2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Oksapar zaten ayrı ama coraspirin 7 gün önce kesilmesi lazım her atışta Allahım ne olur 7 gün aksiyon olmasın diyorum resmen 🙈😂sen de oksaparı doğumdan sonra 15 gün daha kullanacak mısın peki
Doktor bana doğumdan sonra 40 gün daha kullanacaksın dedi. Ben unutursam sen unutma dedi. Önümüzdeki hafta son kez 3 aylık gidip yazdıracağım…

Merhaba kizlar, dun 38+5 de cati muayenesi yapildi, bebek kanala girmis, acikligin yok dedi doktor, dünden beri kahverengi mukus tarzinda lekelenmelerim var hic kesilmedi bugunde devam ediyor, doğum ne zaman baslar bu konuda bilgi sahibi olan vari acaba?
Gebelik okulunda ebe nişan geldikten sonra 1 haftaya kadar doğum olur demişti.
Ama çalışan ve iş yetiştirmeye çalışan anneler bebeğe gelme mesajını verip doğumu ertelediklerinde şahit oluyoruz demişti…

Gelir değil mi bu güncellemeler 🙈ben memleketimde değilim annem de evdeki şartlardan 2 hadi 3 hafta kalsa şükredeceğim onun da yapabileceği bişey yok o gidince evde minik ile inşallah bende başarabilirim 🥰
Başarırsın kuzum benim annemde aynı şehirde ama çok kalmaz kayınvalidemle dönüşümlü gelseler en fazla 15 gun kalırlar. Ben 40 ında bile kndim yaptım herşeyi halledersin alışırsın bütün güncellemeler gelir merak etme 🤭

Ay 10dk arayla 2kere deprem oldu kizlar. Normalde depremden korkup panik olmam ama evde tekbasimayim eşim cocuklari sinemaya götürmüştü. İkincide içimden birşeyler aktı resmen heyecan oldu değişik. Doğurmam inşallah bu gece 😅 eşime oyalanmayin gelin dedim
Nerde oldu geçmiş olsun.

Benim bebek 2. Haftada ataklara başladı galiba gündüzleri uyumuyor 😅 memede uyumaya alıştı uyuyor beşiğine bırakıyorum hop uyanıyor 😅
Geceleri uykusuzlukla, meme ucu ağrılarına dayanamıyorum ağlıyorum emzirirken. Gündüzleri daha katlanılır 🥺 kızım hissetmesin diye uğraşıyorum ama emerken bana alttan alttan bakıyor, eriyorum. Gerçekten annelik akıl işi değilmiş, hormonlar olmasa o kadar acıya asla katlanamayız. İnsana ayrı bir güç geliyor 🥹
Meme bebegi o kuzum tabiki isticek kokunu guvende hissediyor kalbini hissettikce sesini duydukca gogsundeki sana has guven sevgi kokusunu aldikca istersen bir agiz mendilini tulbent yada gogus pedini tut gogsunde kokusu sinsin az sut bile damlat yanina koy yatagindaykenden belki surekli memeye gelmek istemez ozaman sirf kokun icinde geliyordur bazen

Merhaba teyzoşlar 😌 ben 2.900 gr doğan minnak bir bebiş.. 🌼
Kızlar sabah 9.30 gibi doğuma alındım spinal anestezi ile kızıma kavuştum herkes çok ilgiliydi Dr hemşire anestezi uzmanı.. Hatta doğum esnasında fotoğraf ve vıdeo çekip eşime yolladılar.. Sonda dan korkuyordum uyuştuktan sonra taktılar. Hemen sonra odama getirdiler bebişi emzirdim hatta kakasını çişini bile yaptı..
İki bez değiştirdik.. Ağrım oldu ama ağrı kesici ile daha iyiyim.. Annem çok yardımcı oluyor zaten.. Merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz..

Eklentiler

• InShot_20230106_220711134.jpg
    InShot_20230106_220711134.jpg
    123,5 KB · Görüntüleme: 83
Meme bebegi o kuzum tabiki isticek kokunu guvende hissediyor kalbini hissettikce sesini duydukca gogsundeki sana has guven sevgi kokusunu aldikca istersen bir agiz mendilini tulbent yada gogus pedini tut gogsunde kokusu sinsin az sut bile damlat yanina koy yatagindaykenden belki surekli memeye gelmek istemez ozaman sirf kokun icinde geliyordur bazen
Ay bu dediğini kuzenim yaptı çocuk şimdi 4 yaşında hala bir bez elinde burnuna sokuyor kokluyor

Merhaba teyzoşlar 😌 ben 2.900 gr doğan minnak bir bebiş.. 🌼
Kızlar sabah 9.30 gibi doğuma alındım spinal anestezi ile kızıma kavuştum herkes çok ilgiliydi Dr hemşire anestezi uzmanı.. Hatta doğum esnasında fotoğraf ve vıdeo çekip eşime yolladılar.. Sonda dan korkuyordum uyuştuktan sonra taktılar. Hemen sonra odama getirdiler bebişi emzirdim hatta kakasını çişini bile yaptı..
İki bez değiştirdik.. Ağrım oldu ama ağrı kesici ile daha iyiyim.. Annem çok yardımcı oluyor zaten.. Merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz..
Hayırlı uğurlu olsun güle güle büyüsün insallah.

Ay bu dediğini kuzenim yaptı çocuk şimdi 4 yaşında hala bir bez elinde burnuna sokuyor kokluyor
Hahaha uzun sure yapinca tabi oyle bir dezavantaji vardir 4 iyimis bizim bir abla 6 yasinda halen tulbentle gezerdi oglu😂 şuan dunyaya alisma donemi diye ilk 2 3 ay iyi oluyor onun icin yada daha kısa

X