2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar beni her gece üşüme tutuyo sizde de var mı? Sıtma tarzı gece olan.. mastıt de değilim ama
Bana da oluyor, duşa girene kadar yoktu. Ben 1 hafta banyo yapmadım. Hiç bile yoktu. Duş aldıktan sonra üşüme titreme başladı. Azıcık soğuk görsem meme ucunda iğne batması gibi oluyor, vücudu titretiyor.

Seninkinin kilo alma hizi benimki gibiyse sen de 38+4’te sanirim bi 3700-3800 olursun gibi. Dogru dokroum da demisti iri bebek kendini daha iyi itiyomus vs. Ama pelviksin yapisi da cok onemli iste. Benimki kucuk diil ama pubis alcak, oyle cok cok rahat cikicak gibi de diil. Gerci doktorum hep soyluyor, her dogum farkli ve bunun bir matematigi yok.

Canim benim doktor hep acik acik soyluyor, sezeryan bebek icin hep daha dusuk riskli yontem. Doktor icin de rahat diyor. Vajinal dogum ise sonrasinda anne icin konforlu olabiliyor diye ama yine tabi o da kesin diil her sey gibi. Doktoruma kalsa sezeryan, ben cok istiyorum doye suni sanciyla deneyelim diyor.

evet doktorlar o risklerden dolayi zaten sezeryan oneriyor. Kendilerini de garantiye aliyolar hakli olarak. Sezeryan sonrasi yasadigin zorluk neydi canim?

Suni sancı olabilir o zaman, en azından fazla kilo almamış olur yüzde 50 yine bir şans var. kendiliğinden başlamasını beklemek belki çok kilo alır ve hiç vajinalı denemeden sezeryana girmen..
Evet, mantikli dusununce sanirim en secilesi yol bu, haklisin. Doktor da aynini soyledi, %50-%50.
Ama ben acilma olmadan verilen suni sancilardan pek sonuc alindigini duymadim, o nedenle buyuk olasilikla sezeryana doner o.

Bugün benim de kontrol vardı ilki normal doğum oldu bu bebeğim 38+1 3700 ölçüldü bugün 4000 olursa sezaryen dedi doktorum hala tık yok sancım vs bilmiyorum nasıl olacak
Ben de ayni sekildeyim kuzu. Gecen gece sancim var sandim, ama iste hala dogurmadim :))
Senin doktor en azindan net konusmus. Benim doktorun bana aslinda secim sansi sunmasi kafami karistirdi. İyilik yaramiyor bazilarimiza :))

Bizim gibi henuz dogum yapmamis herkese hayirli saglikli dogumlar diliyorum.
Allahim zorlastirmasin, kolaylastirsin.
Saglikla evlatlarimizi kucagimiza almayi nasip etsin

Annem 40lı yaşlarında iken kardeşimi 4.5 kilo normal doğum ile kucağına aldı. O zamanlar 16 yaşındaydım. İnşallah hakkında hayırlısı olsun.

Dikiş acım dışında iyiyim kuzum
Evet lavaboya bile gidince titriyorum.. Göğüslerime iğne batar gibi acı oluyor.. Lohusayız ya canım normal bnce. Kendimizi sıcak tutmamız gerekiyor
Titreme lavobada bendede oluyor

evet doktorlar o risklerden dolayi zaten sezeryan oneriyor. Kendilerini de garantiye aliyolar hakli olarak. Sezeryan sonrasi yasadigin zorluk neydi canim?
Dikişin üstüne yapıştırdıkları bant bana alerji yapmış. Ameliyat yeri ağrımıyor ama o yapışkan plastik bant yüzünden dikiş etrafı tahriş oldu. Yandı. Su topladı. Sonra kan doldu içleri. Bebek büyük olduğu için sezaryen kesiği daha büyük atılmış. İlk ayağa kalkmaya çalıştığımda bir daha doğurmam dedim. Çok zor ayağa kalktım. 4. Kalkışımda acıdan bayıldım. Yaptıkları iğne iyi geldi ama onu da 6 saatte bir yapabiliriz dediler. Serumla ağrı kesici verilse de yeterli olmadı. Karnımı toparlamak için korse kullanıyorum ama kesilen yere baskı oluyor diye çok durmuyor çıkarıyorum. Normal doğursam kilot korse kullanırdım. Yine de doğumdan 3 gün sonra hepsi geride kaldı, bebeğime bakınca o acıya katlanır riske atmadan tekrar doğururum diyorum

Sık sağım yapsan gelmez mi çokça canım hani uyarıyor ya emzirme danışmanları çok sağmayın süt üretimi aşırı olur vs diye emxirdikten sonra sağsan ger belki az az biriktirirsin bir gün boyunca birleştirip dondurursun

Canım batikon döküp bir ucunu kesiyor diğer ucundan çekiyor, ama hiç ağrı olmuyor korkma estetik dikiş ağrısı çok zor

Supeeer çok sevindim canım hem senin adına hem de kendi adıma. Bende o gün gireceğim doğuma ,desene yalnız değilim o gün.
Saat belli mi bana sabah 8 de hastaneye giriş yap 10 da alırız dedi.

