu normal akinti cogalir dedi ama emin olamıyorum carsamba gunu de zaten dogum olucak yarinda ablam gelicek şehir dışından ama korkuyorum ablam gelmeden dogarsa yada suyumsa gelen bebekte sikinti olursa diye kafam resmen karman corman

Kızlar benim bebis 10 günlük oldu aralıksız sürekli emmek istiyor, ağzından çıktığı an çıldırıyor. Sütte var sizce normal mi SÜREKLİ emmek istemesi. Aralıksız emzirmek bana cok garip geldi
Benimki de benim yanımda uyumak istiyor gece onun yanına yan uzanarak emziriyorum besiğine koyuyoruz 15 dk snra önce uyarı sesleri veriyor yüz vermezsem bir ağlıyor varya o ses ondan mı çıkıyor diyorum 🤭 anne teması, kokusu istiyor aç olmasa bile canım çok akıllılar bıdıklar

Ah o amaca bir gelebilsem ben hala mide yanmalarıyla ugrasıyorum 😂
Ben o kadar çok mide yanmasıdan çektim ki ameliyat masasında bile çekiyordum taaa ki bebiş çıkıncaya kadar ay birde bebeğim o kadar saçlı ve kıllı ki 🤭 mide yanması ondan olabilir.. Birde ikidebir wc koşma derdi de bitti..azcık su içiyordum hemen koşuyorum.. Şimdi 2 lt su içsemde hemen gelmiyor şaşırıyorum doğrusu o tempoya alışıyor insan herhalde.. o wc derdi de bitti şükür 😌Lohusalıkta değişik sürekli uykun geliyor 😒 hamileyken de uyuyamıyordum şikayetlerden.

Ama asıl olay eşim gece benim anneme haber vermek için ararken tut kendi annesini ara o saatte Allah başımıza gelen babası dk başı arıyor aman çocuğumuzu boğdurmayın daha neden gelmedi doktor ya içerde boğulursa sorulara bak destek vermeye bak, zaten eşim stresli annemler gelemedi kardeşim iş yerinde imza olmadan çıkamıyordu erkenden ben odaya çıkmadan 5 dk önce anca gelebilmiş , benim kanamam iğne yüzünden durmayıp başıma bişey gelecek diye çok korkmuş eşim tek başına beni beklerken, bebek ile odaya çıktık ama kapıda gözüm kaldı gelebilecek misin diye dedi o halinde babasının yaptığına bak 🤷‍♀️
Ay valla Allah'ın işine bak bir şekilde musallat olmuş kayinpederin 🤭yanlislikla aranmasa haberleri olmadan doğmuş olacaktı.Allahim bir adam o kadar yorum yapar mı yaww.
Benimki de kayınvalideden çok konuşur ama direkt bana söylemez kayınvalideme sordurtturur.

Kizlar yaa ben bisey sorucam en son iki hafta once doktora gittim gun verdi sonra gel demedi onemli bisey olmadikca bende gitmedim. Ama iki gundur bir anda bir su geliyor benden gun icinde tutamıyorum biraz fazla geliyor daha oncelerdede oldu doktor bebegin suyu normal akinti cogalir dedi ama emin olamıyorum carsamba gunu de zaten dogum olucak yarinda ablam gelicek şehir dışından ama korkuyorum ablam gelmeden dogarsa yada suyumsa gelen bebekte sikinti olursa diye kafam resmen karman corman
Çiş de olabilir ama su da olabilir canım riske atmasan bi gitsen mi acaba.
Ben o kadar çok mide yanmasıdan çektim ki ameliyat masasında bile çekiyordum taaa ki bebiş çıkıncaya kadar ay birde bebeğim o kadar saçlı ve kıllı ki 🤭 mide yanması ondan olabilir.. Birde ikidebir wc koşma derdi de bitti..azcık su içiyordum hemen koşuyorum.. Şimdi 2 lt su içsemde hemen gelmiyor şaşırıyorum doğrusu o tempoya alışıyor insan herhalde.. o wc derdi de bitti şükür 😌Lohusalıkta değişik sürekli uykun geliyor 😒 hamileyken de uyuyamıyordum şikayetlerden.
Ya zaten kılsız tutsuz dogarsa o poposunu ısırcam 🤣 kaç şişe rennie bitirdim bilmiyorum. Kadın olmanın her yanı zor canım hamileliği anneliği 🥰

Güle güle kullan🧿 😍 böyle adeti yok eşimin, sanırım bana hediye gelmez 😂 canı sağ olsun çok yardımcı oldu bu süreçte 🥰🧿
Bizim burda erkeğin ailesi doğum hediyesi alır geline ama eşim farklı memleketten öyle adetleri yokmuş ilkinde almadılar bende şakayla söyledim ama sanmıyorum alacaklarını. Eşim bana rüşvet verdi bebege ismini koymam için 🤭iki isim koyucaz ilki eşimin adı.

🧿😍 Tırnak demişken, bebek tırnak törpüsü görmüştüm işe yarıyor mu ki, aranızda kullanan var mı acaba doğum yapanlar arasında? Biz klasik bebek tırnak makası aldık.
Bir de aklıma takılan Ha-ri Ha-ri tırnak o kadar erken kesiliyor muydu ya unuttum ben 🤭yanlış mı hatırlıyorum hemen kesilmiyordu sanki

Grip için. Cocugu da grip, yardımcı olmaya gitmiş. Sonra da hastanede kaldık ya o yüzden hasta oldum diyor. Kendi ailen neyse de eşinin ailesine laf anlatılmıyor. Ben de yüz kere aman hasta olma diye tembihlemiştim, benden çok eşime söylettim, aman bebeğin yanına geleceksin hasta olmaman lazım dedi. Tamam diyorlar ama laf.

