2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kizlar kontrolden ciktik. Bebis dana gibi buyumeye devam ediyor. 38+2’de 3750 cikti. Suyum iyi, minik azalmalar baslamis tabi. Serviks hala boru gibi uzun. Oyle gorunuyor ki bebisin daha dogmaya niyeti yok. Doktor pubisin biraz alcak, bu sekilde kilo almaya devam ederse dogum bira zorlayabilir dedi. Dusunup karar vermem gereken iki opsiyon var
1- gittigi yere kasar beklemek ve artik 4-4.5 kiloyla vajinal dogum denemek
2- haftaya cumaya mesela gun alip suni sanci 6-7 saat acilma takibi vs derken yine vajinal denemek, olmazsa ayni gun sezeryan.

Sofinin secimi..
Sizler ne dusunuyorsunuz kizlar?
Ben vajinal dogumu hep dogum sonrasi konfor icin istemistim, ama bebek iri gibi olucak, bu da kesi dikis vajinada deformasyona da sebep olabilir.
E sezeryan yapanlarin da kimisi yine dikislerden sikayetci.
Bana mi zor geliyor bu karari vermek, herkes icin mi boyle?

herkese merhaba. 24.haftamdayim ozellikle saniyorum sag bobregimden gelen bir agri var.Sirtimin sag kismi cunku tam suradan kaynaklaniyor da diyemiyorum o yuzden. Ve cok rahatsiz ediyor. Bu sabah uyandugimda vardi ama ara ara oluyor zaten. Bunu yasayan var mi neden kaynaklaniyor olabilir siz daha tecrubelisiniz diye buraya sormak istedim. Yardimci olursaniz cok mutlu olurum

Geçen bi arkadaşım 40. Haftamda 4 kilo doğurdum doğum anı hiç zorlanmadım iri bebek daha kolay doğuyo demişti ama bu kararı vermek zor yani sende haklısın.. benim bebekte 37+1 de 3200 dü haftaya cuma kontrolüm var 38+4 oluyoruz muhtemelen benimkide irileşmiş olur çünkü bende şeker var, biraz kaçamak yapmıştım suyumda hemen artmış.. endişeleniyorum bende çok irileşip doğum zor olur diye

Bebeğin iri olduğu için illa ki vajinal doğumda dikişlerin olacak ama deformasyon oluşturacak kadar zor bir doğum yaşayacağını zannetmiyorum çünkü zaten vücut eski haline dönecek zamanla deformasyon icin birkaç kez vajinal dogum ile iri bebek doğurmuş olman gerekir diye dusunuyorum ama en önemlisi senin ve bebeğinin sağlığı oldugu icin doktorun ile eş zamanlı karar vermeniz gereken bir konu bu.

Hayırdır canım ne geldi başına?
Ben pazar gününden beri uykusuzum . Bu gece daha hiç uyumadım
Sezeryan sonrası odaya geldim gelen kanamami takip etmediler yorgan vardı üstümde bı açtık tüm yatak kan.rahmim de yumuşama olmuş tüm kan bı anda boşalmış karnimdan defalarca baskı uyguladilar en son parmaklarını soktular rahimi sertlestirmek içinmiş sonra serum yedim 3-4 tane. 13 kan değeriyle sezeryana girdim kanım 8 lere inmiş baya kötü bı süreçti kuzum

Arkadaşlar dualarınız kabul oldu dün kontrolümüz vardı ve sezaryen tarihi belli oldu. Hatırlarsanız zorlu bir hastanede yatış süreci geçirmiştim bebekte gelisim geriliği denilmişti. Dünkü kontrolde normale döndüğümüz ve 37+3te doğum olabileceğini ogrendik. Bizim icin iyi bir tarih bu. böylelikle 23 Ocak da benim kızımın doğum tarihi olacak Alllahin izniyle. Kim ne durumda bir suredir okuyamiyorum. Umarim herkes iyidir. Doğum yapanları tebrik ediyorum yapacak olanlara da iyi sanslar! Dualarinizi esirgemediginiz için çok teşekkür ederim.

38 hafta 4 kilo sezaryen doğum yaptım. Normal için beklemem gerekiyordu, dr un normal doğurursun, bekleyebiliriz ama kanaldan geçerken omzu vs takılmasın riske atmayalım demişti. Üstelik makine payı vardı 400 gram üstü çıktı. Ama sezaryen sonrası çok zor geldi. Normal doğum yapanlar sonradan cok rahat. Ben cesaret edemedim

Suni sancı olabilir o zaman, en azından fazla kilo almamış olur yüzde 50 yine bir şans var. kendiliğinden başlamasını beklemek belki çok kilo alır ve hiç vajinalı denemeden sezeryana girmen..

Ah be kuzuumm kıyamam sana. Özel de yapmamış mıydın sen doğumu? İşte diyorum ya her doğum farklı hikaye nerede olursa olsun. Allah işinin ehli merhametlilere denk getirsin. Büyük kızımda da beni perişan etti özel hastane. Bunda şükür herşey iyiydi dikiş hariç oda normali mi bilmiyrm
Şimdi nasılsın?

Başladık çok şükür aktif emiyor ama gece memeye daha bir düşkün oluyor.. Sabaha neredeyse sütüm az oluyor kahvaltıdan sonra çoğalıyor şükür. Doymadığını anladığımız zaman bizde çok az veriyoruz ama Hergün değil anne sütü ile devam dün kontrole gittik doğum kilosuna gelmiş dedi dr o yüzden yettiğini düşünüyorum sütünün.. Kakası çişini de yapıyor çok uysal bir bebek yormuyor beni umarım huy değiştirmez iyi gidiyoruz

Bugün benim de kontrol vardı ilki normal doğum oldu bu bebeğim 38+1 3700 ölçüldü bugün 4000 olursa sezaryen dedi doktorum hala tık yok sancım vs bilmiyorum nasıl olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…