Doğduğu gün az bir sarılığı var diye hastanede mama verdiler meme+mama olarak 2 gün ilerledik ama bebeğim mamayı hiç sevmedi çok az içmişti eve çıktıktan sonra hiç mama vermedim sütüm yetiyor şimdilik çok şükür bez sayısı ve doluluğu da normal çok şükür

Tablodakideli şimdi ne desem bilemedim. Bir yakınım sıfır sancıyla 42 de gidip dogurup geliyor boyle boyle 3. Cocugu yaptı

Tabi herkesin dogumu farklı oldugu gibi her doğum da farklı. Ben iri bebek dogurdum 38+3 de 4kg baş devresi 42 hafta uyumluydu. Gerçekten kolay değildi dikiş vs falan ama hiçbir handikap kalmadı sonrasında.

Ha şimdi bu bebeğim o kadar iri değil ama korkuyorum yine de. Hatta sezeryan denesem bile diye düşündüm ama şimdi cok ağrı çeken arkadasları okuyunca tırsıyorum ondan da

bence sen suni sancıyı dene açılman olursa doğurur geçersin denemedim diye üzülmezsin sonrasında. Zaten seni riske atmaz doktorun

Aynen canim, bi standardi yokmus bu isin, bi matematigi yok. Dedigin gibi yapicam ben de, deniycem olmazsa ceviririz sezeryana. Rabbim hayirlisini nasip etsin hepimize her seyin

Selam kizlar minik kızımın bugün dünyada 4.günü buraya bakamıyorum malum yoğunluktan. Ptesi günü bebek kontrolüne gideceğiz sarılık işitme testi vs.
Şu mochi yi iyiki almışım yalnız. 2kere sıtma tuttu fazla sütten. Kızım bitiremeyince birikiyor memede süt oda sıtma yaptı. Şimdi birini emerken diğerinden dolan sütü mochiye çekiyorum. Elektrikli lansinohta var ama çok dolup sertlesince meme güzel çekemedim olmadı onunla bide vakit kaybı oluyor çok. Böyle her emzirmede 20 30cc çıkıyor biriktirip atıyorum buzluğa. Belki size de fikir olur

Neden eriyen dikislerden kullanmadılar acaba şaşırdım ama vardır bir bildikleri
Benim ilk sezeryanim öyleydi canım ama hiç memnun kalmadım aşırı yanma yaptı. 2ve 3. sezeryan aynı doktor bilerek böyle istedim bende doktorumda zaten böyle dikişli yapıyormuş. Çok daha memnunum yanma falan 2.de hiç olmadı bunda da yok denecek kadar az.

Supeeer çok sevindim canım hem senin adına hem de kendi adıma. Bende o gün gireceğim doğuma ,desene yalnız değilim o gün.
Saat belli mi bana sabah 8 de hastaneye giriş yap 10 da alırız dedi.
Evet aynısını söylediler canım. 8de giriş yap dediler. Inşallah aynı saatlerde doğuruyor olacağiz hayırlısıyla atlatmak nasip olsun. Haberleşiriz gelismeleri

Kizlar benim bebeğim hala kuvezde enfeksiyonu yüksek doktor geldiğinden beridir hiç düşmedi dedi en son bide hala solunum sıkıntısı yaşıyor geçince uyunadimayi deneyecekler canım çok yanıyor saatler geçmiyor çok korkuyorum birsey oluxak diye böyle olup iyileşen bebekler oldumu çevrenizde hergun ağlamaktan öldüm nasıl geçecek zamn doktor 1. 2 ay kalabilir dedi duruma göre ama hala hayatı tehlikesi devam ediyor ne yapacağımı bilmiyorum çok canım yanıyor

Süt iniyordur o iğne batması o.
Bugün bütün vücudum ağrıyor adeta mesela. Bacak kol. Hasta falan değilim ama
Aynilari bende de var. Dedim herhalde hasta oluyorum ama yok değil. Beni de 2aksam sıtma tuttu süt doluluguna baglamistim ama normal mi acaba olması sizde de olmuş çünkü. Ya çok terliyorum yada üşüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…