Kendi ailen anlıyor da eşinin ailesi anlamıyor, nçhiç bir zaman saygıszılık yapmadım, 5 yılı geçti. İşin içine cocuk girince bi tık cevap veriyorum artık. Sezaryen 2. Gün diğer gelini ayağa hemen kalkmış, seninki niye böyle oldu, sütün çok geliyor mu bakayım diyip süt çekerken başımda beklemesi.. Bebeği sallıyor elinden alıyorum ben sallamaya alıştırmayacağım diyorum. Sürekli elti ve görümcenin çocugu ile karşılaştırıyor. Misafir gelecek diyince, öptürmem ellerine veremem hastalık var dışarıda, biraz büyüsün diyorum, senin cocugunu kim ne yapacak diyor. Bebek için gelecekler evime diyorum kafasını çeviriyor. Hiç böyle değildik. Bir arada kalınca böyle yüz göz olunuyormuş. Eş de arada kalıyor, ailesinin cahilliği ile benim aramda kalıyor. Ne kadar az taviz verilirse o kadar saygı duyacaklar. Yapacak bir şey yok 😅
Benim eşim izin verse ben çok güzel laf anlatırım da 🤣
Benim eşim bu konuda çok sert ailesine kaşının üstünde gözün var desem neden öyle söyledin der.
Benimkiler dikkat eder ama etmese bile ben rahatlıkla söylerim mesela hasta olurlarsa gelmeyin derim alınmazlar. Mesela geçenlerde kuzenlerle kahvaltı yaptık kuzenim hasta çocuğu okula göndermemis kahvaltiya getirmiş bencillige bak ya ..
Dedim ay bı hafta sonra doğum yapcam ben hastalıktan kaçıyorum diye.cocugu yanıma yaklastirmadim.
Eşinin kuzeni olsa hem uyaramazsin hem çocuğunu kışkişlayamazsin🤭

Aa resmen ilk dogumumda olanlar 😂 ne çektim bu kiyaslamalar fikir catismalarindan dedigin gibi mesafe koy mutlu ol birde ne derse desin kendi bildigimi yaptim bosa konusuyorim derdi yavas yavas mecbur artik söylemiyordu bisey😂 bende hastaneykenbayni odada iki kisiydik bak bak ne kadar dirayetli guclu hemen ayaga kalkti diyordu diger dogum yapan icin. benim uyusmam hemen gectigi icin agrim daha coktu hemsire bile soyledi ikinci gun ise ben toparladim yanimdaki ise agridan ölüyordu okadar uyarmistim onu cok fazla hareketliydi uyusmasi gecmeden doktor lalk demeden ailesi oturttu falan sonra gelmiş sen hakliydin diyor kaynanam😅
Herkesin acı eşiği iyileşme süresi farklı.ablam bir hafta süründü doğumların da ama Ben ilkinde hemen toparlandim ,hastanede benle birlikte doğum yapanlar iki kıvrım geziyolardi koridorda. Ben farkında değildim diğer doğum yapan kız farketmiş de o söyledi sen nasıl bu kadar çabuk iyilestin diye. Nazar değer diye birini gördüğümde acı çeker gibi yurur bı de gulesim gelirdi 😂İnşallah ikinci de öyle olur.

Kizlar benim sali günu yani yarın doğumum var ama ben şimdiden uykusuzum. Bütün gece bi damla uyumadım heycanliyim. İnsallah böyle devam etmez ☺️☺️
Canım benim bı hafta kaldı doğuma bende de gece uykusu yok dün 4 de uyudum. kahvaltıdan sonra bı uykum geliyor tatlı tatlı uyuyorum o zmn☺️

Benim eşim izin verse ben çok güzel laf anlatırım da 🤣
Benim eşim bu konuda çok sert ailesine kaşının üstünde gözün var desem neden öyle söyledin der.
Benimkiler dikkat eder ama etmese bile ben rahatlıkla söylerim mesela hasta olurlarsa gelmeyin derim alınmazlar. Mesela geçenlerde kuzenlerle kahvaltı yaptık kuzenim hasta çocuğu okula göndermemis kahvaltiya getirmiş bencillige bak ya ..
Dedim ay bı hafta sonra doğum yapcam ben hastalıktan kaçıyorum diye.cocugu yanıma yaklastirmadim.
Eşinin kuzeni olsa hem uyaramazsin hem çocuğunu kışkişlayamazsin🤭
Keşke farklı şehirde olsam, zırt pırt gelmezdi. Evi 15 dk uzakta ama 1 hafta kalmaya gelmiş. Alıştık bakıyoruz biz dedim ama git diyemiyoruz. Allahtan sabır diliyorum..

Çiş de olabilir ama su da olabilir canım riske atmasan bi gitsen mi acaba.

Ya zaten kılsız tutsuz dogarsa o poposunu ısırcam 🤣 kaç şişe rennie bitirdim bilmiyorum. Kadın olmanın her yanı zor canım hamileliği anneliği 🥰
Çiş degil eminim kokusu olur cunku cisin su olsa bebek buladar rahat hareket edemez diye düşünüyorum ama gitcem gun icinde tekrar oyle olursa cunku uzun sure uzanip kalkinca yani gece oluyor genelde

X